Naturalne sposoby na zwiększenie libido

Naturalne sposoby na zwiększenie libido


Seks jest bardzo istotnym elementem każdego związku. Scala związek, daje poczucie bliskości i miłości, a na dodatek jest doskonałym sposobem na rozładowanie stresu i rozruszanie swojego ciała. Zbliżenia z partnerem doskonale wpływają na cały nasz organizm, nie tylko poprawiają nam nastrój, ale również działają przeciwbólowo, dotleniają organizm, poprawiają krążenie i wzmacniają odporność. Jeśli ten wstęp jest dla Was niewystarczającą zachętą do częstszych zbliżeń, to podpowiemy Wam, jak skutecznie zwiększyć swoje libido.


Wybierz się na siłownię (lub chociaż na spacer)

Aktywność fizyczna jest zbawienna przy “leczeniu” spadku libido. Gdy uprawiamy sport w naszym organizmie zaczynają wyzwalać się endorfiny, które redukują poziom stresu, dodają nam energii i niwelują poczucie niepokoju. Dzięki ćwiczeniom główni winowajcy spadku libido odchodzą w zapomnienie. Jednak to jeszcze nie koniec dobrego wpływu aktywności fizycznej. Przyczynia się ona do zwiększenia poziomu testosteronu w organizmie, który ma bezpośredni wpływ na nasz libido.

Jak ćwiczyć, aby mieć ochotę na seks? Zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet najlepszym bodźcem będzie trening siłowy. Choć jeśli nigdy do tej pory nie uprawialiście sportu nie rozpoczynajcie swojej przygody z nim od zbyt intensywnych aktywności. Na początek wystarczy nawet kilkanaście minut dziennie i 30 minut spaceru. W miarę wzrostu apetytu na ćwiczenie stopniowo dostosowujcie jego intensywność, jak i częstotliwość. Pamiętajcie, że trening ma przyczyniać się do poprawy Waszego zdrowia i ma być przyjemnością, a nie dodatkowym źródłem stresu. W tym drugim przypadku nie ma co liczyć na zwiększenie libido.


Od żołądka do serca

Wśród sposobów na zwiększenie libido nie mogło zabraknąć również tych kuchennych. Oprócz oczywistego zdrowego odżywiania, warto jest zapoznać się z niektórymi przyprawami, które bezpośrednio przyczyniają się do zwiększenia ochoty na seks. Dobrym przykładem będzie tutaj choćby imbir i cynamon, które wpływają na rozszerzenie naczyń krwionośnych, a tym samym poprawiają krążenie krwi, co wzmacnia wrażenia seksualne. Jeśli jecie razem romantyczną kolację, dodajcie do potrawy bazylii. Przyczynia się ona do pobudzenia zmysłów przez swój przepiękny, świeży zapach. Dla mężczyzn, którzy cierpią z powodu zaburzeń erekcji doskonałym składnikiem dań będzie czosnek, jednak uważajcie z jego ilością, gdyż zapach skóry i oddechu nie jest zbyt przyjemny po jego spożyciu.

Z pomocą mogą tutaj również przyjść suplementy. Nawet te nieco bardziej egzotyczne, jak np. ekstrakt pochodzący z drzewa chińskiego.


Sposoby na libido? Dobrze się wysypiaj!

Przede wszystkim nie dopuszczaj do zarywania nocy! To skuteczny morderca libido. Jeśli musisz wstawać z samego rana, połóż się wcześniej spać. Daj swojemu organizmowi czas na regenerację i wypoczynek. Najbardziej optymalny czas, jaki powinniśmy przeznaczyć na sen waha się pomiędzy 6 a 8 godzinami. Jednak, gdy czujesz, że potrzebujesz sobie więcej pospać, to nie ograniczaj swojego organizmu i daj mu tego czego potrzebuje. Rezultaty – w postaci podwyższonego libido – zauważysz już po krótkim czasie.


W przygotowaniu artykułu pomogła strona lareina24.pl.

Dodaj komentarz

Close Menu