getry dla piłkarzy

Jaki wpływ na poziom gry mają getry piłkarskie?


Każda część odzieży piłkarskiej ma niebagatelny wpływ na jakość i komfort gry. Piłkarze przykładają dużą wagę do zakupu dobrej jakości obuwia oraz odzieży, lecz równie ważne są akcesoria, takie jak getry piłkarskie.

Korzystanie z niewygodnych getrów niskiej jakości znacznie obniża poziom gry i utrudnia zawodnikowi wykazanie swoich umiejętności na boisku. Jaki wpływ na pracę piłkarza mają getry piłkarskie i jak wybrać te najlepsze?


Getry wysokiej jakości

Wybierając getry piłkarskie, warto zwracać szczególną uwagę na materiał, z jakiego zostały one wykonane. Podczas gdy do codziennego chodzenia wybiera się najczęściej skarpety z wysoką zawartością bawełny, w przypadku getrów piłkarskich nie należy wybierać bawełnianych produktów. Bawełna jest materiałem naturalnym, który świetnie wchłania wilgoć, dlatego też nie znajdzie swojego zastosowania na boisku. Getry piłkarskie powinny być wykonane z materiałów, które odprowadzają wilgoć na zewnątrz, pozostawiając skórę suchą. Do takich materiałów możemy zaliczyć poliamid, zwany również nylonem, który bardzo szybko schnie i jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Warto zauważyć, że z poliamidu produkuje się również stroje kąpielowe, które przecież niezwykle szybko schną. Wysokiej jakości włókna poliamidowe znajdziemy między innymi w markowych getrach piłkarskich produkowanych przez firmę Adidas. Do produkcji getrów firma Adidas wykorzystuje najwyższej jakości włókna poliamidowe, które w przeciwieństwie do innych włókien syntetycznych, doskonale radzą sobie z odprowadzaniem wilgoci ze skóry. Getry piłkarskie Adidas wytwarza się z najczęściej z 99% poliamidu oraz 1% elastanu, który odpowiada za jeszcze lepsze dopasowanie do skóry.

Dobre getry to bezpieczeństwo na boisku

Podstawowym zastosowaniem getrów piłkarskich jest ochrona stóp przed otarciami oraz zapobieganie przemieszczaniu się nagolenników. Stosowanie wysokiej jakości getrów wpływa więc znacząco na bezpieczeństwo piłkarza i zapobiega bolesnym otarciom oraz kontuzjom związanym z przemieszczającymi się ochraniaczami. Wybierając getry piłkarskie, należy kierować się zarówno rodzajem zastosowanego materiału, jak i odpowiednim rozmiarem. Za duże lub za małe getry nie będą spełniały swojej funkcji i nie zapewnią piłkarzowi odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

  Kąpielówki męskie - jakie wybrać? Które będą najlepsze?

Warto kupować produkty markowe, gdyż wybierane są one przez zawodowych piłkarzy, którzy potwierdzają ich wysoką jakość. Markowe getry piłkarskie Adidas sprzedawane są już od 19 zł, a więc nie jest to duży wydatek, a ich jakość odczuwalna jest już podczas pierwszej rozgrywki. Getry warto kupować w sklepach stacjonarnych z markowymi produktami, w których można poprosić sprzedawcę o pomoc w wyborze odpowiedniego rozmiaru.

Dobrym pomysłem jest również odwiedzenie sklepu internetowego należącego do autoryzowanego przedstawiciela Adidas lub Nike, w którym możliwe jest skorzystanie z pomocy online. Jednym z takich sklepów jest Ambersport.pl, w którym można nabyć markowe getry piłkarskie Adidas nawet o 58% taniej.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *