Tampon – jak go stosować?

Tampon – jak go stosować?


Miesiączka pojawia się z reguły u dziewczynek, które ukończyły 12 rok życia, a kończy się w okolicach 50 roku życia. Jako, że występuje ona przez większą część życia należy wiedzieć w jaki sposób przechodzić ją w miarę bezboleśnie oraz jakie produkty stosować, aby zapewnić sobie maksymalną higienę.


Tampon – dla kogo?

W trakcie pojawiania się miesiączki kobieta ma wybór i może korzystać zarówno z podpasek, jak i tamponów. Nie można stwierdzić, że jedna z metod jest zdecydowanie lepsza od innej, gdyż wybór odpowiedniego sposobu chronienia się powinien być uwarunkowany wygodą oraz poczuciem komfortu. Tampon to idealne rozwiązanie dla osób, które cechuje duża aktywność.

Chodzi zarówno o aktywność zawodową, a więc wykonywanie pracy w pozycji stojącej, regularne chodzenie czy podnoszenie się, ale także mowa o kobietach regularnie korzystających ze siłowni czy basenu. Pierwsza aplikacja tamponu może nie należeć do najprzyjemniejszych, gdyż kobieta odczuwa strach przed nieznanym, co sprawia, że napotyka ona na opór, który sama tworzy.

Jeśli pierwsza próba się nie udała, nie trzeba się zrażać, gdyż wraz z każdym miesiącem, fałdki, które występują na pochwie są coraz bardziej rozciągnięte. Większa swoboda w tym miejscu oznacza brak problemów z aplikacją. Tampon nie powinien być jednak stosowany przez całą dobę, ale poleca się, żeby minimum raz w ciągu dnia, najlepiej nocą skorzystać z podpasek.


Na co zwrócić uwagę w trakcie używania tamponów?

Wbrew pozorom nabycie właściwego tamponu nie jest tak łatwe, jak może się to wydawać. Konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka podstawowych elementów, wśród których wyróżnia się chłonność konkretnego modelu. Chłonność jest powiązana z gabarytami, gdyż im większy jest jego rozmiar – tym lepiej chłonie krew. Wiek kobiety nie odgrywa tutaj żadnej roli, duże tampony przeznaczone są dla kobiet, które zmagają się z intensywnym krwawieniem. Większość pań zauważa u siebie mocne krwawienia w ciągu dwóch pierwszych dni, albo dnia 2 i 3, dlatego dobrze jest mieć większy model w zasięgu ręki.

Nie można zapomnieć o kolejnej bardzo ważnej kwestii, a mianowicie regularnym zmianom. Tylko i wyłącznie tampon wymieniany co przeciętnie 4 godziny zapewnia właściwą higienę. Gdy kobieta zmaga się z problemami z jego wyciągnięciem i jest on wręcz zbyt bardzo napełniony krwią jest to znak, że zmian trzeba dokonywać częściej, albo nabyć model o większych gabarytach, czyli większej chłonności.


 

Close Menu