Korfu, doskonałe miejsce na wypoczynek

Korfu, doskonałe miejsce na wypoczynek


Grecka wyspa Korfu to doskonałe miejsce na wypoczynek, nie tylko po ciężkim roku treningów i rygorystycznej diety. Znajdziesz tam wiele atrakcji, które zachwycą Ciebie i całą Twoją rodzinę. Od czystych, piaszczystych plaż aż po zabytki greckiej kultury.


Planując wyjazd musimy być świadomi, że każda część wyspy jest przeznaczona dla innego rodzaju wypoczynku. Rodzinom z dziećmi poleca się przede wszystkim miejscowość Lefkimi. Należy ona do jednej z cichszych i wakacje spędzają tam głównie rodziny szukające spokojnego wypoczynku.

Z kolei imprezowicze powinni wybrać, takie miejsca jak Acharavi, Roda czy Sidari. Impreza trwa tam nieprzerwanie, więc powinniście być nimi zachwyceni.

Jak już dotrzemy na miejsce, pierwsze co powinniśmy zrobić to wyposażyć się w przewodnik po Korfu. Grecka wyspa obfituje w zróżnicowane atrakcje, a przewodnik znacząco ułatwi nam odnalezienie interesujących nas zabytków i miejsc. Warto wspomnieć, że Korfu jest słabiej skomunikowane niż znacznie popularniejsze wyspy, takie jak Rodos.


Korfu – atrakcje turystyczne

Praktycznie na całej wyspie znajdziemy wiele ciekawostek, które warto zobaczyć. Postaramy się Wam zaprezentować najciekawsze z nich i przybliżyć Wam, jak zaskakująca potrafi być ta grecka wyspa.

  • Zamek Angelocastro jest ulokowany w północno-zachodniej części wyspy. Droga do niego jest bardzo wymagająca, naszpikowana licznymi ciasnymi zakrętami nad przepaścią, zdecydowanie trzeba mieć doświadczenie za kierownicą. Po drodze będziemy mijać przepiękną wioskę Krini, warto się w niej zatrzymać, choćby dla samej zabudowy.  Same ruiny zamku są otoczone malowniczym krajobrazem, niczym z baśni. Samo wejście na szczyt zamku zajmuję około 5 minut, ale jest to czas warty poświęcenia, gdyż ze szczytu roztacza się niesamowity widok, zapierający dech w piersiach.
  • Pałac Achillion – jest to jedna z największych atrakcji na całej wyspie. Został wybudowany pod koniec XVIII w. przez włoskiego architekta Rafaela Carita. Sama budowla była letnią rezydencją cesarzowej Elżbiety, którą zwano również Sissi.  Pałac wybudowano w stylu neoklasycznym, bądź zwany inaczej teutońskim. Dookoła pałacu rozprzestrzenia się piękny ogród, która sięga niemal do brzegu morza. Liczne, obszerne tarasy są pełne kopii antycznych rzeźb greckich.
  • Rejs w Błękitne Groty Paleokastritsy – zdecydowanie, obowiązkowy punkt podczas wizyty na Korfu. Jest to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na wyspie, jeżeli nie na całym świecie. Liczne plaże, przepiękne zatoczki i błękitne groty oczarują Was swoim urokiem. Dla doznań wzrokowych szczególnie polecamy tawernę “Bella Vista” lub “Złoty Lis”. Możemy tam nakarmić nie tylko swoje zmysły.

Porady dla turystów

  • Najlepszym sposobem na zwiedzanie wyspy jest wypożyczenie samochodu. Koszt to około 30-35 euro/dzień, a benzyna kosztuje około 2 euro za litr.
  • Trochę dłużej zajmie nad dotarcie do miejsca docelowego autobusem. Jednak jeżeli szukamy oszczędności to sposób na pewno się sprawdzi.
  • Możemy też wybrać przemieszczanie się po wyspie taksówkami. Koszt to koło 2 euro za każdy kilometr.
  • Na samą wyspę możemy dostać się samolotem, praktycznie z każdego, większego lotniska w Polsce.

 

 

 

Dodaj komentarz

Close Menu