mezczyzna z opaska lamax bfit2

Lamax BFit2 – opaska sportowa do monitorowania aktywności fizycznej – recenzja, test


Sport to zdrowie, wiadomo o tym nie od dziś. Warto dbać o swoje ciało, a co zdecydowanie w tym może pomóc opaska sportowa jaką jest Lamax BFit2 .Urządzenie to monitoruje wiele podstawowych aspektów podczas naszej aktywności fizycznej oraz dba o nasz organizm. Jak sprawdziła się podczas testów? Przekonacie się o tym w poniższym teście.


Jakość wykonania i wygląd

Opaska Lamax BFit2 na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym od innych tego typu urządzeń, zwłaszcza jeśli centralna część schowana jest w opasce. To co jest charakterystyczne dla urządzenia Lamax to wystająca dolna część portu USB typu A. Tak właśnie ładuje się urządzenie czeskiej marki – wkładając je do portu USB czy ładowarki sieciowej z takim złączem.

opaska lamax bfit2

W zestawie znajdziemy dwie opaski w kolorze czarnym oraz miętowym, które zostały wykonane gumy. Nie mamy tutaj żadnych metalowych elementów. Całość zapinana jest na zatrzask, który jest bardzo mocny. Nie ma mowy o tym, aby opaska spadła podczas ćwiczeń.

Ekran w opasce Lamax BFit2 ma 0,96-cala i jest kolorowy. Wspiera on pełną paletę kolorów RGB, grafiki na nim wyświetlane prezentują się bardzo dobrze. Pod ekranem umieszczony został dotykowy ekran, a na spodzie znajdziemy czujnik odpowiadający za mierzenie ciśnienia krwi oraz tętna.

zielona opaska lamax bfit2

Opaska w Lamax BFit2 w praktyce

To co muszę przyznać, to fakt, że opaska Lamax BFit2 to wygodne urządzenie, na które nie zwracał żadnej uwagi podczas ćwiczeń czy codziennego użytkowania. Urządzenie waży niewiele, dlatego też jest po prostu niezauważalne.

Opaska posiada oczywiście kilka funkcji, które pozwolą nam monitorować naszą aktywność. Przede wszystkim jest ona w stanie policzyć kroki, spalone kalorie podczas przebytego dystansu dziennego. Jest też tutaj oczywiście mierzenie pulsu oraz ciśnienia.

  Czapki bluetooth Earebel – słuchaj muzyki tak, jak nigdy wcześniej

Z poziomu opaski możemy również wybrać typ treningu jaki wykonujemy – czy jest to bieganie, jazda na rowerze czy innego typu wysiłek fizyczny. W celu przejścia do kategorii musimy przez kilka sekund przytrzymać przycisk dotykowy pod ekranem opaski.

kobieta z opaska lamax bfit2

W celu wykorzystania wszystkich funkcji opaski sportowej Lamax BFit2 potrzebujemy aplikacji mobilnej LogFit 2.0, która idealnie sprawdzi się jako aplikacja do biegania. Dostępna na urządzenia z systemami Google Android i Apple iOS. Z jej poziomu mamy dostęp do wszystkich funkcji opaski. To tutaj możemy sprawdzić ostatnie pomiary tętna czy ciśnienia krwi, ustawić budzik, włączyć aktywację ekranu po podniesieniu ręki czy sprawdzić trasę naszego biegu. W tym przypadku opaska wykorzystuje telefon i Mapy Google, więc jeśli chcemy znać dokładną trasę naszego treningu musimy mieć ze sobą telefon, ponieważ opaska nie posiada GPSu.

Opaska posiada również funkcję odrzucania połączeń czy wyświetlania ostatnich kilku powiadomień z aplikacji przypisanych przez użytkownika za pomocą aplikacji. Lamax BFit2 posiada również funkcję motywowania, która przypomina o braku aktywności co 60 minut. BFit2 jest wodoodporna i według zapewnień producenta można zanurzyć ją na głębokość 1 metra lub trzymać ją pod wodą przez 30 minut.

Bateria w opasce Lamax BFit2 posiada baterię o pojemności 90 mAh, co starcza na około 8 dni pracy na pojedynczym ładowaniu.

Podsumowanie

Opaska Lamax BFit2 to bardzo udane urządzenie czeskiej firmy. Jest świetnie wykonana, posiada kilka naprawdę przydatnych funkcji, które przydają się nie tylko podczas aktywności, ale również podczas codziennego życia. W cenie 230 PLN to bardzo dobry wybór jeśli chodzi o tego typu urządzenia.

2 thoughts on “Lamax BFit2 – opaska sportowa do monitorowania aktywności fizycznej – recenzja, test

  1. Opaska spoko wygląda bateria to nie problem bo siedząc przy komputerze w pracy mogę nawet podładować. Możecie podklinkować aplikację w google? Coś nie umiem odszukać a chce posprawdzać.

Dodaj komentarz