mezczyzna uzywa aplikacji do biegania w trakcie joggingu

Aplikacje do biegania – TOP 10 najlepszych aplikacji dla biegaczy


Fani joggingu chętnie w trakcie tej aktywności korzystają ze specjalnych aplikacji dla biegaczy. Dzięki nim trening staje się efektywniejszy, poza tym udoskonalasz swoją technikę. Zobacz TOP 10 najlepszych aplikacji dla biegaczy w 2020 roku!


Aplikacje do biegania – którą wybrać?

Wybór aplikacji do biegania jest dość duży. Na swój smartfon możesz ściągnąć rozmaite wersje, od podstawowych, po bardziej rozbudowane. Wszystko zależy od Twojej sprawności, a także oczekiwań. Niektóre programy są całkowicie bezpłatne, inne natomiast wymagają uiszczenia pewnej opłaty, zazwyczaj gdy mowa o rodzaju pro. Poniżej znajdziesz TOP 10 najlepszych aplikacji dla biegaczy.

10 najlepszych aplikacji dla biegaczy

Aplikacjami do biegania posługują się nawet profesjonaliście, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z bieganiem proste aplikacje będą dla Ciebie świetną pomocą. Korzystanie z takiego programu pozwoli wyeliminować błędy, zmotywuje Cię do działania, poza tym umożliwi stałą kontrolę podstępów.

1. Bieganie dla początkujących to aplikacja do joggingu, która ma kilka planów treningowych – od prostych aż po zaawansowane. Zyskujemy dostęp do statystyki, a więc na bieżąco śledzisz swój progres. Plan na 15 dni jest darmowy, później niestety, musisz wykupić wersje „premium”, aby odblokować dalsze tygodnie. Minimalistyczny design i jedynie kilka podstawowych funkcji –  to główne cechy tej apki.

aplikacja bieganie dla poczatkujacych
Aplikacja „Bieganie dla początkujacych”

 

Wiele osób uprawiających jogging chętnie dzieli się swoimi wynikami sportowymi z innymi. Dla nich idealne będą aplikacje z możliwością połączenia z kanałami social media. Poniżej masz kilka takich programów do ściągnięcia na smartfon

2. ENDOMONDO Sport Tracker – to popularna apka, która przedstawia Twój wynik na mapie, dzięki funkcji GPS. Do tego jest opcja trenera audio. Co ciekawe swoje osiągnięcia możesz za pomocą Facebooka porównywać ze znajomymi i im udostępniać. Aplikacja mierzy wiele parametrów życiowych i to zdecydowanie jest na plus.

aplikacja endomondo dla biegaczy
Aplikacja „ENDOMONDO Sport Tracker”

 

3. V Strava: Track Running Cycling and Swimming – to wersja nie tylko dla biegaczy, ale również dla fanów innych dyscyplin. Tutaj oprócz możliwości łączenia z Facebook jest jeszcze dodatkowe udostępnianie na kanale Twitter. W programie zapisujesz trasy, swoje wyniki i cele. Dodatkowo podłączasz do aplikacji pulsometr. Rozbudowana odsłona jest dostępna po opłacie.

Aplikacja do biegania „V Strava”

 

4. IV Runstastic Running – są dwie odsłony: darmowa (dobra dla początkujących) i pro (skierowana do osób na poziomie zaawansowanym). Aplikacja ma zbliżone funkcje do wcześniej wymienionych propozycji, choć mamy dodatkowy atut w postaci synchronizacji z zegarkiem Polar.

aplikacja runstastic running
Aplikacja „IV Runstastic Running”

 

5. VI Running To Lose Weight – aplikacja ze sprecyzowanymi celami. Są tu wszystkie niezbędne parametry i informacje o trasie. Do dyspozycji mamy 4 plany treningowe: interwały, początkujący biegacz, 5 i 10 kilometrów.

aplikacja running to lose weight
Apka do biegania „VI Running To Lose Weight”

 

Na swój smartfon możesz pobrać aplikacje stworzoną przez sportowe marki produkujące odzież i akcesoria do różnych aktywności fizycznych. Firmy bazują na wieloletnim doświadczeniu oraz wiedzy specjalistów.

6. Nike + Run Club – to „dziecko” marki Nike. W tej aplikacji znajdziemy przejrzysty interfejs z rozbudowanymi funkcjami, między innymi z dostępem do portali społecznościowych. Ogromnym plusem jest player muzyczny oraz wygodna nawigacja. Program przygotowali fachowcy współpracując z profesjonalnymi biegaczami, czyli specami w tej dziedzinie.

Nike+ run club
Nike + Run Club

 

W sieci mamy także aplikacje dla biegaczy o bardzo zaawansowanych opcjach. Dzięki temu nadają się one nie tylko do joggingu, ale również do innych dyscyplin sportowych polegających na przemieszczaniu się. Z racji tego będziemy mogli z tego programu korzystać w wielu sytuacjach.

7. Navime Sports Tracker – w jednym miejscu mamy tutaj trasy, wyniki i pomiar naszych parametrów. Dodatkowo istnieje możliwość połączenia aplikacji z pulsometrami ANT+, czy Bluetooth. Ogromnym atutem są dostarczane nam informacje o pogodzie.

aplikacja navime sports tracker
Navime Sports Tracker

 

8. RunKeeper – ta aplikacja dla biegaczy monitoruje szereg danych, między innymi ilość spalonych kalorii, dystans i prędkość. Mamy rejestrację trasy oraz głosowe wskazówki trenera. Po zalogowaniu na portal sprawdzasz na bieżąco realizacje swoich celów treningowych.

aplikacja do biegania runkeeper
Aplikacja „RunKeeper”

 

9. Running Distance Tracker – wyróżnia ją to, że pokazuje najdokładniejsze dane GPS ze wszystkich dostępnych aplikacji. Co więcej program zużywa mało baterii, a to z pewnością daje jeszcze większą przewagę nad konkurencją, podobnie, jak ciemne tło, które doskonale sprawdza się nocą.

running distance marker
Aplikacja „Running Distance Tracker”

 

10. MapMyRide – natomiast ta aplikacja oprócz podstawowych funkcji przydatnych podczas joggingu ma również moduł diety. Dzięki temu kontrolujemy cały proces, od ćwiczeń, po odżywianie. Poza tym możesz obliczyć swój dzienny bilans, czy rejestrować ilość posiłków.

mapmyride aplikacja do joggingu
Apka do biegania „MapMyRide”

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *