legginsy termoaktywne

Termoaktywne legginsy do biegania


Bieganie to najlepszy sposób na poprawę kondycji własnego ciała i zrzucenie zbędnych kilogramów. Ponadto można uprawiać tzw. jogging o każdej porze roku. W tym wypadku determinuje nas tylko odpowiedni strój.

Dawniej biegano w dresach lub luźnych szortach. Niemniej jednak nie był to zbyt dobry strój do tego typu sportu. Luźne spodnie bawełniane nasiąkają potem, przez co wychładzają szybko całe ciało. Poza tym przyczyniają się do otarć w części wewnętrznej uda, co nie sprawia komfortu sportowcom.

Dlatego w ostatnich latach furorę robią leginsy do biegania, które nie tylko dobrze trzymają się ciała i nie powodują nieprzyjemnych zaczerwienień w części udowej nóg, ale też dobrze trzymają w miejscu intymne części ciała, co ma szczególne znaczenie dla panów. Dlatego legginsy do biegania to najlepszy wybór zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.


Jak wybrać legginsy do biegania?

Legginsy do biegania termoaktywne to doskonałe rozwiązanie dla osób uprawiających bieganie lub codzienny kilkukilometrowy jogging. Charakteryzują się tym, że wykonane są ze specjalnych materiałów, które utrzymują optymalną temperaturę ciała. Poza tym dobrze odprowadzają wilgoć i zapewniają właściwą wentylację, co jest szczególnie ważne podczas treningu w plenerze. Niektóre ich modele dodatkowo posiadają jony srebra, które działają bakteriobójczo, a tym samym eliminuje przykry zapach potu. Taka odzież zapewnia pełen komfort uprawiania sportu i nie ogranicza ruchów ćwiczącego.

W legginsach termoaktywnych można biegać cały rok. Kwestia zakupu odpowiednich spodni, dedykowanych danej porze roku. Zimą są one wyposażone w meszek od wewnętrznej strony, który chroni nasze nogi przez przemarznięciem. Podczas jesienno- wiosennego joggingu warto zaopatrzyć się w długie legginsy, które chronią przed wiatrem i deszczem. W sklepach znajdziecie legginsy termoaktywne zaprojektowane do treningów zimowych, wiosenno-jesiennych oraz letnich.

Koszt takiego ubrania wacha się od 50 zł do nawet 400 zł. Kwestia jest firmy. Dobre legginsy termoaktywne to koszt od 50 do 200 zł. Natomiast za markowe NIKE, Adidas i inne znane marki to już zapłacimy od 150 zł do 300 zł. Niewątpliwie z wyższej półki cenowej jest wersja zimowa, ta może kosztować aż do 400 zł.


CWX-y, czyli legginsy dla zawodowych biegaczy

Innym segmentem legginsów są spodnie serii CWX. CWX to japońska firma, która szyje spodnie dedykowane dla zawodowców i amatorów, którzy biegają po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilometrów. CWX to są spodnie termo aktywne specjalnie szyte. Wyposażone są one w specjalne szwy na nogach w okolicy udowej i kolan, które mają chronić nasze stawy przed przeciążeniem. Bieganie na długich dystansach to ogromny wysiłek dla naszych nóg.

Dlatego amortyzacja stawów i mięśni podczas takiego długiego wysiłku fizycznego jest niezbędna. Dlatego CWX-y zostały tak zaprojektowane, aby chronić nasze mięśnie i stawy przed przeciążeniem i ewentualnymi kontuzjami. Jednak, aby spełniały swoje funkcje, muszą ściśle przylegać do ciała. Zazwyczaj kupuje się je o rozmiar mniejsze.

W Polsce ten rodzaj spodni jest jeszcze mało popularny przede wszystkim ze względu na cenę. Najtańsze modele kosztują od 700 zł- 1000 zł. Te najbardziej profesjonalne mogą osiągać koszt nawet 1500 zł. Dostępność ich też jest na razie niewielka, ponieważ i zainteresowanie jest małe.


Niemniej jednak można je kupić nieco taniej na amerykańskim Ebayu. Tam ich cena wacha się od 40 $ do 150 $. W tym wypadku trzeba się jednak liczyć z opłatami celnymi i kosztami dostawy. Jeżeli ktoś ma rodzinę w USA, może zamówić CWX-y na ich adres. Na terenie niektórych Stanów nie ma opłat celnych i podatków  lub są niewielkie ( Niektóre stany amerykańskie pobierają jednak cło lub specjalny podatek), a dostawa jest darmowa.


 

Artykuł zaktualizowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *