mezczyzna z pasem neoprenowym

Pas neoprenowy na brzuch – czy warto? Efekty i opinie o działaniu


Słowem wstępu należy wyraźnie zaznaczyć, iż pas neoprenowy jest tylko środkiem wspierającym odchudzanie i w żaden sposób nie zastąpi właściwie skomponowanej diety i odpowiedniego treningu. W dzisiejszym poradniku przybliżymy czym jest pas neoprenowy, jak go stosować i jakie daje efekty. Zapraszamy do lektury!


Co to jest pas neoprenowy?

Pas neoprenowy jest wykonany z pianki neoprenowej. Zazwyczaj zakłada się go wokół brzucha, ale często stosowany jest również na ramiona oraz uda w celu przyspieszenie procesu odchudzania tych partii ciała.

Często powielanym mitem jest wpływ pasa neoprenowego na miejscowe spalanie tkanki tłuszczowej. Większość pasów neoprenowych jest właśnie reklamowana w ten sposób, że wystarczy ubrać pas a magicznie zaczniesz tracić tkankę tłuszczową z okolic gdzie pas neoprenowy został założony. Prawda jest taka, że miejscowo zwiększamy temperaturę i bardziej się pocimy, jednak nie ma to wielkiego związku ze spalaną tkanką tłuszczową, której de facto nie tracimy dzięki neoprenowi.

Gdyby pas neoprenowy wpływał bezpośrednio na spalanie tkanki tłuszczowej, to większość z nas wyglądałaby niczym mężczyźni i kobiety z okładek magazynów o fitnessie i zdrowym żywieniu. Trzeba powiedzieć jasno, dzięki pasowi neoprenowemu zwiększamy potliwość co bezpośrednio może przełożyć się na utratę wagi, jednak nie możemy się spodziewać, że spali tkankę tłuszczową w newralgicznych okolicach.

pas neoprenowy
Niebieski pas neoprenowy

Jakie efekty daje pas neoprenowy?

Skoro rozwialiśmy najważniejsze wątpliwości dotyczące spalania tkanki tłuszczowej za pomocą pasa neoprenowego, to możemy przejść do efektów jakie przynosi jego stosowanie. Pas neoprenowy spełnia przede wszystkim

Pas neoprenowy daje następujące efekty:

  • przyspieszanie procesów przemiany materii;
  • oczyszczenie skóry z toksyn;
  • poprawia jędrność i gładkość skóry;
  • zwiększa natlenienie tkanek i poprawę ich ukrwienia;
  • wspomaganie rzeźbienia mięśni brzucha oraz innych partii mięśniowych gdzie stosujemy pas neoprenowy;
  • wsparcie odcinka lędźwiowego w trakcie ćwiczeń.
  Jak wybrać dobry worek bokserski?

Warto wspomnieć, że pas neoprenowy przydaje się nie tylko osobom, które chcą zmienić swoją sylwetkę, ale również w wielu niespodziewanych sytuacjach:

  • przyspiesza gojenie ran
  • ogrzewa ciało w trakcie jazdy na motorze lub na nartach Pas neoprenowy chroni te części ciała przed działaniem wiatru i chłodu.

Oprócz właściwości wyszczuplających, pas neoprenowy znajduje również zastosowaniem dla fanów dwóch kółek. Pas chroni przed przewianiem w trakcie jazdy na motocyklu lub w pracach na powietrzu. Neopren ma właściwości wspierające odchudzanie i zapewnia bardzo dobrą izolację cieplną. Pasy neoprenowe są bardzo wygodne dzięki bezszwowej technice produkcji.

Poniżej znajdziecie kilka rekomendowanych przez FitRepublic.pl pasów neoprenowych, które pomogą Wam przy modelowaniu sylwetki.


Opinie o pasie neoprenowym – czy warto kupić?

Pas neoprenowy nie wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej, jednak opinie wielu osób pozwalają stwierdzić, że wpływa na przyspieszenie procesów wyszczuplających. Użytkownicy potwierdzili wiele korzyści, które pas neoprenowy zapewnia w trakcie jego stosowania.

Każda osoba, która testuje pas neoprenowy ma odmienna opinie o jego działaniu. Zdecydowana większość decyduje się na kupienie pasa do celów wyszczuplających. Równie wielu decyduje się na pas neoprenowy, który będą używać na motorze lub w trakcie uprawiania sportów zimowych.

Sporo zależy od jakości pasa, który uda się zakupić, gdyż niektóre są po prostu niskiej jakości. Kosztują około 10 złotych i mają bardzo słabe opinie. Warto zainwestować w wyższej jakości pasy neoprenowe, które mają lepsze opinie, ponieważ zazwyczaj wykonane są grubszego, trwalszego i mających bardziej dobroczynny wpływ na nasze ciało. Pamiętajcie jednak, żeby nie kupować najdroższych pasów kosztujących nawet kilkaset złotych, bo moc ich działanie nie wzrasta wraz z ceną, co sugerują niektóre opinie o pasach neoprenowych.

Jeżeli ktoś poszukuję odpowiedniego pasa to ranking najlepszych pasów wyszczuplających może być bardzo pomocny przy wyborze odpowiedniego modelu, która będzie odpowiadał wszystkich Waszym wymaganiom.

  Jak wybrać wygodny i funkcjonalny strój na siłownie?

Bez odpowiedniej aktywności fizycznej i odpowiedniej diety nie pojawią się efekty. Żaden pas neoprenowy nie pomoże w przypadku, kiedy nie zabierzesz się porządnie za siebie. Intensywny wysiłek fizyczny to absolutna podstawa, która pomoże w wyciągnięciu maksymalnej efektywności pasa i jego mocy przyspieszającej metabolizm. Opinie o tym produkcie znajdziecie różne, ale radzimy sprawdzić go na samym sobie, gdyż może przynieść pozytywne skutki.

A jakie są Wasze opinie o pasach neoprenowych? Dajcie znać w komentarzu!

Uwagi i przeciwwskazania dotyczące stosowania pasa neoprenowego

Nie zaleca się stosowania pasa neoprenowego dłużej niż 15-30 minut dziennie. Zbyt długie stosowanie może doprowadzić do zaczerwienienia bądź odparzeń. Pas neoprenowy nie spala tkanki tłuszczowej, jednak pozytywnie wpływa na modelowanie sylwetki poprzez dodatkowe napięcie mięśni w okolicach talii, brzucha bądź ud. Dodatkowo zwiększa termogenezę, czyli ciepło wyzwalane podczas treningu co może wpływać na zwiększenie tempa spalania tkanki tłuszczowej

Stanowczo odradza się stosowania pasa neoprenowego podczas ciąży, gdyż może to spowodować zbyt wysoką temperaturę w okolicach macicy a w efekcie uszkodzenie płodu. Pasa neoprenowego nie powinny używać osoby z rozrusznikiem czy zastawką serca, ponieważ może zaburzyć ich poprawne funkcjonowanie.


Dodaj komentarz