Łóżko czy sofa do spania?

Łóżko czy sofa do spania?


Urządzenie sypialni jest jedną z najważniejszych czynności, którą musimy wykonać przed wprowadzeniem się do nowego domu czy mieszkania. Ktoś może powiedzieć, że nie jest to nic trudnego, bo wystarczy kupić coś do spania, jakąś szafę, komodę i do sypialni nie trzeba nam niczego więcej. Przecież tam się tylko śpi. No właśnie – śpi.
Czy sen jest taki ważny?


Badania naukowe udowadniają, że sen jest wprost niezbędny dla zachowania zdrowia nie tylko fizycznego, ale i psychicznego. Podczas snu bowiem regeneruje się i odpoczywa ciało, a mózg porządkuje informacje. We śnie dzieciom wydłużają się kości, naprawiają się uszkodzenia i następuje regeneracja całego organizmu.

Brak snu natomiast osłabia nasz organizm, który staje się wtedy mniej odporny i łatwiej łapie infekcje. Pogarsza się także nasza pamięć, spostrzegawczość oraz zdolność koncentracji. Stąd tyle wypadków drogowych spowodowanych przez kierowców pracujących nocą.
Nie budzi więc wątpliwości mądrość starego powiedzenia: “sen to zdrowie”. Jest to fakt niezaprzeczalny. Żeby zaś zapewnić sobie zdrowy sen, najpierw trzeba zadbać o swoją sypialnię.

sposoby na dobry sen


I tu akurat najważniejsze jest dobre miejsce do spania. Wybór mebli przeznaczonych do spania jest ogromny. Dostępne są różne łóżka, sofy, kanapy, wersalki, fotele rozkładane i inne. Najczęściej jednak wybierane są łóżka lub sofy z funkcją spania.
Pewnie wiele osób zastanawia się – łóżko czy sofa z funkcją spania – co wybrać?

Łóżko jest bardzo dobrym wyjściem, jednak podczas zakupu warto zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd i estetykę, ale także wygodę. Najważniejszy będzie dobry materac do łóżka, czyli taki który najlepiej dopasuje się do kształtu ciała. Nie powinien być on ani za miękki, ani za twardy. Można także wybrać łóżko ze stelażem, który może być regulowany lub nie. Regulowany umożliwi podniesienie górnej części łóżka i odpoczynek w wygodnej pozycji.

zdrowy sen

Coraz popularniejszym meblem w sypialni staje się ostatnio również sofa z funkcją spania. Jest to bardzo dobre i funkcjonalne rozwiązanie, gdyż sofa może nam służyć zarówno w dzień, jak i w nocy. Kupując taką sofę zaoszczędzimy miejsce w sypialni, a jednocześnie sprawimy, że nabierze ona nowoczesnego charakteru. W nocy sofa (oczywiście dobrze dobrana) zamieni pokój w sypialnię i będzie wygodnym miejscem do spania, a w dzień przekształci sypialnię w pokój dzienny. Jest to więc bardzo praktyczne rozwiązanie i coraz popularniejsze wśród klientów. Rosną też wymagania klientów, którzy poszukują sof zapewniających nie tylko komfort snu, ale też wykonanych z dobrych jakościowo materiałów. Liczy się bowiem wygoda, ale też solidność i wytrzymałość mebli, bo przecież chcielibyśmy, by posłużyły nam przez długie lata.
Nie bez znaczenia są również oczekiwania co do ich estetyki. Na pewno każdy klient doceni sofę z obiciem wykonanym z naturalnej i przyjemnej w dotyku tkaniny, na której wypoczynek będzie prawdziwą przyjemnością.


sposoby na bezsenność


Osoby mające małe dzieci na pewno docenią obicia, z których łatwo zmyć zabrudzenia, na przykład obicia ze skóry. Natomiast posiadacze czworonogów preferować będą obicia z tkaniny, do której nie będzie przyczepiała się sierść.
Bardzo istotny będzie też kolor naszej sofy. Często mamy z tym niemały kłopot, chcemy przecież by pasował on do innych mebli i całego wystroju pokoju. Dobrym wyjściem jest dopasowanie go na zasadzie kontrastu, a więc jeżeli ściany są ciemne, dobieramy obicia sofy ciemne i odwrotnie do jasnych ścian, odcienie obić ciemniejsze. Oczywiście równie ważne, gdy chodzi o kolor będą dodatki, które dodadzą ciepła i życia naszej sofie.

łóżko czy kanapa

Pora na podsumowanie: łóżko czy sofa z funkcją spania – co wybrać? Osobiście wybieram sofę, przekonała mnie możliwość wykorzystania jej dniem i nocą. A wy, co wybieracie?

Zarówno kanapy z funkcją spania jak i łóżka znajdują się w szerokiej ofercie sklepu Meble Diana.


 

Dodaj komentarz

Close Menu