Pożyczki pozabankowe – najbardziej lubiana forma pożyczania pieniędzy

Pożyczki pozabankowe – najbardziej lubiana forma pożyczania pieniędzy


Najpopularniejszą formą pożyczania pieniędzy w ostatnim czasie są pożyczki pozabankowe, które ze względu na ogromną ilość zalet przyciągają coraz więcej klientów. Dlaczego są tak bardzo popularne?


Przy składaniu wniosku o ten rodzaj pożyczki nie są wymagane żadne dodatkowe zaświadczenia. Jedynymi warunkami, które musimy spełnić to ważny dowód osobisty, ukończone 18 lat oraz musimy posiadać polskie obywatelstwo. Niezbędne jest również konto w banku, które będzie potrzebne do przekazania jednego grosza w celu weryfikacji naszej tożsamości. Nic zatem dziwnego, że taka procedura przyciąga coraz więcej zainteresowanych.


Dlaczego korzystamy z pożyczek pozabankowych

Powodów dla których chętnie korzystamy z produktów takich jak pożyczki pozabankowe jest naprawdę wiele. Jednak do tych najważniejszych należy brak zaświadczeń o zarobkach i historii zatrudnienia. W większości przypadków o pożyczki mogą ubiegać się również osoby zarejestrowane w BIK (Biuro Informacji Kredytowej) oraz KRD (Krajowy Rejestr Długów). W ostatnim czasie pojawiły się również oferty dla osób, które posiadają zajęcia komornicze. Dlatego też te osoby nie mogą się ubiegać o kredyt w banku ponieważ dla banku są niewiarygodne. Wzięta pożyczka może pomóc spłacić najpilniejsze zobowiązania czy załatać dziury w budżecie domowym. To także dobry sposób na spłatę długu komorniczego.


Z jakich pożyczek możemy skorzystać?

Najpopularniejszą formą są pożyczki internetowe i to one najczęściej są wybierane, przede wszystkim ze względu na znacznie niższe oprocentowanie niż w prywatnych placówkach. Ponadto wiele osób twierdzi, że chwilówki online są wygodne, żeby złożyć wniosek nie trzeba wychodzić z domu, w celu spotkania z doradcą klienta. Wniosek można wysłać przez Internet, a po jego weryfikacji pieniądze w czasami i w ciągu 15 minut mogą się znaleźć na naszym koncie. Do wyboru mamy również pożyczki na raty czy też pożyczki pod zastaw. Warto jednak pamiętać, że tego typu pożyczki znacznie różnią od tradycyjnego kredytu. Przede wszystkim mają wyższe oprocentowanie i krótszy termin spłaty, który średnio wynosi 30 dni. W sieci można znaleźć oferty, których termin spłaty wynosi nawet i do 65 dni. Za każde spóźnienie niestety będziemy musieli zapłacić bardzo wysokie odsetki.

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz

Close Menu