Pas wyszczuplający – czy warto z niego skorzystać?


Prawie każdy z nas marzy o smukłej sylwetce. Skuteczną metodą na wymodelowanie ciała są oczywiście ćwiczenia i zbilansowany jadłospis, ale równie dobrze można wykorzystać urządzenia mechaniczne, na przykład popularny pas wyszczuplający, który nam to ułatwią. Czy warto z niego skorzystać? Sprawdź!


Pas wyszczuplający – co to za urządzenie?

W sklepach sportowych także online znajdziemy masę sprzętu sportowego oraz dodatkowych akcesoriów. Pas wyszczuplający jest urządzeniem mechanicznym. Zakłada się go na brzuch bądź na uda, czy też pośladki. Do wyboru jest kilka wariantów.  Poniżej znajdziesz te najpopularniejsze:

  • pasy wyszczuplające stymulujące mięśnie poprzez wibracje
  • pasy wyszczuplające miejscowo zwiększające potliwość ciała w trakcie treningu
  • pasy wyszczuplające, które podnoszą temperaturę ciała
  • pasy wyszczuplające, które stabilizują kręgosłup podczas aktywności fizycznej.

W zależności od modelu mają one nieco inny design, szerokość, formę zapięcia oraz różne programy treningowe, z których możemy korzystać. Jeśli chcesz w pasie ćwiczyć koniecznie postaw na specjalny typ właśnie do używania w trakcie treningu, bo klasyczny nie będzie do tego w żaden sposób dostosowany!

W jaki sposób działa pas wyszczuplający?

Pas wyszczuplający napina i rozluźnia mięśnie brzucha, dzięki temu poprawiamy ich wygląd, przede wszystkim jednak stają się one mocniejsze, a także twardsze. Podczas sesji tłuszcz zostaje rozmasowany, to ogranicza szansę na pojawienie się cellulitu. Poza tym  korzystanie z tego rodzaju urządzenia to sprytny sposób na wyrzeźbienie sylwetki bez katowania się bardzo intensywnym wysiłkiem. Co ważne pas wyszczuplający nie spali nam tłuszczu, ale za to pięknie wymodeluje ciało.

Czytaj dokładnie instrukcje obsługi, bo każdy pas wyszczuplający może mieć zupełnie inne wytyczne, głównie chodzi o limit czasowy użytkowania. Zazwyczaj to urządzenie mechaniczne zakłada się każdego dnia na 15-30 minut. Pamiętaj, że wydłużenie tego okresu nie przyspieszy procesu! Na efekty trzeba poczekać aż kilka miesięcy, i to chyba największa wada pasa wyszczuplającego.

  Jak wybrać dobry worek bokserski?

Pas wyszczuplający umieszczasz bezpośrednio na skórze lub zakładasz na bieliznę. Po zdjęciu niekiedy da się zauważyć widoczne zaczerwienienia, czy opuchnięcia to może być sygnał świadczący o tym, że ciało źle reaguje na korzystanie ze sprzętu. Choć takie dolegliwości da się dostrzec na samym początku stosowania, gdy skóra nie miała szansy się przyzwyczaić. Nie zniechęcaj się po pierwszym zabiegu, spróbuj kilku krótkich serii w celu sprawdzenia tego faktu. W razie nieustąpienia objawów zrezygnuj z dalszych prób. Ważne jest obserwowanie swojego ciała i jego reakcji!

Kto powinien zastosować pas wyszczuplający?

Nie da się ukryć, że pas wyszczuplający nie sprawdzi się u każdego. To urządzenie mechaniczne poleca się głównie:

  • kobietom, które po porodzie chcą wrócić do formy – pas wyszczuplający tutaj jest stosowany sporadycznie, jako dodatkowy element, na przykład do ćwiczeń. Są specjalne warianty poporodowe. Mimo wszystko ich używanie koniecznie trzeba skonsultować z lekarzem!
  • mężczyznom i kobietom, które pragną wymodelować brzuch i partie bioder
  • osobom, które poddały się kuracji odchudzającej – prowadzą aktywny tryb życia oraz zdrową dietę.

Niestety, ale pas wyszczuplający może być niebezpieczny dla dzieci, kobiet w ciąż (naraża płód!), a także dla ludzi ze wszczepionymi stymulatorami, na przykład serca. 

Zalety i efekty stosowania pasów wyszczuplających

Pasy wyszczuplające łatwo się zakłada i zdejmuje, poza tym z obsługą również nie ma najmniejszych problemów. Dbanie o higienę sprzętu także nie będzie kłopotliwe, bo nowoczesne materiały głównie przeciera się lekko zwilżoną ściereczką i nie są potrzebne specjalne zabiegi pielęgnacyjne. 

Korzystanie z pasów wyszczuplających przeznaczonych do ćwiczeń pozwala przyspieszyć efekty treningu, które objawiają się zrzuceniem nadprogramowych kilogramów. To dodatkowo motywuje do systematycznego uprawiania aktywności oraz wytrwania w diecie.

Stosowanie samego pasa wyszczuplającego nie pomoże zbyt wiele jeśli nie dodany do tego zbilansowanej diety ani tym bardziej ruchu. To urządzenie mechaniczne jest jedynie pomocniczym gadżetem, nie może stać się jedyną formą walki o smukłą sylwetkę, bo nie otrzymamy pożądanych rezultatów.

Dodaj komentarz