Bądź fit każdego dnia!

Bądź fit każdego dnia!


Troska o zdrowy styl życia nabiera rozpędu. Coraz częściej ludzie zwracają uwagę na to, co jedzą, ćwiczą, aby zachować sprawność i rozwijają swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia. Czy warto?


W zdrowym ciele zdrowy duch

Pochodzące z łaciny powiedzenie cały czas nie traci na swojej aktualności. Osoby, które hołdują zdrowemu stylowi życia są uśmiechnięte i pełne energii. Choć czasami bycie fit wymaga od nas zwiększonego wysiłku, to jednak warto podjąć to wyzwanie dla zdrowia swojego ciała. Zdrowa, dobrze zbilansowana dieta oraz codzienna aktywność fizyczna pozwolą nam na utrzymanie dobrej kondycji.


Zdrowa dieta

Podstawą naszego dobrego samopoczucia jest właściwe odżywianie. Nasze ciało nie jest śmietnikiem, do którego można wszystko bezkarnie wrzucać. Choć czasami wydaje nam się, że to co jemy, nie ma wpływu na nasze samopoczucie, to jednak po paru latach  można odczuć skutki zaniedbać. Dieta fit wrocław nie musi się nam kojarzyć z jedzeniem surowej marchewki, gotowanej piersi kurczaka czy ryżu. Dzięki bogactwu różnorodnych składników oraz wielu ciekawym przepisom, możemy stworzyć własną fit dietę, która przyniesie nam wiele korzyści. W naszym codziennym jadłospisie powinno znaleźć się miejsce przede wszystkim na świeże warzywa i owoce. Już od dziecka uczymy się o tym, aby zadbać o właściwie zbilansowaną dietę, jednak wiele osób nadal ma z tym problem.


Ruszaj się na zdrowie

Oprócz właściwej diety podstawą dobrego samopoczucia jest codzienna porcja aktywności fizycznej. Możemy wybrać dla siebie to, co najbardziej lubimy robić: spacerowanie, pływanie, nordic walking, zumbę, aerobik, crossfit czy jazdę na rowerze. Ważne jest, by przynajmniej 3 razy w tygodniu ruszać się na zdrowie.

Bycie fit jest w modzie, lecz jest to trend warty polecania. Zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna przyniosą nam wymierne korzyści dla całego naszego ciała, a także poprawią nasze samopoczucie.

Ten post ma 29 komentarzy

  1. Zgadzam się, że ruch i dieta to podstawa dobrego zdrowia 🙂 Niektórzy unikają treningów latem kiedy są upały, dlatego ja zaliczyłam dziś biegi poranne o 6:00 🙂 Żadnych wymówek!

  2. Dokładnie, bycie fit jest w modzie, ale są trendy które są tylko trendami, a są takie, które mogą zmienić na lepsze nasze życie czy samopoczucie. Dbanie o siebie jest jak najbardziej wskazane 🙂

  3. Warto wspomnieć żeby te zdrowe nawyki wprowadzać do swojego życia stopniowo – drobnymi kroczkami. Tyle już widzialam podejść do zdrowdzego trybu życia, ktore konczyly sie fiaskiem, bo radykalnie zmieniały dietę a sportem katowały sie 7 dni w tygodniu. Lepiej wolniej ale skutecznie 🙂

  4. Kurczę ja wychodzę z założenia, że wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem 😀 I też nie ma co generalizować i warto pamiętać, by nie popadać w skrajności i cieszyć się po prostu tym, co się je, czy ćwiczy itp 🙂

  5. Każdy powinien o siebie dbać w ten sposób – w zdrowym ciele zdrowy duch prawda 🙂 Samopoczucie o niebo lepsze to pierwsza sprawa a druga, przedłużamy w ten sposób swoją młodość i sprawność ! To chyba najważniejsze 🙂

  6. Warto dbać o siebie, choć ja mam zbyt często lenia :c I podjeść też lubię xD Ale mimo wszystko staram się zachować pewien balans. Pozdrawiam c:

  7. Byłam fit tak do 25 roku życia. Biegałam regulanie od 4 klasy podstawówki. Potem przyszła praca, stres, nocne dyżury, poczucie braku czasu… klasycznie… kilogramów przybywało, a człowiek zatracał się w tym stresie. Bieganie od wielkiego dzwonu. Jedzenie w biegu. Taki stan w większym czy mniejszym procencie trwa do dziś. Nie jest łatwo… nadzieja w metodzie małych kroczków… 🙂 Jak już zaczynają stawy ze starości ;)))) dawać o sobie znać to z żalem wspomina się swoją dużą aktywność. Nie wspominjamy. To nas demotywuje. Działamy. Najmniejsze ćwiczenie jest na wagę złota!

  8. może nie jestem zapaloną fanką bycia fit, jednak wiem, że właściwe odżywianie i kilka minut treningu w ciągu dnia przynosi korzyści naszemu zdrowiu i ciału 🙂

  9. A ja sądzę, że wszystko jest dobre ale z umiarem i tak też postępuję. Jem wszystko ale w odpowiednich ilościach 🙂

Dodaj komentarz

Close Menu