zegarek sportowy

Dobry zegarek sportowy- jaki będzie najlepszy wybór?


Rywalizacja jest jednym z podstawowych motorów sportu – zarówno rywalizacja z innymi zawodnikami, jak i z samym sobą. To właśnie najczęściej rywalizacja z własnymi ograniczeniami, pokonywanie barier i bicie kolejnych życiówek dla wielu osób jest największą motywacją do regularnych treningów. Bardzo pomocnym urządzeniem, które pomoże zbierać dane odnośnie osiągnięć sportowych może być zegarek. Jest to o wiele bardziej profesjonalne rozwiązanie niż chociażby aplikacja w telefonie.


Zegarki sportowy czyli dla kogo?

Jakby spojrzeć wstecz, chociażby kilkanaście lat, to zapytawszy o zegarek dla osób aktywnych, otrzymałoby się w zamian prosty produkt elektroniczny, który prócz funkcji zegara posiada również stoper umożliwiający dokładny pomiar czasu podczas treningów rowerowych czy też biegowych. Technologia jednak rozwija się niesamowicie szybko i po tamtych modelach zegarków dla sportowców pozostało jedynie wspomnienie.

Obecnie, są to bardzo zaawansowane urządzenia, które posiadają cały szereg zróżnicowanych funkcji. Mogłoby się wydawać, że z zegarków dla aktywnych będą korzystali głównie biegacze. Jednak nie jest to jedyna grupa odbiorców. Zegarki tego typu sprawdzą się również u miłośników fitnessu, górskich wędrówek, na wyprawach rowerowych oraz podczas treningów pływackich.

Dlaczego warto zainwestować w taki sprzęt?

Treningi bez specjalistycznego sprzętu są oczywiście jak najbardziej możliwe – podobnie jak startowanie w zawodach. Jednak na pewnym etapie rozwoju, sportowiec czuje niedosyt i chciałby w jak najpełniejszym stopniu kontrolować swoje postępy. Najlepszym środkiem do osiągnięcia tego celu będzie właśnie zegarek sportowy. W zależności od dyscypliny inne funkcje będą potrzebne. Wśród biegaczy najbardziej ceniony jest pomiar czasu – nie tylko całościowy ale również i na poszczególnych odcinkach oraz funkcja pulsometru pozwalająca na stałe monitorowanie tętna.

  Jak wyposażyć domową siłownię?

Biegacze przełajowi, długodystansowcy czy zapaleni kolarze z pewnością docenią urządzenia z wbudowanym gpsem, dzięki którym analiza postępów treningowych będzie jeszcze dokładniejsza. Za sprawą całkowitej rejestracji trasy treningu można sprawdzać rozwój wydolności organizmu nie tylko w zależności od długości przebytego odcinka treningowego, ale również zależnie od ukształtowania terenu. Zegarek dla aktywnych to jeden z najlepszych prezentów jakie można podarować najbliższej osobie, która uwielbia sport i aktywność fizyczną wszelkiego rodzaju.

Ile kosztuje zegarek sportowy?

Koszt zegarka sportowego to bardzo zróżnicowana sprawa. Najprostsze modele można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Posiadają one oprócz funkcji wyświetlania godziny również możliwość pomiaru czasu, najczęściej także w pętli. Posiadają wbudowaną pamięć kilku ostatnich treningów a także możliwość podłączenia do komputera w celu prowadzenia bardziej zaawansowanych statystyk. Im droższy model, tym więcej zaawansowanych funkcji będzie posiadał. Profesjonalne zegarki z gpsem potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Dodaj komentarz