Kalkulator odchudzania

 

Kalkulator zrzucania wagi

Sprawdź ile schudniesz!

Twoja płeć:

Kalkulator odchudzania – co pomaga obliczyć?

Kalkulator odchudzania pomaga oszacować dzienne zapotrzebowanie na kalorie, które pomoże osiągnąć spadek wagi przy planie ukierunkowanym na redukcję tkanki tłuszczowej. Nasz kalkulator w prostym sposób oblicza ile kalorii jeść żeby schudnąć. To doskonała metoda dla osób, które nie mają dużej wiedzy o sposobach odchudzania i w prosty sposób chcą ustalić deficyt kaloryczny potrzebny do zredukowania wagi. Po wprowadzeniu danych takich jak płeć, aktywność fizyczna, waga ciała, wzrost oraz ilości kilogramów jaką chcemy schudnąć, nasz kalkulator chudnięcia wskaże ile kalorii należy spożywać aby zrzucić daną ilość kilogramów. Po wpisaniu danych wystarczy kliknąć przycisk „Oblicz”.

Deficyt kaloryczny podczas odchudzania

Nasz kalkulator pozwala ustalić niezbędny deficyt kaloryczny, który pozwoli na zrzucenie określonej liczby dodatkowych kilogramów i pozwoli przybliżyć nasz do założonego celu. Ustalenie odpowiedniego deficytu kalorycznego to podstawa podczas diety odchudzającej i w tej sytuacji nasz kalkulator sprawdzi się doskonale.

Odpowiednie tempo odchudzania – dlaczego jest istotne?

Mówi się dużo o bezpiecznym tempie odchudzania, jednak masa osób tak naprawdę nie wie co to znaczy. Ty również? Chodzi tu o szybkość spadku wagi. Dobrze zgubić w przeciągu tygodnia maksymalnie 0,5-1 kg, co daje świetny miesięczny wynik, bo wynosi on około 4-5 kg. To bezpieczne tempo odchudzania, ponieważ pozwala nam zredukować tkankę tłuszczową i zmniejszyć ryzyko występowania efektu jo-jo. Za szybki spadek masy ciała nie tylko zwiększa szansę na ponowne przybranie, bo może również powodować niedobory składników odżywczych. To wszystko może wiązać się z licznymi problemami zdrowotnymi.

Odchudzanie trwa, a szybkie efekty wcale nie będą cieszyć. Na początku bowiem pozbywamy się nadmiaru wody, a dopiero później tkanki tłuszczowej. Duże spadki niestety, prędką powrócą i to ze zdwojoną siłą. Bezpieczne odchudzanie wynosi 0,5-1% wyjściowej wagi. Jeśli chcesz schudnąć więcej konieczne jest rozłożenie wszystkiego w dłuższym czasie. Na przykład 10 kg zgubisz dopiero miej więcej po upływie 4-5 miesięcy.

Ile można schudnąć w miesiąc? Skorzystaj z naszego kalkulatora!

Kalkulator redukcji wagi to ciekawe rozwiązanie, ponieważ po wpisaniu podstawowych danych od razu uzyskujemy to ile możemy schudnąć w danym okresie. Wystarczy podać następujące parametry:

 • płeć
 • wiek
 • poziom aktywności fizycznej (praca siedząca, brak treningów, praca siedząca do 3 lekkich treningów w tygodniu, praca fizyczna, praca siedząca do 4 lekkich treningów w tygodniu, praca fizyczna do 3 lekkich treningów w tygodniu, zawodowe uprawianie sportu, praca fizyczna do 4 lekkich treningów w tygodniu, do 4 ciężkich treningów w tygodniu)
 • wagę
 • wzrost
 • to ile chcemy schudnąć – wartość wyrażona w kilogramach.

Po wpisaniu informacji i kliknięciu „oblicz” pojawia się prognoza chudnięcia w konkretnym tempie wraz z zalecaną ilością kalorii do spożycia. Mamy tu wariant z ubytkiem 0,5 kg oraz 1 kg na tydzień, czyli bardzo bezpieczny. Co ważne, kalkulator odchudzania za nas oblicza dzienne zapotrzebowanie kaloryczne dopasowane do naszych oczekiwań co do redukcji masy ciała.

Ile kalorii jeść, aby schudnąć? Pomoże Ci nasz kalkulator!

Kalkulator chudnięcia jest niezwykle przydatny, gdy rozpoczynasz redukcję masy ciała. Dzięki niemu wiesz ile wynosi Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. To sprawia, że łatwiej jest zaplanować swoje codzienne menu, a także to co konkretnie będziemy spożywać. Kalkulator tempa odchudzania podaje dwie wersje, które umożliwiają schudnięcie określonej ilości kilogramów. W pierwszym wariancie mamy 0,5 kg, a w drugim 1 kg, czyli bezpieczne dla naszego zdrowia wartości.

Dlaczego warto użyć naszego kalkulatora odchudzania?

Kalkulator zmiany wagi jest prosty w obsłudze, ponieważ pozwala Ci w zaledwie kilka sekund uzyskać masę cennych informacji. To dobra opcja dla osób początkujących, jak i dla tych z doświadczeniem. Kalkulator na redukcję wagi umożliwia nam wyliczenie kaloryczności, a to właśnie ten parametr zazwyczaj sprawia w czasie odchudzania najwięcej kłopotów. Potem pozostaje Ci jedynie trzymać się planu treningowego, a także odpowiednio zbilansowanej diety.

Kalkulator redukcji wagi to świetne rozwiązanie, które usprawnia proces chudnięcia. Nie można zapominać, że taka kuracja wymaga odjęcie miej więcej 300-500 kcal od naszego codziennego zapotrzebowania. Nasz przelicznik robi to za Ciebie! Tobie pozostaje jedynie trzymanie się wytycznych co do dziennej normy kalorii. To nie koniec zalet, ponieważ samodzielnie określasz ile chcesz stracić, to spory plus.

Pamiętaj, że kalkulator chudnięcia to jest jedynie pewnego rodzaju prognoza. To ile schudniemy zależy od wielu mniejszych i większych czynników, między innymi od:

 • uwarunkowań genetycznych
 • stanu zdrowia
 • trybu życia
 • jakości snu
 • stanu gospodarki hormonalnej
 • wyjściowej wagi
 • historii utraty wagi.

Sprawdź również nasze pozostałe kalkulatory: