Pole dance
fitrepublic pole dance

Pole dance


Pole dance wiedzie prym w klubach fitness. Taki trening jest naprawdę wymagający i przynosi duże efekty. Musisz jednak wykonywać go regularnie. Przy systematyczności można osiągnąć zadowalające efekty. Nic dziwnego, że wiele kobiet decyduje się na zapisanie na zajęcia w profesjonalnym klubie fitness. Tam pod okiem doświadczonej osoby, posiadającej odpowiednie uprawienia, mogą trenować i doskonalić swoje umiejętności.

Obecnie ten typ tańca nie ma podtekstu erotycznego, a zdecydowanie charakter sportowy. Istnieją jednak pewne zasady, o których warto pamiętać. Jeśli zamierzasz rozpocząć swoją przygodę z pole dance – koniecznie przeczytaj!


Trening pole dance jest dla każdego

To prawda, że przygodę z pole dance może rozpocząć właściwie każdy. Pamiętaj jednak, aby robić to pod okiem profesjonalnego trenera. Zwłaszcza, jeśli wcześniej nie miałaś do czynienia z tego typu ćwiczeniami – nie rób ich na własną rękę. Może skończyć się to nawet poważną kontuzją. Na początek zdecydowanie lepiej wybrać się do klubu fitness, zapisać na zajęcia.


Każdy trening należy rozpoczynać od rozgrzewki

Jesteś już zaawansowaną tancerką pole dance? Ćwiczyć już wiele miesięcy a nawet lat? Nic nie szkodzi. Pole dance to połączenie tańca z różnymi figurami akrobatycznymi. Oznacza to, że jest to niemały wysiłek. Dlatego niezbędna jest rozgrzewka. Pamiętaj o tym przed każdym treningiem. Pomoże Ci to przygotować ciało do wysiłku i uniknąć kontuzji. Najważniejsze to nie nadwyrężyć mięśni i nie przemęczyć organizmu. Zbyt intensywny trening na początku, nie jest wskazany. Może przynieść więcej szkód niż korzyści. Pamiętaj, że ważny jest również odpoczynek. Mięśnie muszą mieć czas na zregenerowanie się po wysiłku.


Nie zniechęcaj się

Początki zawsze mogą być trudne. Zwłaszcza, jeśli nigdy nie miałaś do czynienia z tego typu ćwiczeniami. Nie musisz się obawiać, że będzie od Ciebie wymagane wykonywanie skomplikowanych figur. Początki to przede wszystkim oswojenie się, poznanie zasad pole dance.  Na pierwszych zajęciach wykonuje się proste ćwiczenia wzmacniające, ujędrniające i rozciągające. Uczestniczki uczą się podstawowych obrotów, chwytów i nieskomplikowanych figur. Dopiero potem przychodzi czas na ćwiczenie przejść pomiędzy figurami, poznanie bardziej skomplikowanych akrobacji czy wreszcie – łączenie ich w układy.


Strój do pole dance powinien być wygodny

Unikaj zbyt luźnych spodni czy bluzek typu „oversize”, które będą zwisały, owijały się wokół rury. W tej sposób tylko utrudnisz sobie zadanie. Twoje ruchy staną się przez to ograniczone. Najlepiej sprawdzą się krótkie spodenki, krótki top lub stanik sportowy. Odkryta skóra zapewnia lepszą przyczepność, a przecież to jest właśnie najważniejsze. Drążek od pole dance jest śliski, więc żaden materiał się na nim nie utrzyma. Niepotrzebne będą również żadne buty. Wszelkie ewolucje wykonuje się na boso.


Odwiedź stronę www Eli https://tancerka-erotyczna.com/pl/striptizerka-ela.html – instruktorki tańca na rurze i dowiedz się więcej na temat pole dance.

Dodaj komentarz

Close Menu