Ferie zimowe z adrenaliną
fitrepublic obóz

Ferie zimowe z adrenaliną


Po świątecznej przerwie kolejny moment, gdy można wziąć wolne i odpocząć to ferie zimowe. Zaczynają się zwykle w połowie stycznia i trwają do końca lutego. Ferie zimowe oznaczają zwykle dwa tygodnie wolnego. To idealny moment, żeby zrobić coś szalonego i spędzić ten czas aktywnie i z adrenaliną.


Część osób wykorzystuje ten czas i wyjeżdża w góry by cieszyć się prawdziwą, białą zimą i korzystać z wszelkich jej uroków takich jak narty, snowboard, łyżwy i wiele innych.


Jednak nie każdy jest miłośnikiem białego szaleństwa i zimowych dyscyplin. Nie brakuje takich, którzy zimę najchętniej przeczekaliby w domu pod kocem albo jeszcze lepiej w jakiś ciepłym, pełnym słońca miejscu.

Dla tych miłośników ciepła i słońca idealnym pomysłem będzie wyjazd na obóz windsurfingowy. Myli się ten, kto uważa, że na desce pływać można tylko latem. W Polsce owszem, sezon windsurfingowy trwa od maja do końca września. Ale zimą z powodzeniem można uprawiać go poza granicami kraju. Takie wyjazdy organizują polskie szkoły windsurfingu. Wystarczy wyszukać szkołę w wyszukiwarce Google i sprawdzić ofertę zimowych wyjazdów.


Obozy windsurfingowe trwają zwykle od siedmiu do czternastu dni. Organizowane są na różnych poziomach zaawansowania, dla grup w różnym wieku. Grupy szkoleniowe są niewielkie dzięki czemu instruktor może poświęcić odpowiednią ilość czasu każdemu z kursantów.


Obóz windsurfingowy może być dobrą opcją na wspólne, rodzinne spędzenie ferii poza granicami kraju. Ale również może to być fantastyczny prezent dla dziecka – jako nagroda za dobre wyniki w nauce lub po prostu jako aktywna odskocznia od obowiązków szkolnych.

Windsurfing uprawiać mogą już kilkulatkowie, będzie też świetnym pomysłem na ferie dla nastolatka, którego rozpiera energia i który poszukuje wrażeń i adrenaliny.

Taki obóz może być początkiem fantastycznej przygody z windsurfingiem, która może być kontynuowana u nas – w Polsce jest bardzo dużo baz windsurfingowych, oferujących profesjonalne kursy dla różnych grup, a także kursy dla osób indywidualnych. Latem można połączyć wypad nad morze bądź nad jezioro z takim właśnie kursem windsurfingowym i będzie to fajny pomysł na rodzinne wakacje nad wodą.


 

Dodaj komentarz

Close Menu