Smartwatch, czyli zegarek dla… – kto najbardziej korzysta z nowej technologii?
smartwatch fitrepublic

Smartwatch, czyli zegarek dla… – kto najbardziej korzysta z nowej technologii?


Faktem jest, że to czy osoby w naszym otoczeniu posługują się Smartwatchem, zależy od kilku czynników. Sprzęt ten jest niewątpliwie niezwykle atrakcyjnym gadżetem, jednak nie każdy czuje dziś potrzebę posiadania go. Jest tak po części dlatego, że inteligentny zegarek to w rzeczywistości zubożona wersja smartfona, która posiada ciekawe i nowoczesne wzornictwo oraz wykorzystuje ekran LED z funkcją dotyku.

Smartwatch posiada jednak swoje wady – bateria nie jest tu zbyt wydajna, za dopracowany model trzeba zapłacić podobną cenę co za telefon komórkowy, niewielki „ekran”, brak niektórych, zdawać by się mogło, podstawowych opcji, w wielu modelach. Wszystko to sprawia, że obecnie jest to gadżet dla dość określonego typu konsumentów i o ile nie nastąpi tu przełom, to może tak jeszcze pozostać przez kilka lat.

Kto najbardziej korzysta z nowej technologii oferowanej przez Smartwatche? O tym w dalszej części artykułu.


Wielbiciele nowych technologii

Nie ważne czy chodzi o wiernych fanów marki, czy po prostu o ludzi, którzy zawsze wiedzą o tym, jakie nowinki techniczne mają pojawić się na rynku. Takie osoby nie mogą wręcz przepuścić okazji – czują nierzadko wewnętrzny przymus – by być jednymi z pierwszych, które wypróbują nowe urządzenie i będą mogli opowiedzieć o swoich wrażeniach lub pochwalić się w gronie rodziny czy znajomych.

Smartwatch to jeden z elementów wyposażenia współczesnego wielbiciela inteligentnych technologii. Wielu z tych ludzi nawet nie potrzebuje tych wszystkich opcji, ale chcą mieć możliwość z korzystania z nich. Ciekawostką może być zatem fakt, że grupa ta jest jedną z najczęściej zmieniających sprzęt elektroniczny – szybko się im nudzi, ciągle szukają czegoś nowego i są doświadczeni, jeśli chodzi o sprzedaż używanych modeli, w celu odzyskania jak największej części pieniędzy, które w nie zainwestowali (co przy szybkości postępu, jaki dziś notujemy, może okazać się nie lada wyzwaniem lub wiązać się z zaledwie kilkumiesięcznym okresem użytkowania).


Młodzi ludzie

Tablet i smartfon mają już tyle lat, że dzieci, które urodziły się w czasie, gdy te urządzenia weszły na rynek, nie wyobrażają sobie bez nich życia. Codzienność wielu młodych ludzi podporządkowana jest korzystaniu z nowych technologii. Nic zatem dziwnego, że w zestawieniu ich świątecznych i urodzinowych życzeń bardzo często pojawiają się także Smartwatche.

Prestiż związany z posiadaniem takiego inteligentnego zegarka i podziw rówieśników są dla młodzieży bardzo istotne. Psychologowie dość jasno stawiają tezę, że akceptacja społeczeństwa jest dla człowieka bardzo ważna, a młody wiek jedynie wzmacnia pęd w dążeniu do niej. Do czego takie osoby wykorzystują Smartwatch? Oczywiście do komunikacji.

Nastolatkowie są dziś bardziej otwarci, ale też mają więcej obowiązków, więc cyfrowe media zastępują im nierzadko prawdziwe spotkania – od których nie stronią, ale starają się jedynie pogodzić codzienność z budową relacji.


Osoby aktywne

Funkcjonalność Smartwatchy pozwala między innymi na pomiar pulsu, przeliczanie kalorii oraz rejestrację wielu parametrów, które mogą okazać się istotne podczas planowania treningu. Osoby aktywne nie mają jednak czasu na pomyłki, więc starają się precyzyjnie ocenić, co będzie dla nich najlepsze i z jaką intensywnością ćwiczeń ich ciało poradzi sobie najlepiej.

Smartwatch może takiemu użytkownikowi powiedzieć to wszystko, a dodatkowo jest wygodny i nie będzie zawadzał podczas czasu spędzonego na siłowni. W międzyczasie można za jego pomocą odebrać telefon, czy wiadomość SMS, więc wszystko wydaje się tu być jak najbardziej praktyczne, co w sporcie jest szalenie ważne.


Kwestią przydatności tego typu inteligentnej technologii zajęliśmy się, konsultując wszelkie szczegóły z zespołem Zegarmistrz.com

Dodaj komentarz

Close Menu