sklep nike

Nike Metcon – buty idealne do treningu


Obuwie treningowe powinno się charakteryzować pewnymi parametrami, dzięki którym realizowanie jednostek treningowych nie będzie trudne oraz nie stworzy zagrożenia dla zdrowia biegacza. Muszą pełnić funkcję ochronną dla ludzkich stóp, aby biegacz nie był narażony na powstawanie groźnych urazów i kontuzji. Warto dobierać je osobiście. Dzięki przymiarkom dopasuje się obuwie do kształtu i rozmiaru własnej stopy. Realizowanie treningów w takich warunkach będzie dużo bezpieczniejsze oraz przyjemniejsze. Idealnym obuwiem treningowym według wielu biegaczy jest obecnie model Nike Metcon.


Nike Metcon 6 – buty sprawdzające się w każdym terenie

Model Metcon 6 sprawdza się praktycznie w każdym terenie. Marka Nike zadbała o to, aby biegacze nie narażali się na urazy stawu kolanowego oraz biodrowego. Poza tym mogą zadbać o swoje kręgosłupy. Buty nadają się do:

  • intensywnych treningów,
  • biegania po asfalcie, leśnych duktach i polach,
  • korzystania z nich nawet przez kilka sezonów.

Model Metcon zadziwia użytkowników swoją amortyzacją, oddychającą cholewką oraz utwardzeniem. Obuwie jest niezwykle wygodne i sprawdza się zarówno u początkujących, jak i bardziej zaawansowanych biegaczy. To buty do biegania, które przypadną do gustu osobom pokonującym maratony, jak i zdecydowanie krótsze dystanse. Są w pełni uniwersalne, trwałe i nie ograniczają swobody ruchów. Buty do treningu z tej kategorii charakteryzują się:

  • doskonałą wentylacją,
  • elastycznością,
  • łatwą cyrkulacją powietrza,
  • utrzymaniem stopy we właściwej pozycji.

Nic dziwnego, że te buty treningowe zyskują w ostatnim czasie na popularności. Można z nich korzystać zarówno na krótszych, jak i zdecydowanie dłuższych dystansach. 

nike metcon

Nike Metcon – czym wyróżniają się na tle konkurencyjnych modeli?

Model Metcon 6 wyróżnia się przede wszystkim designerskim charakterem, wytrzymałością oraz szerokim spektrum zastosowania. Na uwagę zasługuje solidna stopa amortyzująca oraz stabilizacja stopy w trakcie treningów z ciężarami. Nic dziwnego, że z takiego obuwia chętnie korzystają biegacze przygotowujący się do startach w terenie górskim lub z dużymi wzniesieniami i przeszkodami. Marka Nike zatroszczyła się o to, aby buty poradziły sobie w okresie letnim, jesiennym czy też zimowym. 

  Gumowa podłoga do siłowni - Rady od Specjalistów POWER Rubber

Omawiane buty do biegania przeciwdziałają niespodziewanym wstrząsom i wibracjom. Poza tym zapewniają optymalną miękkość i niezwykłą sprężystość. Każdy kolejny kilometr będzie dla biegacza czystą przyjemnością, niezależnie od tego, czy realizuje się trening w terenie nadmorskim czy też leśnym. Model Metcon 6 charakteryzuje się obecnością gumowej i bardzo trwałej podeszwy. Poradzi sobie z wieloma czynnikami zewnętrznymi oraz ostrymi przedmiotami. Obuwie Nike Metcon doskonale chroni przed urazami i skaleczeniami. Dzięki temu zaplanowany trening może trwać przez bardzo długie godziny. 

Nike Metcon 6 – kilka słów podsumowania

Buty do biegania marki Nike nie powodują żadnych obtarć i nie doprowadzają do powstawania odcisków. Metcon 6 to strzał w dziesiątkę w każdych warunkach treningowych. Stopa nie będzie uciskana, a obuwie z pewnością nie zacznie się samoczynnie zsuwać. Takie buty treningowe przydają się przede wszystkim tym osobom, które do treningów podchodzą na poważnie i stale chcą rozwijać swoje umiejętności biegowe. To pomoc w uzyskiwaniu zadowalających rezultatów w zbliżających się biegach.

Buty do treningu z serii Nike Metcon zapewniają doskonałą przyczepność do podłoża. To bardzo dobra wiadomość dla biegaczy, którzy zechcą z nich korzystać na mokrym lub śliskim podłożu, np. w okresie jesienno-zimowym. Nie ma takiej trasy, której nie można byłoby pokonać w tych butach treningowych. Obuwie sprawdza się również podczas chodzenia, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z niego w trakcie górskich lub długich spacerów ze swoją rodziną lub znajomymi. Buty będą doskonałym uzupełnieniem treningów cardio, więc jak widać wyraźnie można z nich korzystać na wiele sposobów. Dużo zależy od samych użytkowników oraz ich konkretnych potrzeb. Wystarczy raz je przymierzyć i przez długi czas nie wymieni się ich na żadne inne. 

Dodaj komentarz