Jaki strój na siłownię? – komfort i wygoda

Jaki strój na siłownię? – komfort i wygoda


Dobranie odpowiedniego stroju na siłownie jest kluczowy dla naszego wygody i komfortu treningu. Które elementy ubioru są najistotniejsze? O jakie elementy zadbać?


Podstawowe wyposażenie

Większość rodzajów aktywności fizycznej nie wymaga zakupu specjalistycznej odzieży i osprzętu. Jednak w równie wielu przypadkach mogą zwiększyć one komfort i skuteczność uprawianej aktywności. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę ze sportem to skup się głównie na systematyczności treningów i zbilansowanym planie żywieniowym. Po krótkim czasie zorientujesz się czego tak naprawdę potrzebujesz żeby Twój trening był maksymalnie efektywny.  Warto zainwestować w odzież wysokiej jakości, może to się jednak wiązać z niemałym wydatkiem.


Komfort jest najważniejszy

Wygoda jest podstawowym czynnikiem dobranie odpowiedniej, komfortowej odzieży do treningów. Swoboda ruchów jest wyznacznikiem jakości odzieży, żadna część stroju sportowego nie powinna uwierać ani krępować ruchów. Im wygodniejsza odzież tym trening jest bardziej efektywny. Indywidualną kwestią jest poziom dopasowania odzieży, niektórzy preferują mocno obcisłe koszulki a inni luźne i przewiewne. Warto zainwestować w odzież termoaktywną, odprowadzająca pot od ciała i zachowującą całkowicie suchą skórę.


Bielizna sportowa

Doskonale dobrana bielizna sportowa jest bardzo istotna przede wszystkim dla kobiet. Dopasowany top jest kluczem do do komfortu podczas aktywności fizycznej. Na rynku jest również dostępna w wersji termoaktywnej, odprowadzającej pot z powierzchni ciała. Wysokiej jakości bieliznę termoaktywną może kupić w rozsądnych cenach, zdecydowanie jest warta zakupu.


Odpowiednie obuwie i bielizna

Obuwie dobrane odpowiednio do dyscypliny jest najważniejszą częścią garderoby. W zależności od rodzaju uprawianego sportu możemy dobrać zróżnicowane modele specjalistycznego obuwia. Do treningu siłowego świetnie sprawdzają się buty uniwersalne, czyli najzwyczajniejsze buty do joggingu. Obuwie sportowe powinno posiadać elastyczną podeszwę i odpowiednio amortyzować obciążenia, wpływa to na zminimalizowanie ryzyka powstania kontuzji.


 

Dodaj komentarz

Close Menu