kobieta korzysta z aplikacji do treningow

Najlepsze aplikacje do ćwiczeń w domu – TOP 21 aplikacji treningowych


Aplikacje na telefon są bardzo pomocne podczas treningów w mieszkaniu, jak i na siłowni. Dostępnych jest kilka typów, więc czasem trudno wybrać najlepszą. Koniecznie sprawdź, z których programów warto korzystać!


Nowoczesne aplikacje na telefon do ćwiczeń w domu i na siłowni

Aplikacje do ćwiczeń pozwolą nam zachować regularność treningów, poza tym dzięki nim możemy na bieżąco śledzić postępy i drogę do celu. To dla wielu doskonała motywacja do działania! Poniżej znajdziesz apki idealne do aktywności uprawianej w domu:

1. Aplikacja Ćwiczenia na brzuch A6W – płaski brzuch w domu

Ta aplikacja to plan na 42 dni. Program A6W to Aerobiczna Szóstka Weidera. Na każdy dzień mamy zaplanowany trening, a „głos” trenera sprawia, że nie trzeba bez przerwy zerkać na ekran telefonu. Monitorujesz poza tym wagę i talię, a swój wynik możesz udostępnić na portalach społecznościowych. Ta aplikacja do ćwiczeń w domu pozwala trenować bez sprzętu, ponadto sprawdzamy postęp za pomocą zdjęć. W darmowej odsłonie mamy reklamy, do tego jeszcze kilka innych ograniczeń. Natomiast wersja PRO pozwala na dużo więcej, bo możesz, między innymi zmieniać kolejność ćwiczeń, a nawet zastosować ciemną „skórkę” apki.

aplikacja a6w

2. Workout Trainer: fitness coach

Ta aplikacja ma wersję audio, zdjęcia, a także instrukcje video. Co ważne możemy ćwiczyć każdą grupę mięśni. Dużym plusem jest to, że program posiada kilka poziomów trudności, mało tego dłuższe i krótsze treningi. Możesz zaplanować długoterminową aktywność, a także dzielić się swoimi wynikami ze znajomymi. Wersja płatna oferuje nam bardziej zaawansowane typy treningów i wsparcie profesjonalistów. Co istotne, wariant Pro uda się odtworzyć nie tylko na telefonie, ale i na komputerze.

Ta aplikacja do ćwiczeń jest połączona z serwisem Skimble, gdzie mamy prawdziwe bogactwo treningów na dowolnym poziomie zaawansowania. Po zalogowaniu zyskujemy mnóstwo możliwości, choć wiadomo że typ PRO ma dużo lepszą ofertę, między innymi pozwala ukryć reklamy i korzystać z forum, czy z wirtualnego wsparcia trenerów.

aplikacja workout trainer

3. Aplikacja 7 minutowe ćwiczenia

W zestawie mamy 12 ćwiczeń, które wykonamy w zaledwie 7 minut. To trening obwodowy opierający się na zwiększonej intensywności. Dzięki niemu poprawisz kondycję oraz wytrzymałość. Przejrzysty interfejs apki działa zdecydowanie na plus. Obecnie obsługuje Google Fit. Ta aplikacja do ćwiczeń w domu pozwala schudnąć, wysmuklić brzuch i wzmocnić jego mięśnie. Trening oparty jest na HICT, czyli High Intensity Circuit Training. To bardzo intensywny trening kondycyjny, który daje dobre wyniki, mimo iż aktywność trwa tylko 7 minut.

  Rękawice bokserskie do treningów - jak dobrać odpowiednie? [PORADNIK]

aplikacja 7 minutowe cwiczenia

4. Endomondo

Wszystkie aplikacje do biegania oraz jazdy na rowerze spotykają się w tym miejscu. Endomondo jak na darmową wersję jest całkiem rozbudowana, bo pozwala śledzić wyniki i spalone kalorie, czy też pokonaną trasę. Można udostępniać swoje osiągnięcia innym za pośrednictwem kanałów social media, jak i korzystać z ich wyznaczonych szlaków. To bardzo lubiana aplikacja przez fanów aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Możesz trenować nawet wokół domu!

5. Aplikacja HIIT – trening interwałowy

To coś dla osób, które lubią mocne ćwiczenia. Choć istnieje opcja mniej męcząca nastawiona na umiarkowany wysiłek. Aplikacja ma kilka typów treningów, Tabata, medytacja, czy skakanie na skakance. Wbudowany harmonogram pozwala nam pilnować terminy ćwiczeń. 

Tego rodzaju aplikacje do ćwiczeń w domu są polecane dla osób, które chcą spalić tkankę tłuszczową i jednocześnie zmienić wygląd brzucha. Zwykle trening nie przekracza 25 minut, do tego mamy tu naprzemiennie zmienne tempo z okresami wysoko i średnio intensywnymi.  Do głównych funkcji tej apki należy, między innymi:

 • timer
 • przypomnienie o treningu
 • zmiana harmonogramu treningów na kolejne 30 dni
 • odliczanie w różnej postaci
 • w wersji PRO przewijanie treningów do tyłu, jak i do przodu.

hiit trening interwalowy aplikacja

6. Nike Training Club

Aplikacja stworzona przez modową markę Nike. Do wyboru jest kilkanaście planów. Na bieżąco kontrolujesz historię treningów oraz postępy. Co ważne ćwiczenia wykonują znane osoby nie tylko z dziedziny sportu, ale i celebryci. Trenuj w domu z gwiazdą! Aplikacja Nike Training Club może być zsynchronizowana z Nike Run Club, czyli z popularną propozycją biegową. To powoduje, że zyskujesz więcej opcji.

NTC, czyli Nike Training Club to aż ponad 200 darmowych treningów, które trwają, od 5, do 50 minut. Co ważne, cały czas zasoby się powiększają. Wybierasz poziom zaawansowania i ćwiczysz w domowym zaciszu. Możesz skupić się na jodze, rozbudowaniu masy ciała zarówno ze sprzętem, jak i bez, czy jeszcze na innych aktywnościach. W tej apce planujesz ruch, monitorujesz cele oraz dopasowujesz pod siebie ćwiczenia, czyli pod ręką masz wszystko co najważniejsze.

nike training club aplikacja

7. Aplikacja Trening pośladków

To apka zdecydowanie dla pań, które chcą popracować nad wyglądem pośladków w domowym zaciszu. W programie mamy różnorodne ćwiczenia, dzięki temu trening szybko się nie nudzi. Aplikacja Trening Pośladków skupia się na mięśniach – pośladków, ud oraz nóg. 30-dniowy plan nie wymaga żadnego sprzętu, a mimo to jest bardzo skutecznym rozwiązaniem. Po ściągnięciu apki otrzymujesz następujące funkcje:

 • zwiększanie intensywności z treningu na trening
 • obliczanie spalonych kalorii
 • wskazówki video oraz animacje
 • różne poziomy treningów
 • śledzenie spadku wagi
 • różne ćwiczenia.

Wystarczy kilka tygodni z tą domową apką, aby pośladki zmieniły się w okrąglejsze i były bardziej uniesione. Przestrzeganie wszystkich zaleceń i systematyczność w treningu jest kluczem do sukcesu.

aplikacja trening posladkow

8. Aplikacja Jefit

Tego rodzaju aplikacje do ćwiczeń w domu mają sporo fanów z racji bogatej oferty. Jefit Workout Tracker skrywa ponad 1300 pozycji z dokładnym opisem oraz z instrukcją wideo. To uniwersalna aplikacja, która sprawdzi się podczas ćwiczeń w domu. Możemy dowolnie modyfikować plan i dopasowywać go do swoich potrzeb.
Ilość dostępnych statystyk robi wrażenie! Płatna wersja daje nam większy dostęp do treningów.

  Buty sportowe na jesień – jakie wybrać na trening, a jakie na co dzień?

aplikacja jefit

9. Atlas ćwiczeń KFD.PL

Dzięki programowi dowiesz się, w jaki sposób poprawnie wykonywać ćwiczenia, otrzymasz mnóstwo praktycznych wskazówek. Do tego możesz korzystać z gotowych planów treningowych są to zdjęcia oraz filmiki. Dodatkowo zgłębisz wiedzę w zakresie suplementacji. Ta aplikacja do ćwiczeń w domu to kompendium wiedzy ze świata sportu. W ten sposób unikniesz wielu błędów, poza tym dowiesz się, w jaki sposób pracują mięśnie, prócz tego masz setki planów przygotowanych przez zawodników kulturystyki oraz przez wykwalifikowanych trenerów. Bonusem jest dostęp do produktów KFD i  do filmów udostępnionych na ich kanale YouTube. Nie ma tu reklam, a to duży plus w porównaniu z innymi aplikacjami.

aplikacja kfd

 

10. Aplikacja GymRun

ta aplikacja idealnie sprawdzi się na siłowni, aczkolwiek również w domowych warunkach poradzi sobie świetnie. To dziennik treningów ze statystykami i pokaźną liczbą ćwiczeń. Co ważne można samodzielnie tworzyć plany, czy dodawać notatki. Ta aplikacja do ćwiczeń to pewnego rodzaju dziennik, w którym masz wszystko. Język polski ustawia się automatycznie, co jest dużym uproszczeniem.

Najważniejszym faktem jest to, że aplikacja GymRun ma masę ćwiczeń na różne partie ciała, do tego możemy dodawać własne propozycje. Oczywiście płatna wersja PRO  oferuje zdecydowanie lepsze możliwości niż ta darmowa. Brak tam reklam, do tego jest więcej funkcji, a także pojawia się dostęp do statystyk.

aplikacja gymrun

11. Skimble

W tej aplikacji każde ćwiczenie jest opatrzone opisem, zdjęciami bądź filmikami. To powoduje, że nawet osoby bez doświadczenia, a więc dopiero zaczynające przygodę ze sportem nie będą miały problemu z ich wykonaniem. Skimble pozwala wybrać nam długość przerw, jak i włączyć syntezator mowy. To apka do używania w domu oraz na siłowni. W wersji PRO możesz tworzyć własne programy ćwiczeń, poza tym są jeszcze inne bonusy. Co kluczowe, platforma społecznościowa Skimble umożliwia nam podejmowanie wyzwań wraz z innymi osobami. To dodatkowa motywacja do ruchu!

skimble

12. Track Yoga

Ta darmowa aplikacja do ćwiczeń w domu jest idealna dla fanów jogi. Mamy plany treningowe, gdzie jest ujęta lista asanów, ponadto dostępne są filmiki z narracją. Co ważne, można zapisać je sobie i korzystać bez dostępu do internetu, a więc będąc offline. Wiele osób doceni fakt, że Track Yoga może być zsynchronizowana z Google Fit, wtedy jesteś w stanie ułożyć kalendarz treningów oraz włączyć przypomnienie o kolejnym dniu ćwiczeń. Joga w domu może być naprawdę przyjemna, a ta apka pozwoli Ci opanować nie tylko podstawy.

track yoga

13. Ćwiczenia w domu – plan posiłków, trener osobisty

Ta aplikacja jest niezwykle ciekawą propozycją, ponieważ zawiera szereg ćwiczeń, od rozgrzewki, po trening właściwy i finalne rozciąganie. To dobra opcja dla kobiet, a także dla mężczyzn. Mamy aż 10 procedur treningu do wyboru. Plusem jest to, że ta aplikacja zawiera przypomnienie o treningu, wykres śledzenia wagi, ponadto przewodnik wideo oraz animacje, które ułatwiają opanowanie właściwej techniki. Bonusem jest fakt iż można się swoimi dokonaniami dzielić z innymi na kanałach social media.

cwiczenia w domu

14. Odchudzanie dla kobiet

Ta darmowa aplikacja to plan na 30 dni. Znajdziemy w niej krótkie treningi dla pań, które pozwolą skutecznie spalić tkankę tłuszczową. Co ważne, do wyboru są aż 4 stopnie trudności i dodatkowo propozycje na określone partie ciała. Nie potrzeba żadnego sprzętu, aby wykonać treningi. Kolejnym plusem apki jest to, że monitorujemy utratę masy ciała oraz kalorii, stopniowo zwiększamy intensywność wysiłku, poza tym możemy włączyć powiadomienia, a także wszystko zsynchronizować z Google Fit.

  Akcesoria do treningu piłkarskiego - co jest niezbędne?

odchudzanie dla kobiet

15. Ćwiczenia bez sprzętu w domu – trening dla mężczyzn

Ta aplikacja skierowana jest do panów, którzy chcą zgubić zbędne kilogramy i wyrzeźbić sylwetkę. Dostępne są przeróżne treningi, między innymi brzucha, ud, z hantlami, czy też 30-dniowe wyzwania. To bezpłatna apka dająca nam dość duże spektrum możliwości, między innymi śledzenie postępów.

cwiczenia w domu bez sprzetu

16. Trening Cardio i HIIT z Fitify

Trening cardio to popularne rozwiązanie. Za pomocą aplikacji Trening Cardio i HIIT z Fitify w domowych warunkach wykonasz lekkie lub mocne ćwiczenia. Filmiki instruktażowe są niezwykle pomocne. Co ważne, wszystko działa nawet bez dostępu do internetu, a do dyspozycji mamy 4 różne plany treningowe. Można tworzyć własne spersonalizowane zestawy korzystając z biblioteczki, gdzie do wyboru są różne pozycje. Pojawia się aż 90 ćwiczeń, więc każdy wybierze coś dla siebie.

trening cardio z fitify

17. Fit Radio

Ta apka to idealna opcja dla osób, które kochają ćwiczyć w rytm muzyki. Szeroka playlista pozwala nam idealnie dopasować rytmy do naszych potrzeb. Mamy tutaj przede wszystkim możliwość tworzenia własnych planów treningowych, które uda się udostępnić. Dodatkowo jest możliwość ustalić docelowe tętno. To dość ciekawa propozycja, polecana nie tylko dla fanów muzyki.

fit radio trening

18. FITNOTEQ – Fitness w domu

To zdecydowany lider w naszym rankingu, bowiem ta apka ma jedną z największych baz ćwiczeń w języku polskim. Do wyboru są 3 poziomy – łatwy, średni i trudny. To propozycje z różnych dyscyplin sportowych. Wiele spokojnie może wykonywać mama w ciąży, a nawet z małym dzieckiem. Cele do osiągnięcia są przeróżne, od schudnięcia, po wysmuklenie konkretnej części ciała. Co ciekawe, obraz z aplikacji można spokojnie wyświetlić na ekranie smart TV. To dla wielu największa zaleta!

fitnoteq

19. FREELETICS COACH: trening domowy

Ta aplikacja daje nam spore pole możliwości, ponieważ ćwiczeń jest dużo. W domowych warunkach możesz schudnąć, trenować nad kondycją, czy też rzeźbić sylwetkę. Poziomy trudności są odmienne, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Samodzielnie wyznaczasz sobie cele, a aplikacja pomaga je osiągać!

freeletics app

20. Fitness Buddy

Ta aplikacja jest intuicyjna w obsłudze, do tego mamy szereg opcji do wyboru. Co ważne, tylko 500 zestawów ćwiczeń jest darmowych, potem musimy uiścić opłatę, aby dalej korzystać z programu. Plusem natomiast jest monitoring postępów, prowadzenie historii treningów oraz zegar odpoczynkowy wraz z autostartem. Ta aplikacja monitoruje aktywność fizyczną cardio, a także siłowy wariant, dzięki temu doskonale odnajdzie się w domowych warunkach.

fitness buddy

21. Ćwiczenia rozciągające – trening gibkości

Aplikacja Ćwiczenia rozciągające – trening gibkości umożliwia nam w domowych warunkach przeprowadzić taką aktywność. Wskazówki wideo oraz głosowe są niezwykle pomocne. Wykres masy ciała, przypomnienie o ćwiczeniach, automatyczny rejestr śledzenia postępów, tworzenie własnych pozycji – to tylko kilka z dostępnych możliwości. Co ciekawe, to apka dla fanów rozciągania, poza tym sprawdzi się u biegaczy (posiada specjalne opcje dla fanów tej aktywności fizycznej) i u osób, którym zależy na lepszej gibkości ciała.

cwiczenia rozciagajace trening gibkosci aplikacja

Dodaj komentarz