Jak wyposażyć domową siłownię?


Domowa siłownia to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają w pobliżu siłowni lub czasu, aby ją odwiedzać. Wymaga ona jednak zakupu odpowiednio dobranego sprzętu. Jak wyposażyć domową siłownię?


Domowe wyposażenie siłowni – krok po kroku

Zanim wyposażysz domową siłownię, musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Podpowiadamy jak krok po kroku tego dokonać

1.Wybierz odpowiednie miejsce

Kluczową kwestią jest wygospodarowanie odpowiedniego pomieszczenia. Czy będzie to osobne pomieszczenie? Czy kawałek twojego pokoju? Określ koniecznie ile metrów kwadratowych możesz przeznaczyć na domową siłownię. To ułatwi Ci zakup sprzętu. 

2.Wentylacja

Koniecznie pamiętaj o wentylacji. Okno zapewni dostęp świeżego powietrza. W pomieszczeniu, w którym będzie siłownia, powinno być okno.

3.Podłoga

Jeżeli siłownia jest w osobnym pomieszczeniu, które remontujesz, kupo wytrzymałą i antypoślizgową podłogę, która jest odporna na uderzenia. W sytuacji, gdy siłownią będzie część pokoju, kup koniecznie matę. 


Jaki sprzęt wybrać?

Wybór przyrządów zależy od ilości miejsca, budżetu oraz indywidualnych upodobań. Jeżeli nie dysponujesz zbyt dużą gotówką, możesz zdecydować się na szybkie pożyczki w 15 minut na Getmoney. W dużych pomieszczeniach masz większy wybór. W ograniczonej przestrzeni, musisz zobaczyć, który sprzęt się zmieści. Warto rozejrzeć się za kilkoma:

Hantle i sztangi – sprawdzą się nawet w małych pomieszczeniach. Można z nimi wykonać wiele ćwiczeń na różne partie mięśniowe. Ciężar należy dobrać do indywidualnych potrzeb.

Drążek do ćwiczeń – warto wybrać modele , których nie trzeba na stałe montować do futryny.

Skakanka – ten niepozorny przyrząd, znany nam z dzieciństwa, doskonale modeluje sylwetkę. Angażuje wszystkie partie mięśniowe i pobudza krew do krążenia. Świetnie sprawdza się u osób, które chcą poprawić swoją kondycję.

  Jak wybrać skuteczne ochraniacze na zęby?

Gumy –  zajmują mało miejsca, więc sprawdzą się nawet w najmniejszej domowej siłowni. Warto kupić ich kilka o różnym stopniu oporu.

Rower stacjonarny – wiele modeli jest składanych, dlatego sprawdzi się nie tylko w dużych pomieszczeniach, ale i mniejszych.

Mata do ćwiczeń – niezbędna zwłaszcza podczas ćwiczeń aerobowych, rozciągania oraz jogi. maty się zwijają, więc nie zajmują zbyt dużo miejsca.


Dlaczego warto zrobić domową siłownię?

Domowa siłownia niesie za siebie wiele korzyści. Do najważniejszych zalet należy : 

  • oszczędność czasu – nie musisz udawać się na siłownię, która położona jest na drugim końcu miasta lub  winnym mieście,
  • wolne przyrządy – na siłowniach często pojawia się problem dostępności przyrządu. Są one po prostu zajęte i trzeba czekać w kolejce. W domowej siłowni unikniesz tego problemu,
  • niezależność – siłownie mają określone godziny i dni otwarcia, do których musisz się dostosować. W domu możesz ćwiczyć, o której chcesz,
  • oszczędność pieniędzy – choć zrobienie i wyposażenie siłowni domowej to początkowo dość spory wydatek, to jest bardziej opłacalne niż kupowanie comiesięcznego karnetu.

 

Dodaj komentarz