Pas telemetryczny – jak wybrać odpowiedni?

Pomiar pulsu – czy istotny?

Pas telemetryczny jest urządzeniem bezprzewodowym nakładanym napiersiowo, przed założeniem należy nawilżyć klatkę piersiową w celu otrzymania optymalnego odczytu, pasem napiersiowym służącym do pomiaru tętna. Pas telemetryczny jest najdokładniejszym ( przy pulsometrach w zegarkach czy słuchawkach) urządzeniem pomiarowym z jakiego można korzystać podczas treningu.

Kontrola pulsu podczas treningu jest bardzo istotna dla wszystkich którzy chcą kontrolować przebieg własnego treningu. Pomiar tętna w zależności o celu pomoże nam określić intensywność z jaką chcemy dany trening odbyć.

Odpowiedni puls znacząco wpływa na jakość efektywność danego treningu, zaraz obok systematyczności i poprawności wykonania ćwiczenia. Odczyty pomogą nam trenować na właściwym do intensywności treningu pulsie i zminimalizuje ryzyko jakim jest przetrenowanie.  Pomiaru pulsu jest istotny zarówno dla tych co chcą zrzucić kilogramy, osób chcących zwiększyć wytrzymałość i praktycznie w każdym innym celu treningowym.

Jaki pas telemetryczny wybrać?

Wybór uzależniony jest od czy pasa będziemy używać w biegach na świeżym powietrzu czy siłowni. Niektóre pasy są dedykowane dla maszyn danej firmy np. orbitrek czy ergometr wioślarski i tylko w towarzystwie tych maszyn pas będzie działał.

Niektóre pasy wyposażone są w łącze Bluetooth i mogą łączyć się z aplikacjami w wybranych modelach telefonów komórkowych z iOS i Android. Ta funkcja może pomóc w przypisywaniu określonych parametrów pulsu do rodzaju wysiłku.

Przykładowe pasy telemetryczne

  • Pasy telemetryczne wysyłające informacje do odbiornika przez fale radiowe, dla przykładu Polar T34. ( około 200 zł )
  • Pasy telemetryczne wysyłające informację za pomocą Bluetooth do urządzeń mobilnych, dla przykładu Polar H7. ( około 200 zł )

Dodaj komentarz