Jak wygląda cenowo wyjazd na narty do Włoch?


Rozpoczyna się gorący okres dla miłośników jazdy na nartach oraz snowboardzie. Włochy to jeden z najczęściej wybieranych kierunków narciarskich szaleństw. Jak wygląda cenowo wyjazd na narty do Włoch?


Jak wygląda cenowo wyjazd na narty do Włoch?

Cena wyjazdu na narty zależy od kilku czynników, które ostatecznie ją kształtują:

  • Czy jest to wyjazd na własną rękę czy zorganizowany
  • Środek transportu – niewątpliwie wpływ na cenę ma środek transportu. Inną kwotę zapłacimy wybierając podróż autem, autobusem i jeszcze inną, gdy zdecydujemy się na samolot
  • Zamieszkanie – jeśli wybierzemy kilkugwiazdkowy hotel, cena będzie wyższa niż w domkach czy małych apartamentach, gdzie kwotę współdzieli się  z innymi uczestnikami wyjazdu. Najbardziej opłacalne jest wynajęcie dwupokojowego apartamentu(salon z aneksem kuchennym i sypialnią) i wykorzystać na 4 osoby.
  • Sprzęt na narty/snowboard – jeśli nie mamy sprzętu, należy doliczyć koszty wypożyczenia, które są różne w zależności od ilości godzin lub dni wypożyczenia

Warto doliczyć koszty za karnet, ewentualne wydatki na stoku np. jedzenie, picie.


Gdzie i za ile pojechać na narty do Włoch? 

Cortina d’Ampezzo należy do jednego z najbardziej znanych włosów regionów narciarskich, który co roku przyciąga rzeszę miłośników zimowych sportów. Położony jest na wysokości 1224 – 3243 m n.p.m., w północno-wschodniej części Włoch, przy granicy z Austrią. Sama miejscowość nazywana jest „Królową włoskich Dolomitów”. Zachwyca pięknym widokiem na Alpy oraz wymagającymi czarnymi trasami, uczęszczanymi przez profesjonalistów.

Wybierając się na wyjazd zorganizowany do Cortina d’Ampezzo, należy liczyć mniej więcej 2000 złotych . W cenie będzie zakwaterowanie, transport, ubezpieczenie, opieka pilotów oraz podstawowy skipass. Zimową porą, jako kurort, doskonale sprawdzi się Alta Badia. Ta położona w sercu Dzielnicy Sella Ronda to raj dla fascynatorów sportów zimowych. Oprócz skoku, Alta Badia oferuje m.in. psie zaprzęgi, tor saneczkowy, lodowisko, a także curling.

San Martino di Castrozza o urokliwe miasteczko, które zaskakuje nie tylko świetnymi trasami narciarskimi, ale również wyjątkową atmosferą. To idealne miejsce, aby się wyciszyć, wyluzować, pojeździć na nartach lub snowboardzie, ale i również poczuć prawdziwe, włoskie dolce vita.


Włochy czy Francja – gdzie lepiej jechać na narty?

Włochy i Francja to popularne kurorty narciarskie, które cechują się kilometrami dobrze przygotowanych tras, białym puchem, nowoczesnymi wyciągami i pięknymi widokami, które zapierają dech w piersiach. Największym wyborem cieszą się Włochy. Jednak należy pamiętać, że karnety należą do tych drogich, głownie e względu na popularność oraz długie i rozległe trasy. Natomiast koszty zimowej podróży do Francji można znaleźć w tej samej, a nawet i niższej cenie.

Nie sposób wspomnieć o Risoul, który gwarantuje nie tylko doskonałą zabawę, ale i piękne widoki i zakwaterowanie. Warto również wybrać się do La Rosiere, która leży u podnóża Mont Blanc. Co więcej, znajduje się w pierszej trójce iejsc, które mają najlepsze statystyki śniegowe we Francji.


 

Dodaj komentarz