jak wybrać legginsy sportowe

Jak znaleźć odpowiednie legginsy do ćwiczeń?

Artykuł zaktualizowany


Jeśli chodzi o ubrania, to, co nosisz podczas ćwiczeń może być ważniejsze niż jakakolwiek inna część garderoby. Noszenie niewłaściwej odzieży treningowej może poważnie wpłynąć na Twoją wydajność, a nawet doprowadzić do obrażeń.

Jeśli chcesz dobrze czuć się w wybranych legginsach sportowych – należy zwrócić uwagę na ich idealne dopasowanie i funkcje, aby były odpowiednie dla dyscypliny, którą uprawiasz.


Jak dobrać legginsy sportowe w odpowiednim stylu?

Jeśli ćwiczysz naprawdę intensywnie – legginsy zapewniające kompresję powinny być tym, czego szukasz. Tkaniny kompresyjne są tkane w szczególny sposób – mają pomóc w zwiększeniu krążenia w nogach. Jeśli angażujesz się w intensywny trening, taki jak bieganie lub kickboxing, mogą one pomóc zmniejszyć ból po treningu.

jak legginsy sportowe wybrać

Sportowe legginsy kompresyjne zwykle są droższe, więc jeśli nie angażujesz się w działania o wysokiej intensywności, nie są koniecznością. Jednak mają dodatkową zaletę estetyczną, dzięki której Twoje nogi wyglądają na bardziej napięte, a mięśnie są bardziej podkreślone. Jeśli więc pieniądze nie są dla Ciebie najważniejszym wyznacznikiem, możesz wybrać kompresyjne legginsy sportowe tylko z tego powodu.


Legginsy odpowiednie do jogi

Jeśli to joga jest Twoją ulubioną aktywnością – kompresyjne legginsy mogłyby Ci przeszkadzać. Mimo to musisz jednak wybrać maksymalnie dopasowany typ legginsów sportowych – taki, który nie będzie kolidował z Twoimi ruchami. Pamiętaj, że w trakcie jogi często robisz maksymalne skłony, więc przed zakupem legginsów upewnij się, że jesteś w stanie się w nich całkowicie pochylić. Nie mogą krępować Twoich ruchów w żaden sposób.

Co ciekawe, noszenie dopasowanych legginsów również pozwoli Twojemu instruktorowi jogi sprawdzić jaką masz formę, czego nie jesteś w stanie zrobić, jeśli zakładasz na sesje luźniejszą odzież, która ukrywa pozycję Twojego ciała. Pamiętaj jednak – mimo iż Twoje legginsy sportowe zakładane na jogę powinny być dopasowane, nie mogą być zbyt ciasne. Dlatego, wybierz oddychającą i elastyczną tkaninę, która pozwala Ci uzyskać maksymalny komfort w czasie ćwiczeń.


Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie legginsów sportowych?

Zdecyduj, kiedy masz zamiar ćwiczyć. Czy wiesz, że pora dnia, w której planujesz ćwiczyć, może mieć wpływ na rodzaj wybranej tkaniny, a także na jej wagę? Jeśli uprawiasz sport na świeżym powietrzu, może to być również pora roku (!)

Pora dnia może wpływać na kolory, które wybierzesz, jeśli zamierzasz biegać lub ćwiczyć na zewnątrz. Dlatego:

  • Jeśli ćwiczysz wieczorami poza domem – postaw na lżejsze kolory lub legginsy z elementami odblaskowymi.
  • Niezalecane jest noszenie czarnych legginsów sportowych, w których może być Ci za ciepło, jeśli masz zamiar ćwiczyć w samo południe, gdy słońce będzie padało bezpośrednio na Ciebie.
  • Jeśli planujesz w tych legginsach ćwiczyć w okresie niższych temperatur, potrzebujesz tkaniny o większej wadze, która odprowadzi wilgoć z Twojego ciała.
  • Jeśli ćwiczysz na zewnątrz w cieplejsze pory roku, potrzebujesz lekkiego, oddychającego materiału, który nie będzie obciążał Twojej skóry.

Całe szczęście, oferty dzisiejszych producentów są tak bogate, iż na pewno nie będziesz mieć problemu z tym, by znaleźć legginsy sportowe idealne dla siebie.


 

Oceń ten artykuł!
[Ocena: Średnia: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *