ekspres cisnieniowy

Ekspres Philips – który wybrać? Podpowiadamy

Chcesz cieszyć się ulubioną kawą, którą szybko przygotujesz? Wybierz jeden ze świetnie ocenianych ekspresów marki Philips z rewolucyjnym systemem spieniania mleka LatteGo. Przygotowanie porannego cappuccino czy popołudniowego latte macchiato nigdy nie było tak proste! Sprawdź, jaki model będzie najlepszym zakupem!

Jak wybrać ekspres? Najważniejsze decyzje

Każdy miłośnik kawy powinien zdecydować się na ekspres precyzyjnie dostosowany do jego potrzeb. Urządzenia dzielimy na przelewowe i ciśnieniowe, a te drugie z kolei na kapsułkowe, kolbowe i automatyczne. Jeśli zależy ci na wielu rodzajach kawy i przygotowaniu napojów z puszystą pianką, najlepszą opcją będzie ekspres ciśnieniowy automatyczny. To najbardziej zaawansowane z urządzeń, a do tego – zajmujące najwięcej miejsca na blacie. W zamian otrzymujesz jednak wygodę użytkowania, szeroki wybór kaw przygotowywanych automatycznie, łatwą obsługę i możliwość korzystania z kawy w ziarnach, bez wcześniejszego jej mielenia w młynku elektrycznym. Są wprawdzie kawosze, którzy nad szybkie przygotowanie napoju przedkładają dokładny wpływ na każdy etap jego przygotowania – wtedy lepiej sprawdzi się ekspres kolbowy, który jest dodatkowo mniejszy i tańszy.

Na jakie parametry zwracać uwagę, wybierając ekspres ciśnieniowy? Przeanalizuj przede wszystkim:

 • kawy przygotowywane automatycznie;
 • moc;
 • ciśnienie;
 • dodatkowe funkcje;
 • łatwą obsługę;
 • system spieniania mleka;
 • regulowany dozownik;
 • wielkość zbiornika na wodę, kawę, fusy;
 • zasady konserwacji;
 • design urządzenia.

Jednymi z najchętniej wybieranych ekspresów na rynku są modele marki Philips. Wynika to zaproponowanego przez producenta przełomowego rozwiązania – systemu spieniania mleka LatteGo. Pojemnik na mleko podłączysz bezpośrednio do ekspresu, bez korzystania z niewygodnych rurek. Po przygotowaniu napoju pojemnik może trafić do lodówki. Chcesz go umyć? Skorzystaj ze zmywarki!

Polecane ekspresy Philips – najlepsze modele

Zastanawiasz się, który spośród ekspresów Philips będzie najlepszym wyborem? Najtańszy kosztuje mniej niż 2000 zł, bardziej zaawansowany – niewiele ponad 3000 zł. To funkcjonalne sprzęty w dobrej cenie, które sprawdzą się w każdym domu! Zobacz najchętniej kupowane propozycje z systemem spieniania mleka LatteGo.

 • PHILIPS 3200 Series LatteGo Premium EP3243/50 – świetnie prezentujący się na blacie ekspres za ok. 2700 zł. Automatycznie przygotujesz americano, cappuccino, espresso, latte macchiato – dzięki intuicyjnemu panelowi sterowania zajmie ci to kilka chwil. Możesz skorzystać z funkcji Moja Kawa, by dostosować moc napoju, ilość mleka i kawy. Konserwacja ekspresu nie jest trudna, a filtr AquaClean wystarczy na ok. 5000 filiżanek!
 • PHILIPS 2200 Series LatteGo EP2231/40 – propozycja za mniej niż 2000 zł. Automatycznie przygotujesz tutaj dwie popularne kawy – espresso i cappuccino. Możesz dostosować je do swoich preferencji, korzystając z funkcji Moja Kawa. Atutem tego modelu jest łatwy w obsłudze panel sterowania i system Aroma Extract, dzięki któremu napój będzie niezwykle aromatyczny.
 • PHILIPS LatteGo Series 5400 EP5443/90 – najbardziej zaawansowana propozycja za ok. 3300 zł. Jest tutaj kolorowy wyświetlacz, który pozwoli ci szybko przygotować jeden z takich napojów, jak: americano, cafe au lait, caffe latte, caffe lungo, cappuccino, espresso, latte macchiato, ristretto. Możesz łatwo dostosować każdy z napojów do twoich preferencji, a następnie zapisać je w ramach jednego z czterech profili użytkownika. Potrzebujesz więcej mocy? Skorzystaj z funkcji Extra Shot!
  Jaki łuk dla początkującego łucznika?

Chcesz poznać inne modele? Sprawdź ekspresy ciśnieniowe Philips w sklepie MediaMarkt!

Dodaj komentarz