worek bokserski fitrepublic

Jak wybrać dobry worek bokserski?


Worki treningowe przydają się zarówno osobom trenującym sporty walki, jak i tym, które chcą z nich korzystać bardziej rekreacyjnie. Czy kupując takowy wystarczy oprzeć się na samym wyczuciu? Okazuje się, że nie. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę, by potem nie żałować dokonanego wyboru.


Czy wybrać duży czy mały worek bokserski?

Na dużych (a więc i cięższych) workach znacznie łatwiej ćwiczy się siłę uderzenia, co samo w sobie może sprawić, że wiele osób będzie unikało mniejszych rozmiarówek. Problem w tym, że nie każde pomieszczenie ma odpowiednią wysokość (a trzeba przecież jeszcze pamiętać o odległości około 40-50 centymetrów od podłogi).

Teoretycznie można zastosować stosunkowo krótki łańcuch, dzięki czemu zmieści się większy worek. W praktyce – o czym zapominają początkujący – będzie to oznaczać mniejsze wahania na boki. A właśnie wahania pomagają łączyć siłę uderzeń i kopnięć z ich koordynacją. Pamiętaj więc, by wyliczając maksymalną wysokość uwzględnić nie tylko dystans od podłogi, ale też ok. 55 cm odstępu od sufitu (odległość ta mieści w sobie nie tylko łańcuch, ale i uchwyt).

Na szczęście w sklepach sportowych łatwo znaleźć worki bokserskie o różnych gabarytach, więc łatwo zdobędziesz taki, który będzie dla Ciebie optymalny.

Zwróć uwagę, że wspomniana możliwość wahnięć worka na boki sprawia, że warianty z dolnym mocowaniem dla większości osób będą mniej użyteczne. Jest jednak od tego pewien wyjątek, a mianowicie sytuacje, w których worki są mocowane w pomieszczeniach o małej powierzchni.


Jakie zamknięcie worka?

Worki zamykane są wiązaniem lub zamkiem błyskawicznym. To drugie rozwiązanie może wydać się lepsze ze względu na niższą cenę, ale niestety zamki z czasem ulegają drobnym uszkodzeniom. Lepiej zainwestować w worki wiązane i po prostu dłużej się nimi cieszyć.

  Dlaczego warto kupić Jordany?

Mocowania worka bokserskiego

elementy metalowe, na których podtrzymywany jest worek, bywają w różnych kształtach, przy czym najczęściej spotyka się okrągłe i trójkątne. Zdecydowanie stawiaj na te ostatnie, gdyż w ich przypadku taśma rozkłada się na całej powierzchni dolnego boku trójkąta, co sprawia, że wytrzymuje ona po prostu dłużej.

W przypadku kół dochodzi do zmarszczeń pasów, a w konsekwencji stopniowego ich przecierania. Co prawda mocno rozciągniętego w czasie, ale jednak.


 

Dodaj komentarz