Jakie słuchawki do biegania wybrać?


Wiele osób nie wyobraża sobie trenowania bez muzyki. Podczas zastanawiania się nad wyborem odpowiednich słuchawek warto pomyśleć o modelach przeznaczonych do uprawiania sportu. Takie słuchawki powinny być odporne na nagłe zmiany pozycji i wstrząsy, nie powinny wypadać z ucha i być odporne na działanie potu.


Słuchawki do biegania – jakie wybrać?

Modele słuchawek do biegania różnią się kształtem i budową.

  • słuchawki dokanałowe kanałowe, są wyprofilowane w sposób pozwalający na włożenie do kanału ucha.
  • słuchawki dokanałowe z zausznikiem, który trzyma ucha od zewnętrznej strony minimalizując szansę przesunięcia słuchawki podczas biegu.
  • słuchawki nauszne z pałąkiem noszonym na głowie, dobrze dobrane na pewno nie zsuną się z głowy podczas biegu

W trakcie treningu narażone są na czynniki takie jak pot, woda, deszcz czy napoje. Słuchawki przeznaczone do użytkowania w sporcie powinny charakteryzować się wodoodpornością i tylko takich modeli powinniśmy poszukiwać.


Słuchawki bezprzewodowe czy klasyczne?

Słuchawki bezprzewodowe cechują się wysoką wygodą użycia, bez niepotrzebnych kabli plątających się podczas treningu. Diametralnie różni się również cena. Słuchawki tego typu wymagają ładowania, warto pomyśleć o tym trochę wcześniej niż godzinę przed treningiem.


Dodatkowe opcje i możliwości

Prostsze modele słuchawek nie będą wyposażone w panel do operowania dźwiękiem i zmiany utworów, podczas treningu jest to przydatna funkcja.

Wysokie modele słuchawek są wyposażone w pulsometry nieodbiegające jakością odczytu od topowych zegarków do biegania. Artykuł o zegarkach do biegania znajduję się tutaj – zegarki do biegania


Cena słuchawek do biegania

Podstawowe modele można kupić już za 30-40 złotych, jeżeli zależy nam jednak na wysokiej jakości, wygodzie i dodatkowych opcjach to musimy liczyć się wydatkiem około 700-800 złotych.

  Okulary sportowe - jakie wybrać i czym kierować się przy wyborze?

 

One thought on “Jakie słuchawki do biegania wybrać?

  1. Najważniejsze żeby słuchawki nie wypadały i ładnie grały. Sam posiadam Lamax Prime i spełniają warunki o których napisałem. Wg mnie cena jest niska i jak na takie cacko to warto kupić

Dodaj komentarz