stroj-na-silownie

Jak wybrać leginsy na siłownię?

Artykuł zaktualizowany


Wydawać by się mogło, że to błahy temat, który nie wymaga większego zagłębienia. Jednak okazuje się, że wybór odpowiednich legginsów do ćwiczeń i treningów nie jest wcale takie łatwy. Wygodny i komfortowy strój do ćwiczeń to podstawa. W czasie treningu nie można zaprzątać sobie głowy tym, czy nie prześwitują majtki, że legginsy drapią, krępują ruchy lub są za luźne. Dlatego w poniższym artykule podpowiadamy, jak dobrać legginsy do ćwiczeń.


Materiał

To pierwsza kwestia, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze legginsów. Materiał powinien być lekki, oddychający, rozciągliwy i dopasowany do sylwetki. Powinien także odpowiednio odprowadzać pot. Bawełna nie jest w tym wypadku dobrym wyborem, ponieważ bardzo szybko wchłania pot, a to z kolei powoduje, że legginsy stają się ciężkie i przyklejają się do ciała.

Najlepszym materiałem do ćwiczeń jest ten ze sztucznego włókna, który szybko schnie, nie uczula oraz nie jest atakowany przez mole, bakterie czy grzyby. Legginsy z takiego materiału są też bardzo lekkie i wygodne. Te z dodatkiem poliamidu oraz elastanu sprawiają, że materiał wykazuje dużą odporność na ścieranie i rozciąganie. Czy to wszystko, o czym musisz wiedzieć? Jeszcze nie. Porady modowe m.in. o tym, jak wybrać legginsy na siłownię, znajdziesz na www.e-szafa.pl, serwisie omawiającym najważniejsze trendy w modzie.

Koniecznie przeczytaj  Nike Metcon - buty idealne do treningu

Krój

Krój ma również istotne znaczenie podczas wykonywania ćwiczeń. Ważne jest, aby był odpowiednio zaprojektowany, nie spłaszczał pupy i nie zniekształcał sylwetki, ponieważ to znacząco wpływa na uczucie dyskomfortu. Właściwie skrojone legginsy powinny być tak wyprofilowane, aby w miejscu pupy i bioder było więcej materiału oraz aby nogawki w udach były szersze niż w łydkach.


Wygląd

Być może wygląd nie powinien stanowić kwestii priorytetowej, jednak sama wygoda to nie wszystko. Również poczucie, że wygląda się ładnie i modnie, wpływa korzystnie na jakość wykonywanych ćwiczeń. Dodaje to pewności siebie i zwiększa motywację. Dla wielu osób sama myśl o tym, jak będzie wyglądać na tle wysportowanych i dobrze ubranych ćwiczących, może być bardzo stresująca. Dlatego warto sobie tego zaoszczędzić i wybrać kolory i wzory, jakie nam odpowiadają i w których będziemy się dobrze czuć.

Koniecznie przeczytaj  Odzież Trec Wear – dla wyjątkowej wygody podczas treningu

Rozmiar

Legginsy nie mogą być luźne, tylko idealnie dopasowane do określonej sylwetki. Zbyt luźny rozmiar, w znacznym stopniu utrudnia ćwiczenia i powoduje dyskomfort. Nikt nie chce bez przerwy poprawiać legginsów, które co chwilę zsuwają się z pupy, przez co nie można skupić się na treningu. Oczywiście, za ciasne też nie są dobrym rozwiązaniem. Te z kolei mogą ograniczać ruchy. Bardzo istotne jest, aby legginsy przeznaczone do ćwiczeń wcześniej przymierzyć, ponieważ rozmiar rozmiarowi nierówny i czasami na co dzień noszona „M-ka” może być za mała i wtedy trzeba sięgnąć po „L-kę”.

Podczas mierzenia, warto wykonać kilka przysiadów, skłonów lub wykroków. Wtedy daje to pewność, że wybrane legginsy są wygodne, nie krępują ruchów i co najważniejsze, nie prześwitują.

Koniecznie przeczytaj  Sprzęt do wspinaczki - czy rzeczywiście trzeba wydawać na niego fortunę?

Zatem jak widać, wybór odpowiednich legginsów do ćwiczeń to wbrew pozorom ważna kwestia, której należy poświęcić nieco więcej uwagi. Muszą być wygodne, praktyczne oraz podkreślać zalety figury i ukrywać jej niedoskonałości. Nie warto również przesadzać z ceną. Nie zawsze wysoka cena, idzie w parze z jakością.


 

Oceń ten artykuł!
[Ocena: Średnia: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *