SPA najlepszym sposobem na wypoczynek

SPA najlepszym sposobem na wypoczynek


Od wielu lat rośnie popularność SPA. SPA to sposób na spędzanie urlopu, wypoczynek czy po prostu miejsce relaksu. Ale co to jest właściwie SPA?


Co to jest SPA?

Nazwa SPA prawdopodobnie pochodzi od belgijskiego miasta Spa, miejsca, gdzie w czasach Starożytnego Rzymu w wielkiej obfitości występowały wody termalne o właściwościach leczniczych. Mieszkańcy starożytnego świata szybko nauczyli się je wykorzystywać do leczenia swoich dolegliwości.

W czasach nowożytnych bardzo długo słowo to funkcjonowało wyłącznie w odniesieniu do kurortów, gdzie prowadzono terapię przy użyciu występujących tam wód leczniczych, pijąc je lub kąpiąc się w nich. Obecnie słowo SPA używa się w o wiele szerszym kontekście i oznacza miejsce, gdzie wykonuje się szereg zabiegów mających na celu poprawę zdrowia kuracjuszy, oraz ich samopoczucia. SPA nie musi posiadać już dojścia do wody z naturalnych leczniczych źródeł, dzisiaj słowo SPA używa się na określenie zbioru różnorodnych metod leczniczych i terapeutycznych wykonywanych w dowolnej lokalizacji.


Kto powinien korzystać ze SPA?

Ze SPA można korzystać na wiele sposobów. To doskonałe miejsce na spędzenie urlopu, wypoczynku po długim roku pracy. Ale jest to jednocześnie doskonały sposób na krótki relaks, nawet weekendowy. Gdy przytłacza nas rzeczywistość, a zmęczenie wychodzi z nas każdym nerwem, SPA jest najlepszym sposobem na relaks. SPA może być miejscem krótkiego wypadu weekendowego turystyczno-wypoczynkowego, ale może być również miejscem, gdzie pragniemy ukryć się przed ludźmi i poddać zabiegom kosmetyczno-terapeutycznym, by nabrać nowej energii do życia.

Do SPA można pojechać solo, w parze lub całą rodziną. Dzieląc się obowiązkami rodzinnymi i przekazując sobie nawzajem opiekę nad dziećmi, zawsze jedno ze współmałżonków może pozostać w centrum SPA i poddać się relaksacyjnym zabiegom kosmetycznym. To doskonały sposób na spędzenie całego urlopu, połączenie odpoczynku, czasu przeznaczonego dla rodziny i czasu przeznaczonego wyłącznie dla siebie.


Dlaczego warto jeździć do SPA?

To co najlepsze w SPA to oferta zabiegów kosmetyczno-terapeutyczno-relaksacyjnych. Zawiera ona najczęściej mnóstwo zabiegów upiększających, zabiegów usuwających notoryczne zmęczenie i przywracających do “życia” ciało i umysł. Na gości czekają masaże manualne lub z wykorzystaniem gorących kamieni, czekolady a nawet złota. Mogą to być masaże typowo relaksacyjne lub lecznicze a nawet sportowe. Bicze wodne, basen i sauna, lecznicze błota, kąpiele w wodach leczniczych przywrócą skórze całego ciała blask a mięśniom dodadzą energii i dynamiki. Zabiegi na twarz, manicure i pedicure odnowią cerę i dodadzą jej świeżości, wydobędą blask z oczu oraz dodadzą pewności siebie. Specjalistyczne zabiegi kosmetyczne odmładzają i regenerują twarz i całe ciało.

W SPA nie sposób się nudzić. Od rana do wieczora korzysta się z dobroczynnych i prozdrowotnych zabiegów, przerywanych tylko zrównoważonymi posiłkami, zajęciami na siłowni czy spacerami na świeżym powietrzu. SPA to relaks, odpoczynek i przygotowanie ciała oraz umysłu do nowych wyzwań.


Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez ekskluzywny hotel bristolbusko.pl ze SPA.

Ten post ma 10 komentarzy

  1. Zawsze mi się marzył taki wyjazd do SPA na wakacje <3 Niech by w końcu ktoś zadbał o moje ciało i duszę 🙂 Na samą myśl już się rozpływam… Z drugiej strony, jak myślę o SPA, to od razu kojarzy mi się monolog Andrzeja Grabowskiego 😀 polecam!

  2. Muszę powiedzieć, że w spa byłam kilka razy w życiu, głównie za sprawą prezentu od firmy, w której pracowałam, ale ogromnie mnie nudzą takie rzeczy. U kosmetyczki z trudem wytrzymuję, u fryzjera się nudzę, to nie są rzeczy, które mnie relaksują. Wolny czas wolę wykorzystać robiąc coś co sprawia mi przyjemność, a nie jest koniecznością, ale jestem w stanie wyobrazić sobie, że niektóre kobiety czerpią z tego radość. Zamiast spa wybieram leżak na skarpie z widokiem na góry i morze 😉

Dodaj komentarz

Close Menu