Czy pas neoprenowy pomaga w odchudzaniu?
portrait of pretty sporty woman measuring her body

Czy pas neoprenowy pomaga w odchudzaniu?


Słowem wstępu należy wyraźnie zaznaczyć, iż pas neoprenowy jest tylko środkiem wspierającym odchudzanie i w żaden sposób nie zastąpi właściwie skomponowanej diety i odpowiedniego treningu. Każda osoba pragnąca zrzucić nadmierne kilogramy musi na początku zadbać o podstawy, najlepiej poprzez konsultacje z trenerem personalnym i dietetykiem.


Zalety stosowania pasa neoprenowego

Pas neoprenowy jest najczęściej używany w okolicach talii i brzucha, jednak stosuje się go również na udach. Stosowanie pasa powoduje poprawienie ukrwienia, co z kolei wspiera odpowiednie natlenienie tkanek.

Pas neoprenowy ma wpływ na rozmasowanie tkanek w określonych częściach ciała. Działanie pasa odchudzającego wpływa na napięcie skóry i jej gładkość. Przy systematycznych ćwiczeniach i prawidłowym planie żywieniowym pas wspiera osiągnięcie zamierzonych celów treningowych.

Oprócz właściwości wyszczuplających, pas neoprenowy znajduje również zastosowaniem dla fanów dwóch kółek. Pas chroni przed przewianiem w trakcie jazdy na motocyklu lub w pracach na powietrzu. Neopren ma właściwości wspierające odchudzanie i zapewnia bardzo dobrą izolację cieplną. Pasy neoprenowe są bardzo wygodne dzięki bezszwowej technice produkcji.


Uwagi dotyczące stosowania pasa neoprenowego

Nie zaleca się stosowania pasa neoprenowego dłużej niż 15-30 minut dziennie. Zbyt długie stosowanie może doprowadzić do zaczerwienienia bądź odparzeń.

Pas neoprenowy nie spala nadmiaru tkanki tłuszczowej, jednak pozytywnie wpływa na modelowanie sylwetki poprzez dodatkowe napięcie mięśni w okolicach talii, brzucha bądź ud. Dodatkowo zwiększa termogenezę, czyli ciepło wyzwalane podczas treningu co wpływa na zwiększenie tempa spalania tkanki tłuszczowej


Przeciwwskazania stosowania pasa neoprenowego

Stanowczo odradza się stosowania pasa neoprenowego podczas ciąży, gdyż może to spowodować zbyt wysoką temperaturę w okolicach macicy a w efekcie uszkodzenie płodu. Pasa neoprenowego nie powinny używać osoby z rozrusznikiem czy zastawką serca, ponieważ może zaburzyć ich poprawne funkcjonowanie.


 

Dodaj komentarz

Close Menu