L-karnityna – działanie i sposób dawkowania

L-karnityna – działanie i sposób dawkowania


L-karnityna jest aminokwasem występującym naturalnie w przyrodzie. L-karnityna bierze udział w ochronie mitochondrialnej i metabolizmie energetycznym. Wytwarza jest przez organizm człowieka w niewielkich ilościach, dodatkowo pozyskujemy ją pożywienia. Często spotykaną praktyką jest wzbogacania produktów spożywczych l-karnityną, takich jak herbaty.


Zastosowanie l-karnityny

L-karnityna odgrywa bardzo ważną rolę w procesie odchudzania. Usprawnia ona procesy metabolizmu tłuszczów poprzez zwiększenie beta-oksydacji kwasów tłuszczowych w mitochondriach. Ten suplement optymalizuje funkcjonowanie organizmu i usprawnia procesy regeneracji tkanki mięśniowej i skraca czas potrzebny na jej dokonanie.
Ten aminokwas wpływa na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej i zwiększenie poziomu energii. Zastosowanie znajduje również w medycynie. Farmaceutyczna forma L-karnityny – ALCAR, jest powszechnie stosowanym środkiem, który przyspiesza pracę mózgu i wspiera układ nerwowy. Suplementacja tym produktem wspiera i poprawia funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Dodatkowa zapobiega efektom starzenia.


Dawkowanie i przeciwskazanie

Zalecana dawka L-karnityny wynosi 500-2000 mg. Stosowany jest najczęściej przez osoby które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. L-karnityna jest bezpiecznym środkiem, nie istnieją żadne przeciwwskazania stosowania l-karnityny.


Występowanie
 • Występowanie l-karnityny:
  – drożdże
  – mięso ( ryby i mięsa czerwone)
  – warzywa i owoce
  – grzyby
  – nabiał

Dodaj komentarz

Close Menu