Pomoc dla naszego kręgosłupa

Pomoc dla naszego kręgosłupa


Gdy doskwiera nam kręgosłup poszukujemy różnych alternatyw, by sobie pomóc. Na rynku dostępne są poduszki profilowane. Są one sprzedawane w wysokich cenach i reklamuje się je jako dobre i pomocne poduszki dla kręgosłupa. Czy jest to prawda?


CZYM SĄ PODUSZKI PROFILOWANE?

Inaczej nazywane są poduszkami ortopedycznymi. Doskonale pozwalają zniwelować ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym podczas spania. Warunkiem by taka poduszka dobrze zadziałała jest dokonanie odpowiedniego jej wyboru.

Projekt takich poduszek jest zgodny z wszelkiego rodzaju wytycznymi ortopedycznymi. Poduszki doskonale korygują pozycję ciała i przynoszą znaczną ulgę. Sen na takich poduszkach jest zdrowy i bezpieczny i na pewno kolorowy.


BUDOWA PODUSZKI PROFILOWANEJ

Poduszki wykonuje się z pianki, różnego rodzaju zdrowych włókien. Nowością są poduszki wykonane z pianki z pamięcią. Chodzi w tym wypadku o to, że wrażliwy na ciepło materiał od razu czuje, że ktoś przykłada głowę do poduszki i przystosowuje się do ciała danej osoby.

Wszystkie poduszki ortopedyczne uważane są za poduszki zdrowotne.


RODZAJE PODUSZEK ORTOPEDYCZNYCH

Wśród poduszek tego rodzaju wyróżniamy następujące  poduszki:

  1. poduszki konturowe, czyli takie, które mają zakrzywiony kształt i bardzo dobrze dopasowują się do kształtu głowy, szyi i ramion osoby, która na niej śpi,
  2. poduszki ortopedyczne turystyczne, czyli takie poduszki, które zaprojektowano w kształcie podkowy, idealnie nadają się do biura lub do podróży w samolocie lub w autobusie,
  3. poduszki klinowe, w kształcie trójkąta, są poduszkami, które dają odpowiednie nachylenie ciała w ukośnej pozycji,
  4. poduszki podpierające lędźwie, poduszki kolanowe, poduszki do ciała, poduszki wykonane z łusek gryki.

Wszystkie poduszki idealnie spełniają swoje funkcje i doskonale wspomagają kręgosłup i różne części ciała.


WYGODNE SPANIE NA PODUSZKACH PROFILOWANYCH

Poduszki są zdrowotne ale także bardzo miękkie i wygodne. Spanie na takich poduszkach jest ogromną przyjemnością a przy tym możliwością na podparcie zbolałych części naszego ciała. Poduszki dają komfort podczas snu. Poszewki poduszek zawierają naturalne włókna wiskozowe, które czynią pokrowce poduszek miękkimi i bardzo przyjemnymi w dotyku. Dzięki temu, że poszewki wykonane są z naturalnych włókien, poduszki nie przyjmują potu, są przewiewne i doskonale mogą regulować temperaturę podczas snu.

Tego rodzaju poduszki są także poduszkami wykonanymi z pianki termoelastycznej oraz mają dodatkowo żele chłodzące i regulację temperatury. Ten rodzaj poduszek jest rodzajem poduszki profilowanej o najwyższej jakości.

Dzięki poduszkom ortopedycznym spanie może być przyjemne, poduszki niwelują całkowicie ból kręgosłupa i innych partii ciała. Rano wstajemy wyspani, mamy dużo energii, nic nas nie boli. Wynika więc, że poduszki ortopedyczne rzeczywiście są dobre dla kręgosłupa. Rzeczywiście uwalniają go od bólu i pozwalają na bardzo dobry wypoczynek, relaks i sen w czasie nocy. Na rynku jest wiele różnego rodzaju poduszek profilowanych, trzeba tylko wybrać odpowiedni model dla siebie.


Artykuł powstał we współpracy z selene.pl

Dodaj komentarz

Close Menu