kobieta uzywa aplikacji sportowej

Aplikacje sportowe – TOP 10 najlepszych aplikacji sportowych


Możemy ściągnąć masę aplikacji na telefon lub na inne mobilne urządzenia. Apki sportowe są idealnym rozwiązaniem dla fanów rozmaitych aktywności fizycznych. Pozwalają nam nie tylko kontrolować postępy, ale i wspólnie ćwiczyć, czy dbać o zdrowie. Zobacz 10 najlepszych aplikacji sportowych. Naprawdę warto je ściągnąć, i to jak najszybciej!


Aplikacje sportowe – nasze TOP 10

Niezwykle popularne są aplikacje z ćwiczeniami, a także z gotowymi treningami. Pomagają nam prawidłowo wykonywać dane pozycje, poza tym mobilizują do działania. Poniżej znajdziesz najlepsze apki z tej kategorii:

1. GymRun

To prosta aplikacja, która sprawdzi się zarówno podczas treningu domowego, jak i tego odbywającego się na siłowni. Wybierasz sobie ćwiczenia na daną partię ciała, ilość powtórzeń i możesz zaczynać trening. Niebywale przydatne jest odliczanie do końca serii. Prosty interfejs sprawdza się wyśmienicie, bo działa intuicyjnie. Co ważne aplikację można zsynchronizować, między innymi z Samsung S Health, a także z Google Fit. Wersja płatna umożliwia dostęp do statystyk.

 

gymrun

2. Fitnoteq

To polska aplikacja, dzięki której mamy dostęp do szerokiej bazy treningów, od cardio, po propozycje koncentrujące się na poszczególnych częściach ciała. Co ważne do wyboru są trzy poziomy trudności – łatwy, średni i trudny. Filmiki bardzo ułatwiają poprawne wykonywanie pozycji, co więcej obraz można przesłać na telewizor i mieć, w ten sposób jeszcze lepszy wgląd. Treningi są przygotowane przez fachowców, więc mamy zagwarantowaną wysoką jakość.

fitnoteq

 

3. Ćwiczenia w domu

Bez sprzętu to aplikacja wprost stworzona dla osób, które trenują w domowych warunkach. Możesz wybrać dowolny poziom trudności (podstawowy, średni, albo zaawansowany), wtedy wyświetli się lista z pozycjami oraz z ilością powtórzeń. Możesz trenować całe ciało, jak i tylko poszczególne partie, na przykład skupić się na brzuchu lub na nogach. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i niezwykle przejrzysta.

  Jak wybrać dobre słuchawki na trening?

cwiczenia w domu

4. Fitness kobiet

Ćwiczenia dla kobiet to aplikacja skierowana do pań. Tu również, jak w przypadku innych propozycji wybieramy, które partie chcemy ćwiczyć. Otrzymujemy przejrzystą instrukcję ze wskazówkami, ale niestety, czasami są kłopoty z tłumaczeniem na język polski. Na szczęście wyświetlane treningi w zupełności wystarczają, by przeprowadzić efektywną aktywność w domowym zaciszu.

fitness kobiet

5. Samsung Health

Ta aplikacja pojawia się w standardzie jeśli jesteśmy posiadaczem telefonu marki Samsung, aczkolwiek właściciele innego sprzętu również mogą ją pobrać. To jedna z najpopularniejszych apek na Adroida. Zachwyca wyborem ćwiczeń, pięknym designem, jak i prostotą. Szyfrowanie danych podnosi nasze bezpieczeństwo, to zdecydowanie jedna z największych zalet. Apka Samsung Health to przewodnik treningowy, który zarazem pozwala kontrolować nasz stan zdrowia. W jednym miejscy mamy masę opcji!

samsung health

6. Google Fit

Świetnie sprawdza się na Smartwatchu i na Smartbandie. Możesz tę apkę zsynchronizować z kontem Google, poza tym łączy się z innymi aplikacjami. Dzięki niej monitorujesz stan zdrowia i kontrolujesz swoje aktywności fizyczne. Masz dostęp do statystyk, a także do różnych podsumowań. Google Fit pozwala kontrolować swoje cele i to z różnych urządzeń. Przejrzysta oraz łatwa w obsłudze – taka jest ta aplikacja.

samsung health

7. Fitatu

Ta aplikacja łączy zdrowe odżywianie, a także kontrolę kalorii. Specjalny kalkulator jest niebywale przydatny, ponieważ możemy dokładnie śledzić przyswajanie kalorii. Ta aplikacja będzie idealnym wspomagaczem w czasie kuracji odchudzającej. Przypomina o piciu wody, oferuje wymienniki węglowodanowe, a nawet proste, a co najważniejsze zdrowe przepisy. Co kluczowe są polskie miary, wykresy masy ciała z prognozami i wiele innych opcji. Fitatu skradnie Twoje serce i ułatwi codzienne planowanie posiłków.

fitatu

8. Trailforks

To aplikacja dla rowerzystów, zwłaszcza miłośników kolarstwa górskiego. Mamy tu mnóstwo ścieżek rowerowych do wyboru, co ważne nie tylko na terenie Polski, ale i Słowacji, czy Alp. Filmiki, zdjęcia oraz relacje innych użytkowników są niezwykle pomocne.

  Pas neoprenowy na brzuch - czy warto? Efekty i opinie o działaniu

trailforks

9. Nike Run Club

To hit nie tylko wśród fanów produktów z metką tej sportowej marki. Z tą apką możesz biegać, a także chodzić. Przechowujesz w niej wszystkie statystyki oraz dane, poza tym wykonujesz treningi, które mają instrukcje głosowe, jak i wizualne na mapie. Spersonalizowane porady trenerów to duży atut, podobnie jak dodanie butów, w jakich biegamy. Nie mamy tu wersji w języku polskim, ale na szczęście intuicyjna obsługa dużo ułatwia pomimo braku tłumaczenia.

nike run club

 

10. Nike Training Club

To kolejna apka od marki Nike. Jednak jest dużo uniwersalniejsza niż Nike Run Club, a to dlatego że jest dobra do ćwiczeń w domu oraz na siłowni. Do wyboru mamy wiele treningów, krótszych i dłuższych na różne partie ciała. Co ważne aplikacja samoczynnie odlicza czas, daje wskazówki głosowe i pokazuje kolejne ćwiczenia.

nike training club

Dodaj komentarz