sportowe słuchawki Aftershokz

Czy warto kupić słuchawki Aftershokz – recenzja, opinia


Pionierem technologii jest firma Aftershokz, której pierwszy model słuchawek Bluez 2S został ufundowany na platformie crowdfundingowej. Obecna wersja jest godnym następcą poprzednika i wprowadza powiew świeżości do słuchawek z technologią odtwarzania OpenFit.


Czym jest przewodnictwo kostne?

Podstawowym, wyróżniającym elementem słuchawek Aftershokz Trekz Titanium jest zastosowanie technologii przewodnictwa kostnego. Jak konkretnie działa ta technologia? Jakie jest jej zastosowanie i zalety?

Zjawisko przewodnictwa kostnego oddziałowuję na kość policzkową za pomocą wibracji i przesyła je do ucha wewnętrznego. Jednocześnie możemy cieszyć się muzyką płynącą ze słuchawek i wyraźnie słyszeć dźwięki wokół nas, co znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze, samochodem czy joggingu. Ta technologia jest wykorzystywana również przez osoby niewidome, dla których możliwość nawigacji słuchem jest kluczowa. Przewodnictwo kostne znajduje swoje zastosowanie w medycynie, a konkretnie jako forma terapii zaburzeń słuchu.


Wszechstronność i innowacyjność słuchawek

Słuchawki Aftershokz Trekz Titanium są najciekawszą nowinką technologiczną dla aktywnych z jaką mieliśmy ostatnio styczność.  Technologia zastosowana w słuchawkach nie jest jednak nowością, wcześniej została zastosowana m.in. w Google Glass, które jednak zniknęły równie szybko, jak się pojawiły.

Słuchawki  produkowane są w trzech kolorach – niebieskim, szarym i zielonym. Wykonane zostały ze stopu tytanu, a pokryte są sztywną, elastyczną gumą. Ich waga to zaledwie 36 gram, co maksymalizuje wygodę użytkowania, nawet podczas joggingu czy jazdy na rowerze. Świetną informacją jest, że słuchawki są całkowicie odporne na wodę, działanie potu i pyłu, co zostało potwierdzone spełnieniem normy IP55. Jednak należy mieć na uwadze, że słuchawki nie wytrzymają pełnego zanurzenia w wodzie.

Mieszkacie na terenach mocno zurbanizowanych, a uwielbiacie wieczorny jogging w towarzystwie ukochanej muzyki? W tej sytuacji słuchawki Aftershokz mogą okazać się niezastąpionym kompanem!

  Odblaski – dlaczego warto ich używać?

Urządzenie można bez problemu sparować z naszym smartfonem (za pomocą Bluetooth) i jednym dodatkowym, niezależnym urządzeniem, dzięki wsparciu technologii MultiPoint.


Intuicyjna obsługa słuchawek Aftershokz

Wysoka intuicyjność obsługi jest niewątpliwą zaletą produktu. Na lewej stronie pałąka umieszczono przycisk, odpowiedzialny za uruchamianie odtwarzacza muzyki i dodatkowy, służący do odbierania połączeń przychodzących. Po drugiej stronie znajduję się włącznik, port micro USB, regulator głośności i przycisk dający nam możliwość sprawdzenia poziomu naładowania baterii.  Natomiast obustronnie umieszczono mikrofony z dodatkową funkcją wytłumiania hałasu, która zdecydowanie poprawi jakość dźwięku słyszanego przez naszego rozmówcę.

Parametry techniczne:

 • Częstotliwość – 20Hz~20KHz
 • Czułość – 100 +_ 3dB
 • Łączność – Bluetooth 4.1
 • Zasięg bezprzewodowy – 10 metrów
 • Czas pracy na pojedynczym ładowaniu – około 6 godzin
 • Czas czuwania – do 240 godzin
 • Czas ładowania – 1,5 godziny
 • Inne – certyfikat IP55, 2 mikrofony z redukcją szumów, technologia PremiumPitch+ i LeakSlayer
 • Waga – 36 g

Opinia o Aftershokz

Słuchawki Aftershokz są najciekawszą nowinką technologiczną dla aktywnych z jaką mieliśmy ostatnio styczność.  Technologia zastosowana w słuchawkach nie jest jednak nowością, wcześniej została zastosowana m.in. w Google Glass, które jednak zniknęły równie szybko, jak się pojawiły.

Produkt doskonale sprawdzi się w przypadku osób poszukujących relaksu w jeździe na rowerze. Teraz nie musicie obawiać się o swoje bezpieczeństwo na drodze. Jazda czy bieganie w pełnych lub dokanałowych słuchawkach to zdecydowanie niebezpieczna praktyka, więc słuchawki z przewodnictwem kostnym to doskonałe rozwiązanie dla Was!


Artykuł powstał we współpracy z firmą Freeway OMT – wyłączny dystrybutor GoPro, Skullcandy i Aftershokz w Polsce.

2 thoughts on “Czy warto kupić słuchawki Aftershokz – recenzja, opinia

 1. Najlepsze co istnieje do rowerowania i aktywności gdzie wymagany jest brak odcięcia od otaczających dźwięków. Nie jest to rewelacyjna jakość dźwięku, ale kto skupia się na niuansach transjentów podczas sportu 🙂

 2. Przyznam, że podchodziłem sceptycznie do tej technologii, jakoś nie ufam takim wynalazkom. Ale pozytywnie się zaskoczyłem po pierwszym użyciu Aftershokzów Air, naprawdę świetna jakość dźwięku. Fajne jest to, ze słychać to, co się dzieje dookoła, nie lubię słuchawek, które zupełnie izolują mnie od świata.

Dodaj komentarz