buty do piłki ręcznej

Jak wybrać buty do piłki ręcznej?


Piłka ręczna jest jednym z najszybszych oraz najbardziej wymagających sportów. Dyscyplina ta cieszy się coraz większą popularnością w Polsce, zatem coraz więcej ludzi się nią interesuje. Dyscyplina ta uprawiana jest zarówno przez kobiety, mężczyzn jak i młodzież. Oczywiście nie bez powodu – w ostatnich latach polscy szczypiorniści pokazują, że są w stanie wygrać z najlepszymi graczami.


Jak wybrać buty do piłki ręcznej? Jakie będą najlepsze?

Piłka ręczna jest jednym z bardziej kontaktowych sportów. Niezależnie od tego czy jesteśmy początkującymi czy też zaawansowanymi graczami wybór odpowiedniego obuwia do gry jest jednym z najważniejszych elementów. Właściwie dobrane obuwie do gry wpływa na komfort oraz bezpieczeństwo podczas rozgrywki, źle dobrane może zepsuć nawet najlepszy mecz. Nosząc wygodne i odpowiednio dopasowane buty rozgrywa będzie wielką przyjemnością dla gracza. Niezawodna para butów pozwoli w pełni wykorzystać talent oraz umiejętności zawodnika. By je odpowiednio dobrać należy wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów. Kolejna istotna cecha to oczywiście odpowiedni rozmiar, buty nie powinny być ani za małe ani za duże co sprzyja wygodzie gry.

Na rynku obuwniczym mamy niezliczoną ofertę różnych modeli. Wybór obuwia zależy oczywiście od wybranej dyscypliny sportu. Obuwie sportowe do piłki ręcznej powinno z pewnością posiadać odpowiednią podeszwę przeznaczoną do gry na hali (halówki). Buty te wykonane są ze specjalnej gumy, która zapobiega poślizgom oraz zapewniają doskonałą przyczepność. Buty powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, jest to element garderoby gracza na którym nie warto nigdy oszczędzać. Słabej jakości buty mogą spowodować kontuzję lub odciski na stopach. Warto zatem zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonana podeszwa. Również wnętrze buta powinno być wygodne. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe elementy kupowanych butów.

  Jak dobrać bieliznę termoaktywna?

Każde obuwie do piłki ręcznej powinno być w odpowiedni sposób dobrane. Nie można tutaj iść na jakikolwiek kompromis w imię lepszego wyglądu czy nieco niższej ceny. W najlepszym razie nabawimy się bolesnych otarć i zadrapań, w najgorszym doprowadzimy do zapalenia stawów, płaskostopia lub jednego z wielu urazów mechanicznych. Narażony jest przede wszystkim staw skokowy, który w nieodpowiednich butach może zostać zwichnięty lub skręcony. Wszystko to sprawia, że warto decydować się na modele dopasowane, a także wykonane przez sprawdzonego producenta.

Ciekawą ofertę butów do piłki ręcznej w atrakcyjnych cenach, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych graczy posiada sklep internetowy Sport-partner.pl. Sklep posiada szeroką gamę butów, jeśli interesujecie się Państwo tą dyscypliną sportu to obuwie z tego sklepu z pewnością przypadnie Państwu do gustu. Obuwie do piłki ręcznej cechuje się wysoką jakością wykonania. Buty te cechują się wysoką amortyzacją, stabilizacją, przyczepnością, „oddychanie” buta oraz jego odpowiednie wnętrze. Buty dostępne w tym sklepie są w wielu rozmiarach oraz wzorach.


 

Dodaj komentarz