Kalkulator wody

 

Kalkulator – ile wody pić dziennie?Kalkulator wody online

Ile wynosi dziennie zapotrzebowanie na wodę? Dowiesz się tego dzięki naszemu kalkulatorowi zapotrzebowania na wodę, który w szybki i prosty sposób sprawdzi ile pić wody każdego dnia. Odpowiednie nawodnienie jest bardzo ważne i warto wiedzieć jaką ilość płynów należy spożywać każdego dnia. Zapraszam do skorzystania z naszego kalkulatora wody!

Ile trzeba pić wody dziennie?

Woda stanowi około 60% masy ciała każdego dorosłego człowieka. Znacznie więcej wody znajduje się w organizmach mężczyzn i dlatego też powinni oni pić więcej wody. Dzieje się tak, ponieważ mięśnie magazynują sporą ilość wody i musi być ona stale uzupełniana. Natomiast w ciele kobiet znajduje się więcej tkanki tłuszczowej, które nie zawierają tak dużej ilości wody.

Nasz kalkulator wody oblicza zapotrzebowanie na wodę wyłącznie na podstawie masy ciała, która jest jednym z podstawowych wyznaczników jej dobowego zapotrzebowania. Należy jednak pamiętać, że zależy to również od innych czynników, takich jak między innymi:

  • wiek
  • płeć
  • aktywność fizyczna
  • stan zdrowia
  • warunki klimatyczne

Oraz całkiem sporo innych czynników, które definiują nasze zapotrzebowanie na wodę. Ponadto trzeba mieć na uwadze, że sporo codzienne spożywanych produktów ma działanie diuretyczne (np. kawa), co powoduje dodatkową utratę wody, której stratę trzeba uzupełnić.

Obliczamy dziennie zapotrzebowanie na wodę

Istnieje bardzo wiele teorii i metod liczenia zapotrzebowania na wodę. Najpopularniejsze mówią między innymi o spożywaniu 35 ml wody / kg masy ciała lub 1 ml wody na każdą 1 kalorię spożytą w ciągu dnia. Dzięki naszemu kalkulatorowi wody otrzymujemy prosty wynik ilości wody, który możemy śmiało przyjąć jako prawidłowy, gdyż obliczenie ilości potrzebnej wody na podstawie masy ciała jest zazwyczaj bardzo trafne.

Sprawdź również nasze pozostałe kalkulatory: