Klasyka zegarmistrzowstwa, czyli zegarki szwajcarskie

Klasyka zegarmistrzowstwa, czyli zegarki szwajcarskie


Szwajcarska dokładność jest już wręcz stereotypowa. Znana na całym świecie i szanowana do tego stopnia, że nawet Japończycy, również znani z drobiazgowości i otwartych na nowe rozwiązania i technikę umysłów, kiedy już przyjmują z Zachodu jakieś wzorce, to właśnie prosto ze Szwajcarii. Dziś bierzemy na tapet właśnie zegarki szwajcarskie, wskazujemy największe i najpopularniejsze tamtejsze marki oraz ich niezwykle punktualne projekty.


Materiał zewnętrzny

Szwajcarskie zegarki Atlantic, czyli morska dokładność

Marka Atlantic działa już od XIX wieku, należy do Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego, która jest zrzeszeniem bardzo prestiżowym. Logo marki to charakterystyczny przyrząd mierniczy używany kiedyś na morzu, rozłożony na kształt A. To właśnie z tematyką morską związane są też kolejne linie zegarków marki, jak Seabreeze, Seacrest, Seamove, Seamoon, Seaport i wiele, wiele innych tym podobnym, w sumie – obecnie 23 linie zegarków. Większość z nich można kupić w polskich sklepach zegarmistrzowskich, na przykład LuxTime.

Zegarkiem szwajcarskim Atlantic, który chcemy polecić Państwa uwadze, jest zegarek męski SEADAY 695504451RP, który łączy w sobie barwę najgłębszej głębi nieodkrytego oceanu i stal w kolorze złamanego różowego złota. Jego koperta została wykonana ze stali szlachetnej, osadzono ją na klasycznym pasku z granatowej krokodylej skóry. Zapina się oczywiście na sprzączkę. Zastosowano tu kwarcowy mechanizm. Na tarczy, poza oznaczeniami godzin, można znaleźć datownik.


Zegarki Certina, czyli królewski luksus

Certina to marka szwajcarskich zegarków również sięgająca historią aż do XIX wieku. Cechują się nieprzeciętną wytrzymałością, bo każdy z czasomierzy tej marki wyposażono w potrójny system zabezpieczający: szkiełko z szafiru, uszczelkę o-ring, która tłumi wstrząsy mechanizmu, dekiel o wzmocnionej konstrukcji. Oznacza to, że zegarki Certina to królewskie cacka o wytrzymałości również wysokiej klasy. Marka proponuje linie takie jak Aqua Collection, Heritage, Urban Collection i Sport.

Zegarek szwajcarski od tej marki, który pragniemy zaprezentować, to godny pierwszej damy zegarek damski DS FIRST LADY CERAMIC z ceramicznymi elementami na kopercie i z masą perłową na tarczy. Pasek tego zegarka to śnieżnobiała krokodyla skóra, część z elementów koperty ma kolor żółtego złota. I tutaj szkło jest szafirowe, a mechanizm kwarcowy. Na tarczy umieszczono jeszcze kryształki i aplikacje.


Podsumowanie

Jak łatwo zauważyć, szwajcarskie zegarki są bardzo zróżnicowane pod względem designu i nie można jako tako mówić o szwajcarskiej estetyce, a o szwajcarskiej jakości w międzynarodowym stylu. Dzięki temu każdy może znaleźć dla siebie odpowiedni pod względem designu czasomierz, a jednocześnie spodziewać się od niego wybitnej dokładności.


 

Close Menu