Kalkulator BMI

 

Kalkulator BMI

Oblicz swój wskaźnik masy ciała

Oblicz swoje BMI

Swoje BMI możesz obliczyć za pomocą naszego kalkulatora BMI. Można go obliczyć poprzez wpisanie swojego wzrostu i wagi, to bardzo proste obliczenia. Najpierw jednak wybierz w jakiej metryce chcesz otrzymać wynik – liczbowej czy imperialnej.

Tabelka wyników BMI

BMI Wynik
<16,0 niedożywienie
16,0 – 16,9 wychudzenie
17,0 – 18,5 niedowaga
18,5–24,9 waga prawidłowa
25,0–29,9 nadwaga
30,0–34,9 otyłość I stopnia
35,0–39,9 otyłość II stopnia
≥40 otyłość III stopnia

Jakie są normy BMI?

Prawidłowe BMI wynosi od 18,5 do 24,9. Osoby z BMI niższym niż 18,5 cierpią na niedowagę. Z kolei 25,0 i wyżej oznacza nadwagę. Wskaźniki powyżej 30,0 oznaczają chorobliwą otyłość.

Kalkulator BMI – co to jest?

Kalkulator BMI (Body Mass Index) to doskonałe narzędzia, które pozwala sprawdzić czy nasza waga jest prawidłowo w stosunku do wzrostu. To bardzo prosty system, który pozwala zinterpretować wyniki w jednoznaczny sposób. Kalkulator BMI pozwala szybko określić czy powinniśmy zadbać o prawidłową masę naszego ciała.

Kalkulator BMI  jest narzędziem, które mówi, czy ważymy odpowiednio do swojego wzrostu. Jest bardzo prosty w obsłudze, a normy pozwalają na jednoznaczną interpretację wyników. W czasach, gdy nadmierna troska o sylwetkę staje się problemem społecznym, kalkulator BMI jest wiarygodnym wyznacznikiem prawidłowej wagi.

Wskaźnik BMI

Wskaźnik Body Mass Index powala określić stosunek wagi ciała do jego wzrostu. W dużym uproszczeniu oznacza to, że niskie wartości oznaczają zbyt niską wagę a zbyt wysokie, że nasza waga jest zdecydowanie zbyt duża.

Wysoki współczynnik BMI oznacza wiele zagrożeń oraz chorób związanych z nadmierną masą ciała. Można między innymi wymienić choroby serca, całego układu krwionośnego czy układu pokarmowego.

Niski poziom BMI oznacza zbyt niską wagę. Wiąże się to z niedożywieniem, zbyt niskim poziomem witamin i minerałów, depresją, apatią i obniżeniem sprawności naszego ciała.

Należy pamiętać, że BMI nie jest jedynym wyznacznikiem kondycji organizmu. Trzeba wziąć pod uwagę również poziom aktywności fizycznej czy dietę. Interpretacja wyników zależy od wielu czynników  i powinny być konsultowane z lekarzem, który może zalecić zmianę trybu życia.

Jakie są normy BMI?

Prawidłowe BMI wynosi od 18,5 do 24,9. Osoby z BMI niższym niż 18,5 cierpią na niedowagę. Z kolei 25,0 i wyżej oznacza nadwagę. Wskaźniki powyżej 30,0 oznaczają chorobliwą otyłość.

Sprawdź również nasze pozostałe kalkulatory: