Nauka tańca dla dzieci – czy warto uczyć się tańczyć od najmłodszych lat?
fitrepublic taniec

Nauka tańca dla dzieci – czy warto uczyć się tańczyć od najmłodszych lat?


Taniec jest formą aktywności, która poprawia kondycję, rozwija wszystkie partie mięśni i polepsza równowagę. Podczas tańczenia wytwarzają się również endorfiny, czyli hormony szczęścia, a radosna muzyka zachęca do zabawy nawet ponuraków. Czy warto uczyć tańca dzieci? Czy maluchy mogą poznawać taneczne kroki od najmłodszych lat?


Balet dla małych elegantek

Już kilkuletnie dziewczynki kochają przebierać się w eleganckie sukienki i udawać księżniczki lub baletnice, dzięki czemu nauka baletu z pewnością się im spodoba. Jeżeli chodzi o balet dla dzieci Łódź jest jednym z miast, gdzie najłatwiej znaleźć tego typu zajęcia. Nauka baletu dla kilkulatków przyjmuje formę wspaniałej zabawy – nie ma w niej mowy o katorżniczych treningach trwających wiele godzin, specjalnych dietach czy konieczności zakupu drogich butów i strojów.

Dzieci uczęszczające na naukę baletu biorą udział w zajęciach przy drążku, na środku sali, uczą się podstawowych figur i obrotów. Kurs ma formę zabawy, co zachęca do udziału nawet te maluchy, które początkowo radzą sobie nieco gorzej. Każde kolejne zajęcia dają efekty w postaci poprawy kondycji dziecka, lepszego wyczucia rytmu i płynniejszych ruchów. Dodatkowo znika obawa, że dziecko zbyt mało się rusza, a ryzyko nadwagi i problemów z kręgosłupem w przyszłości zostanie zniwelowane.


Taniec towarzyski również popularny

Ogromną popularnością cieszy się nadal taniec towarzyszki. Jeżeli rodzice szukają zajęć o nazwie nauka tańca towarzyskiego Łódź z pewnością pozwoli im znaleźć co najmniej kilka takich ofert. Są to kursy, na które chętnie uczęszczają zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Co ważne, zajęcia są organizowane w taki sposób, by mogły brać w nich udział pary, jak i dzieci przychodzące w pojedynkę. Organizatorzy dbają o to, by każdy maluch miał swoją partnerkę lub partnera.

Nauka tańca towarzyskiego w Łodzi obejmuje poznawanie podstawowych kroków różnych tańców: walca, tanga, rumby, twista czy quick-step. W czasie kursu dzieci poznają zarówno tańce towarzyskie turniejowe, jak i użytkowe, dzięki czemu w przyszłości mogą brać udział w zawodach i brylować w towarzystwie.

Co ważne, nauka tańca dla dzieci w Łodzi jest organizowana w weekendy. Taki rozkład zajęć sprawia, że kurs nie koliduje z zajęciami w szkole i ułatwia rodzicom dowożenie maluchów do szkoły tańca. Dzieci mogą korzystać dodatkowo z lekcji indywidualnych, które są istotne dla dziewczynek i chłopców wykazujących największy talent i mających szansę na karierę w zawodzie tancerza.


 

Dodaj komentarz

Close Menu