Apartament w Krakowie – pomysł na wakacje

Apartament w Krakowie – pomysł na wakacje


Miasto Kraków to zdecydowanie jedno z najpopularniejszych miast w Polsce. Każdego roku gości miliony turystów, nie tylko zza granicy, ale również setki tysięcy z Polski. Wynajęcie miejsca noclegowego w bezpośrednim sąsiedztwie wszystkich najciekawszych zabytków i miejsc graniczy niemal z cudem, szczególnie w sezonie turystycznym. Jeżeli chcemy zaplanować wyjazd do Krakowa, w miesiącach takich jak lipiec czy sierpień, musimy pomyśleć o rezerwacji kilka miesięcy wcześniej żeby uniknąć rozczarowania.


Rezerwacja noclegu w Krakowie

Najprościej zasięgnąć do baz obiektów noclegowych, które możemy znaleźć na popularnych portalach rezerwacyjnych, takich jak Booking czy Expedia. Znajdziemy tam praktycznie wszystkie obiekty noclegowe, od tych luksusowych i bardzo drogich do niedrogich miejsc w hostelach czy apartamentach. W ten sposób możemy stworzyć sobie listę interesujących nas obiektów, ale z doświadczenia polecamy dzwonić bezpośrednio do obiektów i negocjować cenę, która na pewno będzie atrakcyjniejsza niż te zaprezentowane na portalach rezerwacyjnych.

W przypadku Krakowa, warto znaleźć miejsce dobrze skomunikowane z którego będziemy mogli bezpośrednio dojechać do najważniejszych miejsc w Krakowie. W przypadku wyboru miejsc oddalonych od Starego Miasta będziemy musieli liczyć się ze stratą cennego czasu na dojazdy komunikacją miejską bądź taksówkami.


Atrakcje w Krakowie

Jakie są najważniejsze miejsca, które powinniśmy odwiedzić w Krakowie? Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji:

  • Wawel, jest to zdecydowanie obowiązkowy punkt w trakcie zwiedzania Krakowa. Na Wawelskim Wzgórzu mieści się Zamek Królewski i przyległa do niego Katedra, gdzie znajdowało się centrum władzy, zarówno świeckiej i duchownej przez całe wieki historii Polski.
  • Dzielnica Kazimierz, słynna żydowska część miasta, gdzie warto odwiedzić kazimierski ratusz, gdzie obecnie znajduje się Muzeum Etnograficzne. Polecamy pochodzić po uliczkach Kazimierza, gdyż klimat tam panujący zapadnie nam głęboko w pamięć.
  • Wieliczka, będąc w Krakowie po prostu trzeba wybrać się do Wieliczki. Znajduje się tam kopalnia soli, która została udostępniona dla turystów. W trakcie 3-godzinnej wycieczki zobaczymy dwadzieścia komór, każda z nich unikalna i równie atrakcyjna.
  • Muzeum w podziemiach Rynku, od 2010 roku mamy możliwość zwiedzania jedynego, podziemnego muzeum , gdzie prezentowana jest multimedialna wystawa “Śladami europejskiej tożsamości Krakowa”.

Pozostałe, godne odwiedzenia miejsca w Krakowie to: Barbakan, Piwnica pod Baranami, Sukiennice czy Muzeum Fabryka Schindlera.


Artykuł powstał przy wsparciu http://palace-apartments.pl

Dodaj komentarz

Close Menu