zegarki-do-biegania

Zegarki do biegania dla wymagających – tak prezentuje się nasz ranking

Nic nie motywuje do ćwiczeń tak bardzo, jak funkcjonalny zegarek do biegania. Co powinien posiadać Twój elektroniczny asystent treningowy? Poniżej opisaliśmy najważniejsze funkcje i podaliśmy kilka przykładowych modeli.

Jaki powinien być dobry zegarek do biegania?

W zależności od budżetu oraz tego, jak zaawansowane treningi przeprowadzasz — Twój zegarek do biegania powinien być:

  • Lekki i wygodny. Pasek nie może uwierać Cię w skórę ani pociągać za włoski. Istotne jest też to, aby nie ważył zbyt dużo. Podczas spaceru po mieście ciężki zegarek nie stoi na przeszkodzie — jednak podczas intensywnego treningu może on napsuć sporo krwi (i obić nadgarstek).
  • Łatwy w obsłudze. Dotykowy ekran (jeśli jest) musi dobrze reagować na opuszki palców. Najlepiej, gdyby wyświetlacz miał taki rozmiar, abyś był w stanie swobodnie odczytywać z niego liczby podczas biegu. Dodatkowe funkcje nie mogą być ukryte głęboko w opcjach a ich uruchomienie powinno być intuicyjne.
  • Funkcjonalny. Dodatkowych opcji w zegarkach do biegania jest całe mnóstwo: od wbudowanego pulsometru i licznika kalorii, przez moduł GPS i możliwość połączenia ze smartfonem, aż po dedykowane plany treningowe i mierzenie szczegółowych statystyk Twojej efektywności podczas ćwiczeń.

Jeśli ćwiczysz czysto rekreacyjnie, możesz przymknąć oko na brak niektórych funkcji czy wolną prędkość działania zegarka. Jeżeli jednak podchodzisz do sportu na poważnie, to zdecyduj się na sprzęt z najwyższej półki (niekoniecznie cenowej). Kilka przykładowych modeli przedstawiamy poniżej.

Jaki powinien być dobry zegarek do biegania?

Popularne zegarki do biegania

Wart zainteresowania zegarek do biegania w rankingu Komputronika to Garmin Forerunner 245 Music. Posiada on praktycznie wszystko, co dobry zegarek do biegania posiadać powinien. Jest lekki (waży niespełna 38,5g), pasek można łatwo dostosowywać, a na dodatek jest banalnie prosty w obsłudze.

  Okulary sportowe - jakie wybrać i czym kierować się przy wyborze?

Nie myśl jednak, że jest on przez to pozbawiony funkcji dodatkowych. Znajdziesz w nim opcje takie jak: asystent odpoczynku, czujnik tętna, krokomierz, licznik kalorii, a nawet monitorowanie cyklu menstruacyjnego. Ponad 18 ciekawych funkcji.

Tańsza alternatywa zegarka do biegania

Brakuje Ci kilkuset złotych do naszej poprzedniej propozycji? Możesz przypatrzeć się też Huawei Watch GT Runner. Huawei jest marką, której raczej nie trzeba nikomu przedstawiać — firma działa od lat w branży i cieszy się dobrą opinią.

GT Runner również waży 38,5g, a pasek jest podobnie dobrej jakości, jak w Forerunnerze. Nie odstaje też od poprzednika pod względem funkcjonalności, a nawet posiada kilka ciekawych opcji dodatkowych. Jeżeli poprzedni opis zegarka od Garmin przypadł Ci do gustu, to z Huaweia również powinieneś być zadowolony.

zegarki-huawei

Zegarek z wyższej półki cenowej

Jeśli nie jesteś ograniczany przez budżet, to koniecznie sprawdź Suunto 9 Peak All Black Titanium. To zegarek sportowy pierwszej klasy. Cechuje go wiele obsługiwanych aktywności (nie tylko bieganie), ogrom świetnie działających funkcji, 5 różnych czujników (akcelerometr, barometr, GPS + GLONASS (+GALILEO)), wysokościomierz) oraz dwutygodniowy, maksymalny czas pracy.

Jest on nieco cięższy od poprzedników, bo waży 52g, jednak jest na tyle wygodny, że różnica ta jest praktycznie niezauważalna.

zegarki-garmin

Który zegarek do biegania wybrać?

Wszystkie z wymienionych wyżej zegarków, a więc: Garmin Forerunner 245 Music, Huawei Watch GT Runner, Suunto 9 Peak All Black Titanium są wartymi zainteresowania sportowymi smartwatchami, które posiadają swoich zwolenników.

Co jednak najbardziej istotne, pamiętaj, że najważniejsze są Twoje własne wymagania. Odwiedź stronę ze szczegółami powyższych zegarków, sprawdź w Internecie opinie, a następnie na ich podstawie podejmij ostateczną decyzję. Życzymy udanego treningu!

Dodaj komentarz