Czy warto iść na kurs masażu?

Czy warto iść na kurs masażu?


Coraz więcej młodych osób nie chce całej swojej kariery zawodowej spędzić za biurkiem, wykonując polecenia niezliczonej ilości szefów, których nawet nie mają szansy poznać osobiście. Ścieżką, która daje wiele satysfakcji, jest praca, która wymaga nieustannego kontaktu z drugim człowiekiem – czyli na przykład zawód masażysty.


Kursy masażu – kto osiągnie sukces po ich ukończeniu?

Jeżeli lubisz pracę z ludźmi, nie boisz się wyzwań i chciałbyś pomagać innym – to na pewno odnajdziesz się w zawodzie masażysty. Ukończenie kursu masażu wymaga też chęci do nauki – każdy masażysta musi opanować wybraną technikę masowania oraz przyswoić podstawy teoretyczne, bez których nie da się pracować świadomie. Masażysta powinien być także otwarty na potrzeby innych i potrafić słuchać tego, co mówi do nas klient – a czasami “mówi” jedynie poprzez ciało, nie używając słów.

Osoby, które posiadają tego rodzaju wrażliwość, na pewno powinny zainteresować się kursami masażu – dają one bowiem szansę na wykonywanie pracy, która przyniesie im wiele satysfakcji oraz… całkiem niezłe pieniądze. Jeśli martwi Cię to, że obecnie nie masz pojęcia o rodzajach mięśni i nic nie pamiętasz z lekcji biologii, to możesz odetchnąć z ulgą – na kursie dowiesz się wszystkiego, co będzie Ci potrzebne podczas wykonywania nowego zawodu.


Kto nie powinien zostać masażystą?

Trzeba jednak przyznać, że kurs masażu nie jest szkoleniem, które zainteresuje każdego. Nie odnajdą się na nim osoby bardzo nieśmiałe, które nie chcą tej cechy w sobie pokonać – zawód masażysty wymaga nieustannego bycia w kontakcie z masowaną osobą. Nie powinny się na niego także decydować osoby, które chcą zaliczyć kurs i mieć “fach na całe życie” – owszem, ukończenie kursu masażu daje nam bardzo przydatne, konkretne kwalifikacje, ale jednocześnie bycie dobrym masażystą wymaga nieustannego poszerzania swoich kompetencji.

Wykonywanie masażu leżącej osobie wiąże się też z dość długim przebywaniem w pozycji stojącej – osoby z wadami kręgosłupa lub po niektórych kontuzjach rąk czy nóg powinny, przed udaniem się na kurs, zasięgnąć porady lekarza.


Wiele kursów, wiele możliwości

Kursy masażu są w Polsce coraz bardziej popularne i kończy je coraz więcej osób – nie oznacza to jednak, że nie opłaca się już tego robić! Po pierwsze, nasi rodacy coraz częściej doceniają walory masażu. Po drugie – na rynku dostępnych jest coraz więcej kursów masażu – możemy wybrać się na kurs masażu klasycznego, tajskiego, masażu twarzy czy masażu gorącymi kamieniami. Wszystko zależy od tego, gdzie i z jaką grupą osób chcielibyśmy w przyszłości pracować. Jeżeli jesteśmy już masażystami z pewnym stażem, to zawsze warto zapisać się na kolejny kurs – w końcu klienci są coraz bardziej wymagający!

Ważne jest to, aby przed zapisaniem się na kurs, sprawdzić opinie na temat szkoły, w której zamierzamy się uczyć i dowiedzieć się, czy ma ona uprawnienia do nauczania. W przeciwnym razie może się okazać, że niewiele się dowiemy lub… wydamy pieniądze na marne.


Źródło zdjęcia – Designed by Freepik

Ten post ma jeden komentarz

  1. Masażysta, który mnie masował mówił mi, że w tym zawodzie można popracować kilka lat i nie dłużej – ze względu na nadwerężenie nadgarstka – albo którejś z części przedramienia 😉

Dodaj komentarz

Close Menu