Czy pas neoprenowy pomaga w odchudzaniu?
portrait of pretty sporty woman measuring her body

Czy pas neoprenowy pomaga w odchudzaniu?


Słowem wstępu należy wyraźnie zaznaczyć, iż pas neoprenowy jest tylko środkiem wspierającym odchudzanie i w żaden sposób nie zastąpi właściwie skomponowanej diety i odpowiedniego treningu. Każda osoba pragnąca zrzucić nadmierne kilogramy musi na początku zadbać o podstawy, najlepiej poprzez konsultacje z trenerem personalnym i dietetykiem.


Zalety stosowania pasa neoprenowego

Pas neoprenowy jest najczęściej używany w okolicach talii i brzucha, jednak stosuje się go również na udach. Stosowanie pasa powoduje poprawienie ukrwienia, co z kolei wspiera odpowiednie natlenienie tkanek.

Pas neoprenowy ma wpływ na rozmasowanie tkanek w określonych częściach ciała. Działanie pasa odchudzającego wpływa na napięcie skóry i jej gładkość. Przy systematycznych ćwiczeniach i prawidłowym planie żywieniowym pas wspiera osiągnięcie zamierzonych celów treningowych.

Oprócz właściwości wyszczuplających, pas neoprenowy znajduje również zastosowaniem dla fanów dwóch kółek. Pas chroni przed przewianiem w trakcie jazdy na motocyklu lub w pracach na powietrzu. Neopren ma właściwości wspierające odchudzanie i zapewnia bardzo dobrą izolację cieplną. Pasy neoprenowe są bardzo wygodne dzięki bezszwowej technice produkcji.


Uwagi dotyczące stosowania pasa neoprenowego

– Nie zaleca się stosowania pasa neoprenowego dłużej niż 15-30 minut dziennie. Zbyt długie stosowanie może doprowadzić do zaczerwienienia bądź odparzeń.
– Pas neoprenowy nie spala nadmiaru tkanki tłuszczowej, jednak pozytywnie wpływa na modelowanie sylwetki poprzez dodatkowe napięcie mięśni w okolicach talii, brzucha bądź ud. Dodatkowo zwiększa termogenezę, czyli ciepło wyzwalane podczas treningu co wpływa na zwiększenie tempa spalania tkanki tłuszczowej


Przeciwwskazania stosowania pasa neoprenowego

– Stanowczo odradza się stosowania pasa neoprenowego podczas ciąży, gdyż może to spowodować zbyt wysoką temperaturę w okolicach macicy a w efekcie uszkodzenie płodu.
– Pasa neoprenowego nie powinny używać osoby z rozrusznikiem czy zastawką serca, ponieważ może zaburzyć ich poprawne funkcjonowanie.


 

Dodaj komentarz

Close Menu