Czy warto kupować tani smartfon?
fitrepublic telefon

Czy warto kupować tani smartfon?


Era smartfonów nie mija. Ma je każdy, od dzieci po osoby starsze. Wciąż na rynku pojawiają się nowe modele, które oferują coraz to ciekawsze rozwiązania technologiczne. Nie każdego jednak stać na telefony z najnowszej oferty marek. Czy warto wybrać nieco tańszy smartfon? Czym może się różnić niskobudżetowy model? Czy warto kupować tani smartfon?


Aparat – czy zdjęcia będą gorszej jakości?

Tym, co często zawodzi w tańszych smartfonach jest aparat. Jeśli na co dzień nie wykonujemy zdjęć telefonem, to nie ma to dla nas znaczenia. Jednak obecnie wiele osób nie bierze tradycyjnego aparatu na wycieczki, ponieważ szybciej i łatwiej można wykonać fotografię smartfonem. Zazwyczaj ma ona wystarczającą jakość, a zdjęcie można od razu umieścić w mediach społecznościowych. Poza tym, aparaty w nowych i drogich smartfonach mają przydatne funkcje – mogą na przykład rozmyć tło na zdjęciu w taki sposób, żeby podkreślić to, co znajduje się na pierwszym planie. Mogą także robić zdjęcie panoramiczne, portretowe bądź serię zdjęć.

W przydatnych funkcjach aparatu znajdują się także ciekawe filtry, które poprawią jakość zdjęcia i dodadzą mu charakteru. Jednak, jeśli nie należymy do osób, które fotografują każdy swój posiłek i nie robimy sobie każdego dnia kilku selfie, to nieco gorszy aparat w smartfonie nie będzie nam przeszkadzał.


Mniejsza pojemność – komu będzie przeszkadzać?

Zdjęcia, muzyka, aplikacje – w smartfonach potrzeba coraz więcej miejsca, żeby zmieścić to, czego potrzebujemy. Tańsze modele często oferują nieco mniejszą pojemność. Tani smartfon z taką wadą nie sprawdzi się u osoby, która słucha z telefonu muzyki, robi wiele zdjęć i ściąga mnóstwo nowych gier oraz aplikacji. Chcąc kupić tańszego smartfona, należy się przygotować na tego typu niedogodność.


Słabszy procesor – nie dla niecierpliwych

To kolejna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę. Niektóre ze smartfonów z niższej półki mogą działać nieco wolniej. To wszystko ze względu na słaby procesor, który obciążony na przykład kilkoma aplikacjami, nie będzie działał zbyt dobrze. Jest to więc rozwiązanie dla osób cierpliwych. Takich, którym nie przeszkadza, że któraś z aplikacji może działać nieco wolniej.


Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę?

Tańsze smartfony mogą nie mieć pewnych udogodnień na przykład w postaci diody zawiadamiającej o nowej wiadomości bądź nieodebranym połączeniu. Mogą nie posiadać miejsca na dodatkową kartę SIM lub kartę pamięci. W zestawie może zabraknąć słuchawek.

Tani smartfon to dobre rozwiązanie dla osób, które używają telefonu przede wszystkim do dzwonienia. Jeśli należymy do osób, które uwielbiają korzystać na smartfonie ze wszystkiego, robić nim zdjęcia, słuchać na nim muzyki bądź grać, to tańszy model może się nam nie sprawdzić. Jeśli jesteśmy zmuszeni wybrać tańszy smartfon, powinniśmy poszukać takiego, który posiada cechy nam niezbędne (na przykład szybki procesor do aplikacji), a nie ma tego, czego i tak nie będziemy używać (na przykład dobrej jakości aparatu lub dużej ilości pamięci.


Artykuł powstał przy współpracy z PanWybierak.pl

Dodaj komentarz

Close Menu