Jak dobrać bieliznę termoaktywna?


Odzież oddychająca czy bielizna termiczna są to synonimy bielizny termoaktywnej. Jest to rodzaj odzieży o specjalnym przeznaczeniu które mają za zadanie szybko odprowadzić nadmiar potu wydalanego z organizmu podczas intensywnego wysiłku.

Większość materiałów stosowanych w odzieży termoaktywnej jest skonstruowanych na bazie poliamidów o konstrukcji kanalikowej. Materiał ten ma naturalną zdolność do odprowadzania pary wodnej na zewnątrz, dzięki temu nasza skóra pozostaje sucha.


Jak dobrać bieliznę termoaktywna?

Jeżeli już czytasz ten artykuł to znaczy, że poszukujesz odpowiedniej bielizny pod kątem aktywności jaką wykonujesz.
Dobranie odpowiedniej bielizny termoaktywnej spowoduje znaczny wzrost komfortu podczas wykonywania aktywności. Niektóre wysokie i droższe modele posiadają w w strukturze materiału jony srebra i włókna polipropylenu, mają one działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne.


Bielizna wiatroszczelna

Zaprojektowana została w celu skutecznej ochrony przed wiatrem. Wyposażona jest w wiatroszczelne membrany pozwalające na jednoczesne oparowywanie wilgoci z powierzchni ciała. Tego rodzaju bieliznę stosuje się podczas jazdy motocyklem, jazdy na nartach, żeglowania.


Ciepła bielizna termoaktywna

Jest wykonana z materiałów które mają za zadanie utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała, nawet w bardzo niskich temperaturach. Charakterystyczną cechą bielizny termoaktywnej jest odprowadzanie wilogoci i przepływ powietrza pod bielizną.

Tego rodzaju bieliznę można stosować w warunkach zimowych, najlepiej sprawdza się podczas niedługich i średnio intensywnych treningach.


Bielizna średnia

Doskonale sprawdza się w średnich temperaturach, nawet późnojesiennych. Sprawdza się idealnie w biegach na średnim dystansie w niskich temperaturach. Odprowadza wilgoć i chroni przed niskimi temperaturami.


Lekka bielizna termoaktywna

Przeznaczona jest do uprawiania sportu w wysokich temperaturach, dla tych co chcą zachować uczucie komfortu bez nadmiernego przepocenia w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego. W tą kategorię wchodzą również koszulki typu „mesh”, czyli wykonane z mikrosiatki, która skuteczniej odciąga wilgoć.

  Jak wybrać wygodny i funkcjonalny strój na siłownie?

Sprawdza się przy: treningach na siłowni, grach zespołowych i intensywnym joggingu latem.


 

Dodaj komentarz