Co robić, by dziecko było aktywne?

Co robić, by dziecko było aktywne?


Jeśli porównać obecne dzieci z tymi sprzed kilku dekad, największą różnicą będzie poziom ich aktywności. O ile kiedyś parki i podwórka były pełne placów zabaw i drabinek, o tyle aktualnie ich po prostu brak. Co zrobić, by maluchy wolały zabawy ruchowe, zamiast oglądania tableta? Dobrym sposobem okazują się rowerki i hulajnogi.


Pojazdy dla każdego malucha

Projektanci hulajnóg i rowerków dla dzieci podchodzą do tematu w bardzo zróżnicowany sposób. Trzeba jednak przyznać, ze robią to naprawdę z głową i obojętnie co wybierzesz dla swojej pociechy, dziecko będzie miało jak się wyszaleć.

Przykładowo hulajnogi dla maluchów zazwyczaj bazują na trzech kółkach. Nie zawsze będzie to jednak taki sam układ. Część z nich posiada jedno koło z przodu i dwa z tył. Inne bazują na układzie odwrotnym – z dwoma kołami na froncie. Wreszcie zdarzają się także i takie hulajnogi, które w całości zostały oparte na czterech kółkach.

Co ciekawe, zdarzają się także hulajnogi typu 2w1. Obok swojej standardowej funkcji posiadają i drugą – po odpowiednim złożeniu można je „transformować” w jeździk.


Rowerki biegowe i trójkołowe

Podobnie sprawa wygląda w przypadku rowerków dla dzieci. Podobnie, ale nie do końca, ponieważ okazuje się, ze tutaj poszczególne rodzaje konstrukcji różnią się od siebie znacząco.

Głównym rodzajem tego pojazdu jest oczywiście rowerek trójkołowy, który zastąpił dawne rowery dziecięce uzupełniane o boczne kółka stabilizujące. Co ciekawe, obok jego „zwyczajnych” wersji funkcjonują też modele, które stanowią coś pośredniego pomiędzy rowerkiem, a wózkiem spacerowym.

To jednak nie wszystko. Dużą popularnością cieszą rowerki biegowe. To proste konstrukcje, pozbawione pedałów, na którym dziecko może „jechać” poprzez odbijanie się nogami (zauważ – obydwoma, a nie jak w przypadku hulajnogi jedną).


Rowerki biegowe – dlaczego warto?

Choć rozwiązanie to może się wydawać zbyt uproszczone, w praktyce pozwala na bezpieczne przygotowanie do późniejszej przesiadki na standardowy rower. Jak to możliwe? Maluchy, które rozpędzają się na rowerku biegowym często próbują na moment podnosić obie nogi, co pozwala im ćwiczyć równowagę. Jednocześnie zwykle nie są przy tym zbyt rozpędzone, co ułatwia łapanie równowagi – tym bardziej, że nogi pozostają wolne.


O czym nie zapominać?

Niezależnie od tego, czy Twój wybór padnie na hulajnogi dla dzieci, czy rowerki biegowe bądź trójkołowe, pamiętaj o jednym. Zawsze warto kupić kask ochronny dla dziecka – tak, by mogło bezpiecznie testować swój nowy pojazd.


Materiał stworzył Nodik.pl, sklep z rowerkami biegowymi dla dzieci.

Dodaj komentarz

Close Menu