plusy i minusy długich wlosow

Zalety i wady posiadania długich włosów

Piękne, długie blond fale czy ciemny bob z grzywką? Ile kobiet, tyle różnych wizji fryzur. Choć w trendach fryzjerskich w 2023 roku królują głównie krótkie włosy, to wiele kobiet marzy o długich, gęstych kosmykach. Nie każda z nas jest w stanie jednak je samodzielnie zapuścić. Zdarza się również, iż kobieta ma swoje naturalne długie włosy, natomiast są one cienkie i mało objętościowe, przez co nie jest w stanie uzyskać wymarzonego efektu.

Zarówno w sytuacji, kiedy z jakiegoś względu nie możesz zapuścić włosów lub nie chcesz czekać wielu miesięcy, kiedy naturalnie osiągną wymarzoną długość, jak i w przypadku zbyt cienkich, rzadkich włosów idealnym rozwiązaniem jest doczepienie włosów!

Spełnij swoje marzenie o długich włosach!

Jeżeli marzysz o pięknych, długich włosach to zachęcam do odwiedzenia sklepu Best Hair. W asortymencie sklepu znajdziesz szeroki wybór włosów doczepianych, a także dedykowane im kosmetyki i akcesoria. Pełna oferta Best Hair dostępna jest na stronie internetowej https://besthair.pl/.

Długie włosy – kolokwialnie mówiąc – dają szerokie pole do popisu, zarówno w przypadku codziennych fryzur, jak również tych wykonywanych na większe wyjścia i ważne okazje. Można zrobić z nich różne upięcia, od tradycyjnego kucyka, po różnorodne koki, warkocze itd. Można je pokręcić lub wyprostować. Szeroki wachlarz różnych rodzajów upięć pozwala na zachowanie różnorodności, przez co trudniej, aby dana fryzura nam się opatrzyła lub znudziła.

Długie włosy – plusy i minusy

Długie włosy – jak wszystko na świecie – mają zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Jakie plusy, a jakie minusy niesie za sobą posiadanie długich włosów?

  Jakie akcesoria kupić do domowej siłowni?

Zacznijmy od plusów! Dlaczego nie warto ścinać włosów?

  • Po pierwsze – atrakcyjna i efektowna fryzura bez stylizacji – długie włosy same w sobie potrafią wyglądać niezwykle kobieco.
  • Po drugie – różnorodność i łatwa zmiana wizerunku – będąc posiadaczką długich włosów możesz jednego dnia zachwycać pięknymi falami, drugiego prostymi, idealnie gładkimi włosami, trzeciego dnia możesz uczesać koka, czwartego dwa warkocze, a piątego zdecydować się na jeszcze inną fryzurę.
  • Po trzecie – wygoda – na pewno nie raz w pośpiechu szykowałaś się do pracy, szkoły czy na spotkanie i nie miałaś czasu na układanie fryzury. Jeśli jesteś posiadaczką długich włosów to żaden problem – w takich dniach wystarczy rozczesać włosy i spiąć je w koka czy kucyk. Nie ma potrzeby codziennej stylizacji włosów. W przypadku krótkich fryzur takie rozwiązanie nie jest możliwe.
  • Po czwarte – brak konieczności częstych wizyt u fryzjera. Włosy krótkie wymagają bardziej zaawansowanej opieki fryzjera niż długie kosmyki, które wystarczy co jakiś czas podciąć kilka centymetrów.
  • Po piąte – naturalne grzanie zimą – to nie żart! Długie włosy stanowią swojego rodzaju termoochronę. Mimo, iż zaleca się, by chować je pod czapką i kurtką, to i tak dodatkowo grzeją uszy, czoło czy szyję!

Plusów indywidualnych dla włosów długich z pewnością jest wiele więcej – każdy ma swoje powody, dla których uwielbia długie kosmyki.

Jakie minusy mają długie włosy?

  • Po pierwsze – długie włosy dłużej schną po umyciu – bez względu na to, czy zdecydujemy się pozostawić je do naturalnego wyschnięcia czy będziemy suszyć je suszarką – musimy poświęcić na to więcej czasu.
  • Po drugie – konieczność częstego rozczesywania – długie włosy mają to do siebie, że lubią się plątać. Aby zapobiec powstawaniu kołtunów należy dbać o regularne ich rozczesywanie.
  • Po trzecie – gorąco latem – to, że włosy nas grzeją to i zaleta i wada – wszystko zależy … od pory roku!
  Chcesz kupić hulajnogę? Oto na co musisz zwrócić uwagę!

Znasz już podstawowe zalety oraz wady posiadania długich włosów. Decyzja o tym, w jakich – długich czy krótkich – czujesz się lepiej należy do Ciebie. Na szczęście w obecnych czasach możemy bez obaw eksperymentować z włosami i nawet jeśli dzień po ich obcięciu będziesz tego żałować, to możesz dopiąć włosy i znów cieszyć się swoją idealną fryzurą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *