5 najlepszych aplikacji do liczenia kalorii – którą z nich wybrać?


Będąc zarówno na redukcji, jak i zwiększając masę ciała dobrze jest kontrolować ilość spożytych kalorii. Czasami trudno jest to samodzielnie obliczyć, ale na szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne technologie. Jakie aplikacje do liczenia kalorii są najlepsze? Podpowiadamy!


Aplikacje do liczenia kalorii – jakie są dostępne?

Redukcja, tak samo jak zwiększanie masy wiąże się z obliczaniem deficytu lub nadwyżki kalorii. To bywa bardzo denerwująca czynność, która może nam uprzykrzyć codzienność. Nie musimy jednak korzystać ze starych metod, takich jak kalkulator, tabele, czy inne tradycyjne rozwiązania.

Wystarczy ściągnąć sobie na telefon odpowiednią aplikację, dzięki temu liczenie kalorii będzie dużo szybsze i prostsze. Pamiętaj jednak, że każda wersja ma zupełnie inne funkcje, a więc daje odmienne możliwości! Poniżej znajdziesz najlepsze dostępne aplikacje do liczenia kalorii:

Fitatu Licznik Kalorii i Dieta

Jest to łatwa w obsłudze aplikacja, która:

  • zawiera polskie miary użyteczne, takie jak kromka, garść, czy łyżeczka
  • ma szeroką bazę dań i produktów zmoderowanych przez dietetyków, można również dodać własne
  • zawiera przepisy na potrawy polskie
  • pozwala śledzić ilość wypitej wody
  • posiada wykres masy ciała z prognozą osiągnięcia celu
  • możesz wyznaczać własne cele
  • pozwala ustawić przypomnienie o posiłku lub piciu wody
  • zawiera podsumowanie kalorii i wartości odżywczych na dzień, tydzień i miesiąc
  • umożliwia monitorowanie spożycia składników odżywczych.

Fitatu możesz synchronizować z innymi aplikacjami, między innymi z Google Fit, czy Endomondo. Ten rodzaj dzienniczka żywieniowego jest prosty w obsłudze, choć czasami trudno w nim wyszukać dany produkt.

fitatu aplikacja

Fat Secret

Ta aplikacja to faworyt wielu osób, a to dlatego, że pozwala nam na wiele. W pierwszej kolejności wybierasz cel (utrata wagi, przybranie, zachowanie obecnej liczby kilogramów), płeć, wagę, rok urodzenia, typ prowadzonej aktywności i inne szczegółowe dane. Potem dodajesz posiłki, co ważne nie ma tu kolacji! To wszystko pozwoli obliczyć ilość spożytych kalorii i składników odżywczych. Co ważne możesz korzystać z gotowych przepisów. Intuicyjny interfejs jest przejrzysty, a aplikacja ma aż kilkanaście opcji, przede wszystkim sporą bazę produktów.

  Funkcjonalność a styl: jak wybrać idealny strój do ćwiczeń?

fat secret aplikacja

MyFitnessPal

Aplikacja jest dedykowana na Androida i szczyci się wysoką funkcjonalnością oraz najłatwiejszym i najszybszym liczeniem kalorii. Aplikacja posiada sporą bazę produktów, które można połączyć z dziennymi ćwiczeniami i stworzył pełny obraz pozyskiwanych i traconych kalorii w ciągu całego dnia czy tygodnia.

aplikacja myfitnesspal

Tabele do liczenia kalorii

Możemy korzystać nie tylko z aplikacji, ale i z dzienniczka żywieniowego online w postaci tabeli. Nie mamy tutaj aż tak szerokich możliwości, ale mimo to takie rozwiązanie też całkiem dobrze się sprawdza. Poniżej znajdziesz popularne tabele do liczenia kalorii dostępne za darmo w internecie:

Tabele-kalorii.pl

Na tej stronie mamy wartości kaloryczne aż kilkunastu popularnych produktów spożywczych, których nawet niekiedy nie znajdziemy w mobilnej aplikacji na telefon. A po zalogowaniu się możemy zapisywać swoje posiłki i obliczać sumę zjedzonych kalorii. Minusem dla wielu będzie zbyt mało nowoczesny design, czy brak dodania swoich celów. Co ciekawe ze strony korzystasz na komputerze, jak i na smartfonie!

Ileważy.pl

To kolejna strona z tabelkami. Tu również wymagane jest założenie konta, choć można korzystać bez rejestracji, jednak w chwili zamknięcia przeglądarki dane zostaną usunięte bezpowrotnie. W tej apce nie mamy szansy dodania własnych produktów ani zapisania swoich celów. Za to niebywale przydatną opcją jest zobrazowanie danej ilości, między innymi na dłoni, czy łyżce. To pomaga zwłaszcza, gdy ktoś nie dysponuje wagą kuchenną. Mamy nie tylko przelicznik kalorii i porównywarkę, ale także słownik i praktyczne porady. 

Dodaj komentarz