dziecko na treningu pilki

Akcesoria do treningu piłkarskiego – co jest niezbędne?


Trening piłkarski nie polega tylko na samej grze, ale też na ćwiczeniach wspierających wydolność, koncentrację, kondycję i szybkość piłkarza. W takim treningu może pomóc profesjonalny sprzęt sportowy i akcesoria, które zapewnią zawodnikom ciekawą i skuteczną zaprawę piłkarską. Podpowiemy, jaki sprzęt i akcesoria potrzebny będzie do treningu piłkarskiego.


Czy trening piłkarski musi się koniecznie odbywać tylko na boisku piłkarskim ?

Otóż nie do końca. Jeżeli nie mamy dostępu do profesjonalnej murawy boiska piłkarskiego, to nic nie szkodzi. Możemy stworzyć sobie odpowiednie warunki tam, gdzie mamy kawałek trawnika. Niektórzy trenują  na własnych posesjach. Wystarczy zakup odpowiednich bramek piłkarskich, które znajdziemy na stronie: https://www.r-gol.com/bramki-pilkarskie.

No i już można uczyć się strzelać gole. Ale gra w piłkę nożną, to nie tylko umiejętność kopnięcia piłki do bramki przeciwnika, ale też nauka taktycznych technik, wykorzystywanych w piłce nożnej oraz odpowiedni trening zaprawy piłkarza. A do tego warto wyposażyć się w dodatkowy sprzęt.

Jaki sprzęt i akcesoria przydadzą się w treningu piłkarskim

Drabinki i płotki

Drabinki doskonale sprawdzają się w treningu sprawnościowym, wspierając koordynację i pracę nóg. Dzięki antypoślizgowej drabince piłkarz, zarówno piłkarz zawodowy, jak i amator, ćwiczy kondycję oraz przyśpieszenie i precyzje kroków.

Płotki poprawiają technikę biegu, co oddziałuje na osiąganie dużych prędkości i poprawę kondycji ruchowej. Ostatecznie wpływają na lepszą precyzję wykonywania ćwiczeń.

Regularne ćwiczenia wykonywane przy pomocy drabinek i płotków zwiększają sprawność, zwinność i szybkość piłkarzy, co w dużej mierze ma ogromne znaczenie na boisku.

Pachołki i tyczki treningowe

Te akcesoria szczególnie się przydają przy rozgrzewce i wykonywaniu slalomów. Wspomagają poprawę koordynacji ruchowej oraz precyzji kierowania piłki. Ponadto można nimi oznaczyć granice boiska i wyznaczyć konkretne strefy poruszania się piłkarzy na boisku.  Pachołkami treningowymi można również wyznaczyć linie bramek.

  Postaw na styl athleisure tak jak Ula Dębska i Michał Malinowski – nowe twarze marki Outhorn

Murawy piłkarskie

Ten rodzaj akcesoriów piłkarskich szczególnie się przydaje do treningu zawodników w ataku. Na rynku dostępne są murawy o różnych wysokościach, przystosowane dla osób w różnym wieku.

Na ogół wykonane są ze stali lub plastiku. Dla naszych milusińskich zawodników polecam dmuchane mury, gdzie komora dolna napełniana jest wodą. Tego typu akcesoria stosowane są na boisku, sztucznej murawie oraz w sali gimnastycznej. Dzięki nim można zaplanować różne koncepcje treningowe i odtworzyć pewne symulacje rozgrywkowe na prawdziwym boisku piłkarskim.

Akcesoria treningu piłkarskiego dla dzieci

W piłkę nożną uczymy się grać od najmłodszych lat. Dlatego już dzieciaki w wieku przedszkolnym interesują się grą w piłkę nożną. Dla nich mamy przygotowane specjalne bramki piłkarskie, dostosowane do wieku i wzrostu małego zawodnika, który uwielbia kopać piłkę. Szeroki wybór bramek piłkarskich dla dzieci w różnym wieku znajdziesz na stronie: https://www.r-gol.com/bramki-pilkarskie-dla-dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *