Kalkulator spalania kalorii

 

Kalkulator spalonych kalorii

Kalkulator obliczający spalanie kalorii przy uwzględnieniu aktywności oraz masy

Kalkulator spalania kalorii (kcal) – jak działa?

Kalkulator spalania kalorii pozwala obliczyć jaką ilość kalorii spalimy podczas wykonywania określonych aktywności fizycznych. Znając rodzaj aktywności, masę ciała oraz czas trwania aktywności jesteśmy w stanie oszacować ile kalorii spalicie podczas poszczególnych sportów.

Nasz licznik spalonych kalorii to doskonałe narzędzie dla osób chcących mieć kontrolę nad ilością spalanych kalorii podczas sesji treningowych. Nie ograniczamy się wyłącznie do jednej dyscypliny, ale do wielu popularnych dyscyplin sportowych.

Trzeba mieć na uwadze, że rzeczywista liczba spalonych kalorii podczas treningu zależy również od wielu innych czynników takie jak warunki treningu, jego intensywność oraz indywidualne możliwości organizmu. Kalkulator spalania kalorii to doskonałe narzędzie od FitRepublic, które pozwoli Wam dowiedzieć się ile mniej więcej kalorii uda Wam się spalić podczas treningu. Zapraszamy od korzystania!

Do czego przydaje się kalkulator spalania kalorii?

Kalkulator pozwala obliczyć ilość spalonych kalorii podczas uprawiania wielu dyscyplin sportowych. To narzędzia przydaje się podczas różnego rodzaju planów treningowych i dietetycznych. Dzięki temu możemy ustalić faktyczną długość treningu, która pomoże nam osiągnąć wymarzone cele.

Jak używać kalkulatora spalania kalorii?

Aby poprawnie użyć kalkulatora należy uzupełnić następujące dane – rodzaj aktywność fizycznej, wagę ciała oraz czas trwania aktywności. Im bardziej dokładne dane wpiszecie w kalkulatorze tym dokładniejsze wynik otrzymacie.

Dlaczego warto korzystać z kalkulatora spalonych kalorii?

Nasz licznik spalania kalorii to narzędzie bardzo pomocne zarówno amatorom jak i osobom zawodowo zajmujących się sportem. To prosty sposób aby obliczyć ilość spalonych kalorii podczas uprawiania określonej dyscypliny sportowej, dzięki temu wiemy jak szybko możemy osiągnąć założone rezultaty. Jeżeli Waszym celem jest spalanie nadmiernych kilogramów to zdecydowanie warto uprawiać dyscypliny które pozwalają spalić możliwie jak najwięcej kalorii.

Intensywność treningu a liczba spalanych kalorii

Warto zwrócić uwagę na to, że nie tylko rodzaj aktywności i czas trwania wpływa na liczbę spalonych kalorii. Trzeba brać pod uwagę również intensywność treningu, które znacząco wpływa na liczbę spalanych kalorii. Im wyższe tętno, tym bardziej intensywny wysiłek a tym samym więcej spalonych kalorii. Aby uzyskiwać jeszcze bardziej dokładne dane o potencjalnej liczbie spalonych kalorii warto mierzyć tętno i na tej podstawie badać skuteczność spalania kalorii. Taka funkcja często dodawana jest do różnego rodzaju sprzętów treningowych, od trenażerów przez zegarki sportowe.

Intensywne treningu oznaczają więcej spalonych kalorii w trakcie jednej sesji. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie treningi powinny być maksymalnie intensywne aby zapewnić dobrą regenerację organizmu. Zanim ustalicie odpowiednią intensywność ćwiczeń sugerujemy konsultację z trenerem osobistym.

Sprawdź również nasze pozostałe kalkulatory: