Czy warto kupić kamerkę sportową?


Na aktywne wakacje warto wyposażyć się w kamerkę która pozwoli nam na utrwalenie wyjątkowych chwil z podróży. Dostępnych produktów są tysiące, ale który z nich będzie najlepszy dla Was?


Dlaczego warto kupić kamerkę sportową?

Standardowe wyposażenie na wyjazdy to aparat fotograficzny lub zwykły smartfon. Kamerka sportowa jest świetnym wyborem dla osób które chcą przywieźć ze sobą naprawdę ciekawy materiał który możemy pokazać znajomym i zapamiętać jak dobrze bawiliśmy się w tych chwilach wolności.

Kamerki sportowe w przeciwieństwie do zwyczajnych pełnowymiarowych kamer są bardzo lekkie i niewielkie rozmiarem. Jednak spektrum ich możliwości jest ogromne, praktycznie nieskończona ilość opcji montażu zapewni nam niesamowite ujęcie podczas wykonywania różnego rodzaju aktywności,

Obsługa kamer sportowych została maksymalnie ułatwione i do włączenia nagrywania wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Dodatkowe opcje możemy ustawić za pomocą dedykowanych aplikacji na smartfony.


Jaką kamerkę sportową kupić?

Przykładem wysokiej jakości w przystępnej cenie jest Xiaomi Yi, sprowadzając ją bezpośrednio z Chin zapłacimy około 300 zł. Jednak w tym wypadku nie otrzymamy na nią gwarancji. W polskich sklepach możemy ją dostać z około 450-500 zł.

Xiaomi Yi nagrywa w jakości 2K w 30 klatkach/s., 1080p w 60 klatkach/s. lub 720p w 120 klatkach/s. Zdjęcia z tego urządzenia mają rozdzielczość 16 megapikseli. Zmniejszenie rozdzielczości nagrywania skutkuje zwiększeniem ilość klatek na sekundę.

Jakość nagrań jest wysoka i idealnie sprawdzi się jako narzędzie do sporządzania prywatnego archiwum. Xiaomi Yi jest sprzedawana bez żadnych akcesoriów, jeżeli marzymy o podwodnych nagraniach to musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami zakupu obudowy.


Profesjonalne nagrania z kamerki sportowej

Jeżeli zależy Wam na profesjonalnej jakości nagrań i wielofunkcyjności urządzenia to doskonale w tej roli sprawdzi się GoPro Hero 4 Black Edition.

  Odblaski – dlaczego warto ich używać?

Ta kamerka sportowa nagrywa obraz w rozdzielczości 4K w 30 klatkach/s. Nagrywać można również w rozdzielczościach 2K, 1440p, 1080p i 720p.

Samo urządzenie waży zaledwie 89 gramów i wyposażone jest w ekran LCD służący do zmiany ustawień nagrywania. W tą funkcję można wyposażyć również smartfon za pomocą specjalnej aplikacji.

Doskonała jakość zdjęć i filmów wiąże się ze znacznym kosztem tej kamery. Jej cena waha się od 1500-1700 zł. Jeżeli nie używamy kamerki do celów zawodowych to warto pomyśleć o tańszej alternatywie.

Dodatkowe funkcje:

  • filmy slow-motion
  • filmy timelapse
  • wykonuje zdjęcia w trakcie nagrywania w określonych odstępach czasu
  • nagrania pod wodą w specjalnej obudowie

Podsumowanie

Kamery sportowe są narażone na wiele czynników które mogą ją uszkodzić. Jeżeli używamy jej tylko do celów amatorskich to zastanówmy się nad zakupem niedrogiej kamery. Spełni ona oczekiwania bez siania zbędnego spustoszenia w naszych portfelach.


 

Dodaj komentarz