hantle dla kobiet

Jakie są rodzaje hantli do domu i na siłownię?


Hantle to doskonałe narzędzie do ćwiczeń na mięśnie całego ciała. Wzmacniają je w mniejszym stopniu, ale na tyle skutecznie, aby cieszyć się smukłą i sprężystą sylwetką.


Jakie są rodzaje hantli?

Trening z hantlami zapobiega osteoporozie, ponieważ w trakcie gimnastyki z tymi narzędziami wzmacniają się nie tylko mięśnie, ale też kości. Natomiast zwiększona gęstość kości to mniejsza podatność na urazy i złamania. Ćwiczenia z hantlami także w skuteczny sposób spalają tkankę tłuszczową. Tego typu trening angażuje kilka partii mięśniowych i zmusza je do większego wysiłku niż tradycyjne ćwiczenia. Na rynku dostępne jest kilka rodzajów hantli

1.Hantle neoprenowe

Wykonane są z żeliwa i oblane zewnętrzną powłoką neoprenową. Dzięki temu przyrząd jest komfortowy w dotyku, tzn. ma optymalną temperaturę, teksturę oraz nie chłonie wilgoci. Kiedy narzędzie spadnie nam na podłogę, powłoka syntetyczna tłumi uderzenie i amortyzuje upadek. Kolorowe neoprenowe handle dostępne są w wielkościach od 0,5 kg do 5 kg oraz w wielościanowych zakończeniach, które zapobiegają turlaniu się ciężarków po ich odstawieniu na miejsce.

2.Hantle miękkie

Pokryte z zewnątrz materiałem PCV, posiadają jedynie zakończenia okrągłe. Produkowane są w małych rozmiarach dla osób o małych dłoniach, a ich waga nie przekracza 2 kg.
Hantle winylowe- wykonane z betonu, a na zewnątrz pokryte warstwą winylu. Zakończenia tego rodzaju przyrządów są ze specjalnymi żłobieniami, które zapobiegają przemieszczaniu się hantli po podłodze. Ten rodzaj oprzyrządowania jest nieco większy od ich odpowiedników neoprenowych i miękkich oraz występują w wadze od 1,5 kg do 5 kg. Dostępne w całej gamie kolorystycznej.

3.Hantle gumowe

Guma jako powłoka ma działanie antypoślizgowe. Mogą być:
– pokryte gumą w całości – waga od 0,5 kg do 5 kg
– posiadać tylko gumowe zakończenia – występują w mniejszych wielkościach i wagach oraz są ich też większe odpowiedniki do 50 kg
– wyposażone są w gumowe talerze- dedykowane są do ćwiczeń siłowych dla osób zaawansowanych. Waga jednego talerza może wynosić od 7 kg do 37 kg.

  Czy każde buty sportowe to buty na fitness i siłownię?

4.Hantle bitumiczne lub żeliwne

Składają się z zacisków, talerzy i gryfu. Talerze wykonane z masy piaskowej lub żeliwa i pokryte tworzywem są wymienne. Ten rodzaj przyrządu zalecany jest to treningu siłowego. Waga maksymalna 10 kg.

5.Hantle z uchwytem

Pokryte miękką gadką lub neoprenem. Wyposażone są w uchwyt zapinany na rzep, uniemożliwiający wyślizgnięcie się hantla z dłoni. Ten rodzaj przyrządów sprawdza się przy ćwiczeniach aerobowych. Niemniej jednak tworzywo, z którego są wykonane, łatwo chłonie wilgoć oraz trudno utrzymać go w czystości, co powoduje, że po kilku treningach wymaga odświeżenia. Dostępne w wadze od 0,5 kg do 5 kg.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *