Kalkulator BMI

Kalkulator BMI - oblicz swój wskaźnik masy ciała

require
require
wymagane wymagane

Twoje BMI wynosi ......

Oblicz swoje BMI

Swoje BMI możesz obliczyć za pomocą naszego kalkulatora BMI. Można go obliczyć poprzez wpisanie swojego wzrostu i wagi, to bardzo proste obliczenia. Najpierw jednak wybierz w jakiej metryce chcesz otrzymać wynik – liczbowej czy imperialnej.

Tabelka wyników BMI

BMI Wynik
<16,0 niedożywienie
16,0 – 16,9 wychudzenie
17,0 – 18,5 niedowaga
18,5–24,9 waga prawidłowa
25,0–29,9 nadwaga
30,0–34,9 otyłość I stopnia
35,0–39,9 otyłość II stopnia
≥40 otyłość III stopnia

Jakie są normy BMI?

Prawidłowe BMI wynosi od 18,5 do 24,9. Osoby z BMI niższym niż 18,5 cierpią na niedowagę. Z kolei 25,0 i wyżej oznacza nadwagę. Wskaźniki powyżej 30,0 oznaczają chorobliwą otyłość.

Kalkulator BMI – co to jest?

Kalkulator BMI (Body Mass Index) to doskonałe narzędzia, które pozwala sprawdzić czy nasza waga jest prawidłowo w stosunku do wzrostu. To bardzo prosty system, który pozwala zinterpretować wyniki w jednoznaczny sposób. Kalkulator BMI pozwala szybko określić czy powinniśmy zadbać o prawidłową masę naszego ciała.

Kalkulator BMI  jest narzędziem, które mówi, czy ważymy odpowiednio do swojego wzrostu. Jest bardzo prosty w obsłudze, a normy pozwalają na jednoznaczną interpretację wyników. W czasach, gdy nadmierna troska o sylwetkę staje się problemem społecznym, kalkulator BMI jest wiarygodnym wyznacznikiem prawidłowej wagi.

Wskaźnik BMI

Wskaźnik Body Mass Index powala określić stosunek wagi ciała do jego wzrostu. W dużym uproszczeniu oznacza to, że niskie wartości oznaczają zbyt niską wagę a zbyt wysokie, że nasza waga jest zdecydowanie zbyt duża.

Wysoki współczynnik BMI oznacza wiele zagrożeń oraz chorób związanych z nadmierną masą ciała. Można między innymi wymienić choroby serca, całego układu krwionośnego czy układu pokarmowego.

Niski poziom BMI oznacza zbyt niską wagę. Wiąże się to z niedożywieniem, zbyt niskim poziomem witamin i minerałów, depresją, apatią i obniżeniem sprawności naszego ciała.

Należy pamiętać, że BMI nie jest jedynym wyznacznikiem kondycji organizmu. Trzeba wziąć pod uwagę również poziom aktywności fizycznej czy dietę. Interpretacja wyników zależy od wielu czynników  i powinny być konsultowane z lekarzem, który może zalecić zmianę trybu życia.

Jakie są normy BMI?

Prawidłowe BMI wynosi od 18,5 do 24,9. Osoby z BMI niższym niż 18,5 cierpią na niedowagę. Z kolei 25,0 i wyżej oznacza nadwagę. Wskaźniki powyżej 30,0 oznaczają chorobliwą otyłość.